Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen System II


Libic

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých

Do diskusií píšem velmi málo hlavne preto, že sa necítim byť na úrovni aby som niekomu niečo radil alebo niekoho otravoval mojimi otázkami a tiež si myslím že keď si niečo vydupem sám tak to má pre mňa väčší úžitok (samozrejme, že keď nájdem niečo zaujímavé tak to vyskúšam...:)) Aj preto ma veľmi mrzí, že Libic sa rozhodol opustiť túto diskusiu. Toto vlákno je podľa mňa jedno z najlepších na tejto stránke (tým samozrejme nechcem uberať na kvalite iných diskusií). Libic ma vždy dokázal nakopnúť, keď som mal toho plné zuby a nič nefungovalo tak ako bolo napísane v knihe...asi to poznáte. TSS systém mi pripadá veľmi logický a blízky...samozrejme že mám knihu od Eldera - Trading for a living - niektoré časti som čítal asi 20 krát. A ohladne všetkých rýpačov....to je len slepá závisť...mám s tým skúsenosti...je to ich STRACH, že VY by ste mohli uspieť...síce som ešte nezarobil ani dolár ale uz je kopec ktorým som len na smiech...uvidíme kto sa bude smiat na koniec......

Po troch mesiacoch backtestig-u, hľadania a štúdia som si našiel to svoje. Teraz sa budem snažiť popísať základy môjho systému....veľmi jednoduchý až mám strach ho sem napísať...ale ak si to niekto bude čítať budte prosím kritický.

Takže základ je samozrejme z TSS + swing trading

Vstup týždenný graf - EMA 16, MACD 12,26,9
Vstup denný graf - prekríženie EMA 10,20 + W5%R (divergencia, falošné swingy, oversold - overbought) + mám rád keď 2 posledné bars idú proti trendu
Vstup intraday - 1 tick pod alebo nad LOW al. HIGH
S/L - 1 bod pod alebo nad HIGH al. LOW predchádzajúceho dňa
prvý posun S/L na breakeven po pohnutí cenymojim smerom viac ako priemerná cena, potom trailing SL + bod nad alebo pod HIGH,LOW
Výstup - PT 3 x risk vstup, SL - na tejto hodnote ale nevystupujem iba posuniem SL na PT + komisie, potom trailujem 1 tick nad alebo pod HIGH, LOW
Pri výstupoch používam aj divergencie na W5%R. Divergencia je pre mňa taktiež jediný signál kedy porušujem TSS systém. Často odhalí začiatok nového trendu. Tento systém ani zdaleka nie je hotový. Chcem pracovať hlavne na SL a výstupoch podľa pivotov.

A samozrejme ďakujem Tomašovi a Petrovi za založenie tohoto SKVELÉHO SERVERA. Libicovi za množstvo veľmi užitočných rád.

PRAVDA JE SILNE SUBJEKTÍVNA ZÁLEŽITOSŤ




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 222
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Majsterko,

Mate podobny system jako pouzivam ja. Muzu se zeptat, testujete-li ho na ruznych komoditach?
Ja jsem testoval soju, kukurici a wheat a wheat mi stabilne vydelavala nejmene a to i pri opatrne optimalizaci parametru. Nevim presne proc.

Jinak muj nazor je, ze vykladem vaseho napadu ziskate mnohem vice nez dotazem. Casto tim, ze urcitou myslenku vysvetlujete ostatnim, ziskate novy uhel pohledu a vydelate tak stejne jako ti, kdo se z teto myselnky pouci. Je to diskuze a mate-li co rici, vubec bych se nestaral o rekci ostatnich. Vas prispevek ma logiku, je podnetny, konstruktivni. Jen at je jich tady takovych vice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mrakomor

testoval som zatial len wheat...s poslednym updatom OS ktory vidite hore...mam otestovany len jeden rok 1997....pocital som ucet 10.000 USD, max . risk 5% na obchod, 19 obchodov, 5 neuspesnych, zisk 7600 USD

viem ze testovanie jedneho roku este nic neznamena ale niekde treba zacat.....pri backtestingu postupujem velmi pomaly a snazim sa zakazdym obchod po uzavreti rekapitulovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Majsterko,

Mozna az budete hotovy, zkuste soju, treba vam taky vyjde lepe. Jak rikam, me wheat vychazel konstantne nejhure, i kdyz nevim proc, takze treba nakonec budete prijemne prekvapen, ze je vas system jeste o neco lepsi, nez jste doufal :-)

Ja pouzivam 3% risk a z vysledku odpocitavam $20 na obchod a kontrakt ($5 komise a $15 slip). Pri testovani postupuji taky rok po roce (tedy zasadne nepouzivam spojene kontraktni mesice).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pridam jeden poznatek, na ktery jsem prisel pri testovani TSS. Zkousel jsem testovat nezavisle long a short pozice, a k memu prekvapeni byly vysledky stabilne nesymetricke. Napriklad v kukurici stabilne (papirove) vydelavam vice v long pozici.

Vzpomnel jsem si, ze A. Elder doporucuje nastavovat stop loss i profit target nezavisle pro long i short.

Zajimalo by me, jestli nekdo takto obchoduje?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to Libic:
zdravim Vas, chtel bych jen na zacatek rict jak si cenim Vasich prispevku opravdu mi hodne pomahaji. Stejny dik samozrejme i vsem ostatnim.
tento dotaz smeruju na lidi kteri uz obchoduji TS resp. update. Zajima me zda existuji nektere signaly na MACD ktere hlasi platny signal na vstup do pozice a Vy ho neberete?? prosim rozepiste z jakeho duvodu. diky pomohlo by mi to k studiu MACD hist. diky a cau
Marzu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak ted jsem si precet ze Libic uz sem neprispiva, to je velka skoda me a urcite nejen me ste dodaval urcitou viru na zdarny konec. Proto se i ja mprimlouvam aby jste se nenechal odradit predpokladam nejakymi negatvnimi prispevky. Bral bych to tak ze hodne lidi nedokazala unest ztraty na svych uctech a proste maj z toho nervy na dranc a proste si to vylili na Vas, na uspesnem obchodnikovi (je to jen moje domenka proc ste se rozhodl zde skoncit). Proto Vas prosim aby jste to jeste prehodnotil, protoze prispevky maji velkou informacni hodnotu coz zde nebyva tak casto a navic je umite i srozumitelne podat.
Takze doufam ze si zde jeste prectu novy prispevek od autora Libic
Marzu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

to, že sem Libic nepřispívá je promě novinka, ale jestli je to pravda, nevím, co říct. Jeho články byly pro mě vždy velmi poučné a povzbudivé. Zdálo se mi, jako by k tomuto serveru již neodmyslitelně patřil. Každý má právo na své rozhodnutí, ale je to velká škoda. O to větší, jestli za to může někdo z tohoto fóra.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

po přečtení Elderova tradingem k bohatství se mi zalíbil TSS jako poměrně logická cesta jak těžit z trendů. Bohužel po několika hodinách testování jsem zjistil nemilou věc... Když používám systém přesně jak je popsaný v knize, neageneruje mi téměř žádné signály... Hlavním účelem by mělo být najít dlouhodobý trend a v okamžiku, kdy se cena bude nacházet blízko trendové čáry použít některý z oscilátorů ke zjištění odkud se cena odrazí ve směru trendu, pokud to dobře chápu....

Oscilátory však generují téměř výlučně signály proti trendu (což je logické vzhledem k tomu, že v trendu se cítí překoupené, přeprodané). Napadlo mě změnšit periodu oscilátorů, aby brali v potaz pouze pár posledních dní které jdou proti trendu a dal mi pak signál obchodovat právě ve chvíli odražení....

Mohl by někdo přiblížit jakým způsobem TSS úspěšně testuje nebo obchoduje?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

ja pouzivam indikatory jenom k urceni hlavniho smeru trhu a k urcovani divergenci.
K urceni vstupu pouzivam pouze trendove kanaly ktere mi spojuji vrcholy a dna korekci trendu na strednim TF a vstupuji na koncich korekci. (nebo spis se o to snazim :-) )
Jakmile se trh priblizi k okraji kanalu zadavam prikaz ke vstupu jeste nez dojde k otoceni korekce, tedy napriklad prikaz k nakupu zadavam pod aktualní cenou trhu a vetsinou mi ho exekuuje medvedi usecka.
Vstupy jsou sice vetsinou riskantnejsi a vyzaduji vetsi SL a tedy i ucet nez pri vstupech po otoceni, ale zase pekne
"vymetaji" vrcholy a dna korekci a nadeluji slusne profity.
Samozrejme respektuji potencialni otoceni trhu ktere sleduji pomoci divergenci indikatoru a znamych formaci jako jsou dvojita dna atd.

TS system se da krasne modifikovat, jde o to zkouset, hledat a hlavne aby to sedelo Vam.

Hodne zdaru, Daniel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji long i short, toto jsem uvadel jenom jakom priklad kdyz chci nastoupit dlouhou pozici.
Vstupuji kdyz trh jde jeste proti pozici kterou chci otevrit, tedy asi jinak nez vetsina lidi kteri vstupuji pri a nebo po otoceni do jejich smeru.
Vyzaduje to perfektni nacasovani a brat obchody o kterych skutecne nemam pochyby. Samozrejme, ze tyto vstupy maji i sve nevyhody, jako je otoceni trhu do vaseho smeru, ale minuti prikazu nebot se trh "nedosplha" k prikazu.
A nebo protnuti prikazu bez nasledneho otoceni trhu :)
Zacinal jsem asi jako vetsina tak, ze jsem zadaval prikazy do smeru trendu, ale toto se mi osvedcilo vic.
Delam mene obchodu, ale zato s vetsim ziskem nez v minulosti a jsem o krok drive v obchodu nez vetsina, coz je
myslim u tradingu jedno z nejdulezitejsich.
SL umistuji podle volatility trhu, ale vzdy do 5% uctu.
S pulkou kontraktu vystupuji na fixnim PT a s druhou pulkou vystupuji na druhe strane kanalu podobne jako u vstupu.

Hodne zdaru, Daniel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sardaukar

keď som začínal testovať TSS mal som podobné problémy, strašne málo obchodov a vždy problém s oscilátorom. Elder neodporúča používať RSI lebo je moc pomalý, mne sa ale dosť osvedčil. Aj ked väčšinou beriem vstup na line 50. Je to dobré aj z hladiska potvrdenia trendu. A ked si zoberiete že trh je v trende tak 30 až 40% v roku tak veľa tých príležitostí tam nie je. Mne to vychádza tak priemerne 1 obchod na mesiac a trh. Snažte sa pochopiť a obchodovať divergencie na RSI to Vám pomôže zvýšiť počet obchodov a samozrejme aj zisk. Inak keď raz chytíte trend za pomoci TSS tak je to fakt SUPER....:)

''PRAVDA JE SILNE SUBJEKTÍVNA ZÁLEŽITOSŤ''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den

Jedna otazka na zastancov TSS. Pouziva niekto Elderov impulse system v TSS? Libic ho pouzival a ako pisal aj dost uspesne. Ak ano mozete napisat ake s nim mate skusenosti? Obchodovali ste ho niekto? Zda sa mi ako velmi dobry doplnok TSS. Zial ja ho este nemam natestovany.

Viem ze Libic prestal prispievat, ale neverim, ze na tento server nechodi a urcite zajde aj do tejto diskusie. Velmi by mi pomohlo a nie len mne keby Libic zacal znovu prispievat.

''Pravda je silne subjektivna zalezitost''

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...