Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  1. Otevřená sekce

    1. 19
      19 příspěvků
  2. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

    1. TechLab

      Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

      7,6k
      7,6k příspěvků
      • 4fx
    2. Trading Room

      Diskuzní skupina v rámci Trading Roomu.

      668
      668 příspěvků
    3. 422
      422 příspěvků
    4. Základy práce s programem Amibroker

      Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

      189
      189 příspěvků
      • petr
    5. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

      Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

      29,3k
      29,3k příspěvků
  3. Archiv původních anonymních diskuzích

    1. 201,1k
      201,1k příspěvků
  • Statistiky uživatelů

    31 252
    Celkem uživatelů
    467
    Nejvíce online
    Ajuska
    Nejnovější uživatel
    Ajuska
    Registrace
  • Všechny poslední příspěvky

    • Dobrý den, minikurz Backtestování pomocí Pythonu spouštíme v tomto týdnu a první lekci publikujeme na konci týdne. Opět vytvoříme nové vlákno podpory, kde vložíme odkaz pro otevření jednotlivých bloků. B.
    • Zdravím, tak po instalaci TS verze 9.5 jsem vyexportoval xls soubory a skript na úpravu souboru pro Optinon omega a analyzátor funguje bez problémů, nebylo potřeba dalších úprav. Díky vám. Pavel
    • Dobrý večer, v plánu minikurzů je uveden kurz backtestování pomocí Pythonu, který měl začít včera. Nikde jsem nedohledal, jak se k němu dostat. Poradíte mi? Nebo kurz ještě nezačal? Předem díky za informace. Aleš
    • sorry za zbytečný dotaz, lépe jsme si přečetl odpověď @illk, pavel
    • díky, tam jsem 9.5 neviděl, je tam že je to pro studenty,... Rada: mám 10.0 odinstalovat a pak stáhnout 9.5 nebo rovnou stáhnout 9.5? Aby se to nějak nebylo. díky, Pavel
    • Skok mezi verzí 10 a 9.5 u TS jsem nikdy úplně nepochopil. Je tam hodně odlišností a zdá se mi jednodušší pracovat s verzí 9.5.
    • Původně jsem také měl 10.0 ale chtěl jsem to mít identické jako Petr, rozdílnost verzí přináší nejrůznější potíže, nad kterými je škoda ztrácet čas, tak jsem nainstaloval tu 9.5 - na PC mám nyní obě, nijak se to nepere. Najdeš ji na webu tradestation v client center zde
    • Mám verzi 10.0. Při stahování jsem nenašel starší verzi 9.5. Ta hlavička (názvy sloupců) mi právě chyběla, proto jsem si říkal, jestli nedělám chybu v tom exportu. Mám ještě hledat možnost downgrade na 9.5 nebo mi pomůžete s tou hlavičkou, abych ji nemusel ručně dopisovat do souboru. Díky, Pavel
    • Nefunguje, protože vám tam chybí v tom listu trades hlavička. U mě to vypadá takto: Z jaké TradeStation to exportujete? Já používám  klasicky 9.5. Mají ještě jednu verzi, kde to možná změnili. Pak ale nebude problém ten skript upravit.  
    • To jsem také zkoušel, ale přišlo mi, že jsou tam ty ostatní listy v excelu zbytečné, že je potřeba jen Trade List. Když to vyexportuji celé, tak mám soubor se 7 listy a nikde nevidím třeba název sloupce Date/time. V listu Trade List vidím toto: Je ten soubor správný? Když ho zkusíte pomocí skriptu upravit pro OO nebo analyzátor, jde Vám to? Přikládám ho. Pavel SPY.xlsx
    • Exportujete jen část reportu. Musíte do Excelu vyexportovat celý report:
    • Tak jsem zkusil úpravy dle @illk, downgradoval xlrd, instaloval openyxl, upravil ty dva řádky kódu, zkoušel jsem to s pandas 2.0.1 v různých prostředích pythonu 39, 311, stále se nedaří. Nyní dostávám hlášku, ve které asi nejvíce identifikuji problém s Date/time. Tak si myslím, že bude problém s tím xls souborem, který mám stažený z Trade Station. Když si ho prohlížím, nikde název sloupce Date/time nevidím. Jak exportovat ten excel? S tímto výběrem? Přikládám ten xlsx soubor, prosím mrkněte na něj, jestli je to správně, díky. Pavel SPY4.xlsx
    • Když jsem ten skript pustil ve virtuálním prostředí, které jsem si připravil pro Autotrader opcí s Pythonem 3.11.9, kde je verze pandas 2.2.1, tak mi to dává tuto hlášku: Moc se v tom nevyznám, ale na konci vidím, že chce instalovat openpyxl. Petře, když tedy použiji pandas 2.0.1, tak nebude potřeba instalovat openpyxl? Pavel  
    • Tady mám pandas==2.0.1
    • Petře a jakou verzi pandas v tomto případě používáte? Pavel
    • Díky, již mi to chodí a mám tam tyto moduly. Pavel
    • Ahoj Tome, díky, to pomohlo, již se mi skript rozjel! Hurá, dílčí úspěch😀 Pavel
    • Dobry den, zasilam kompletni seznam dependecies tak jak je mam ve svem virtualnim prostredi pro opcni autotrader.  M. python = "3.11.9" ib-insync = "0.9.86" pandas = "2.2.1" pandas-ta = "0.3.14b0" pyyaml = "6.0.1"
    • To je určitě dobrý nápad. Zatím textově ve zkratce. V pyCharm: 1) si založím File > New Project 2) Jdu do File Settings > Project > Python interpreter. V pravém horním rohu zvolím: 3) pak vyberu VirtualEnvironment / New. Zadám kam se mají soubory ukládat - vesměs dávám podadresář /venv/ a v Base Interpreter vyberu příslušnou instalaci Pythonu: To je vše. Pak se v pyCharm přepnu dole do terminal: a tam již pracuji v novém virtuálním prostředí, mohu například instalovat moduly. Všechny kódy, které spouštím v pycharm v daném projektu pracují v nastaveném virtuálním prostředí.
    • Dobrý den Zatím jedu v jedné verzi Pythonu, ale cítím, že to asi nepůjde do nekonečna. Připojil bych se s dotazem na námět k tutoriálu (pycharm - virtuální prostředí).
×
×
  • Vytvořit...