Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen System II


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 222
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
měl bych jeden dotaz (asi hloupý) k TSS. V článcích o TSS píšeš o posouvání SL o ATR. Co je to ATR? Nikde jsem nenašel definici. A ještě jeden dotaz: píšeš o výstupech na EMA Channel. Jaké nastavení tohoto indikátoru používáš nebo doporučuješ pro začátečníky ve swingovém obchodování? Na Barchart.com jsem našel dva typy tohoto indikátoru: 1)pct channel a 2) hilo channel. Který z nich jsi měl na mysli a jak ho prakticky použít? Není mi to moc jasné.
Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Misak:
asi uz zadne dalsi cteni neni :) Me prispevky do vlakna TSS byly zalozeny na Elderovi, takze, co napsal Elder, jsem take napsal do vlaken.

Divergencemi obchodujete obrat trendu. Obraty trendu jsou vseobecne narocnejsi na obchodovani nez obchodovani s trendem. Proto jsem napsal, ze divergence jsou pro zacatecnika narocnejsi na obchodovani. To vsak neznamena, ze se jim mate vyhybat. Pokud jim rozumite, pak je obchodujte. Jen Vy muzete rici, cemu rozumite. Jen Vy muzete rici, co Vam dava smysl. Jen Vy muzete rici, co Vam vydelava penize a co Vam prodelava penize. Jak rika Joe Ross = jedinnym meritkem jsou penize. Ty jedine rozhoduji o tom, zda-li jste uspesny ci neuspesny.

Vase vlakna jsem necetl. Bohuzel nemam cas se vlakny probirat. Ale plati, co pisu vyse. Ani ja, ani nikdo jiny Vam nerekne, zda-li jim rozumite ci ne. Jiz jednou jsem psal a znovu zopakuji, v tradingu NEEXISTUJE SPRAVNA ODPOVED. Co chapete Vy, nemusim chapat ja a co chapu ja, nemusite chapat Vy. Co je pro Vas spravne a co neni muzete zodpovedet jen a pouze Vy. Zkuste se nad tim zamyslet. Muzu ja vedet, jaky je Vas cit pro trh a Vasi strategii? Muzu ja vedet, jak se zachovate, kdyz budete pod tlakem ztraty ci nekolika neuspesnych obchodu? Muzu ja vedet, jak budete analyzovat nove situace na trhu, se kterymi jste se jeste nesetkal? Na tyto a dalsi otazky muzete odpovedet jen Vy. Pokud si budete nalhavat, dopadnete spatne, pokud budete k sobe spravedlivy, dopadnete dobre.

Ja Vam mohu napsat a take vzdy pisu, co pomohlo me = obchodni denik a pocitovy denik, archiv a organizace. Vedte si denik vsech obchodu a piste si vse, co s obchodem souvisi. Sledujte sve chovani. Sledujte, jake jsou Vase reakce. Jen tak muzete ziskat duveru ve Vas trading. Jen tak muzete ziskat duveru ve Vas a Vase znalosti. NIKDO JINY VAM DUVERU VE VAS SYSTEM A VASE ZNALOSTI DO HLAVY NEVTLUCE. NIKDO. Jen Vy zodpovidate sam za sebe, za Vas system, kdyz otevirate pozici a berete na sebe riziko ztraty. Jen Vy muzete rozhodnout, zda-li muzete ci nemuzete dane riziko na sebe vzit. Ja do Vasi hlavy nevidim, do Vasi hlavy vidite jen a pouze Vy.

Sam za sebe mohu rici, cim tezsi prekazku v tradingu prekonam, tim vice me tato skutecnost posili. Tim vice verim sam sobe a svemu nazoru. A verte mi, tato duvera je velmi casto velmi dulezita. Jenom ja mohu vydelat sve penize, jenom ja pak rozhodnu co s nimi a jenom ja rozhodnu jak je vydelam. NIKDO JINY TOTO NEROZHODNE a proto vzdy hledam odpoved sam u sebe.

Vas cil je Vas cil. Nemohu k nemu nic dodat, protoze je to VAS CIL. Ja osobne pracuji se svym planem vice detailne. Svuj plan si vice zduvodnuji, vice rozepisuji, hledam vice dovodu, proc chci to ci ono. Kdybych Vam tu ted rozebral Vas plan, mohli by z toho byt dusledky na ktere nejste pripraven. Nejnebezpecnejsi na planu a cili je, ze lide casto dosatnou, co si naplanovali, pricemz nejsou vubec pripraveni na dusledky. Verte mi, vim o cem mluvim. Jak se rika, bud opatrny, muze se Ti splnit to co si chces. Lide si napr. naplanuji asertivitu, prvni den prijdou do prace, poslou do kytek sefa a druhy den jsou bez prace. A co ted?? Kazdy krok v zivote ma sve dusledky a na tyto musime byt pripraveni. V uvedenem pripade jsme zjistili, ze asertivita je to posledni co chceme. Bohuzel uz je pozde. Mozna ze jsme uvedenou asertivitou jen chteli ziskat vice respektu v zamestnani, nebo jsme jen chteli ziskat lepsi postaveni mezi kolegy, nebo jsme chteli, aby si kazdy sam resil sve ukoly. Duvodu muze byt mnohem vice. Nepremysleli jsme, co skutecne chceme a sahli jsme po "nejakem" reseni, ktere vsak bylo to posledni co jsme chteli...

Ukazte 50 obchodu se vstupy a vystupy, ja Vam reknu OK, delate co delate, verite si, bezte obchodovat realne. Dejte mi deset dotazu a ja Vam reknu, neobchodujte, dokud mi neukazete 50 obchodu se vstupy a vystupy bez jedineho dotazu.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stanley:
ATR = average true range = volatilita trhu. Najdete ji na barchart, nekde v podsekci technicals, nebo neco takoveho [levy sloupec].

EMA Channel = nastav si bands tak, aby obsahovali co nejvice swingu. Kazdy graf je jiny, kazdy kontraktni mesic ma jinou volatilitu. RRR bude kolem 1:2, ale to je OK. S 50% uspesnosti mate masinu na penize. Delka EMA = napr. 13 period, jak doporucuje Elder. Zakreslovat bands muzes i rucne, napr. na zaklade volatility. Tj. pouzij treba 2x ATR, za poslednich 20 dni a toto si vzdy pripocitej / odpocitej od EMA.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic : na dotazy kašlu, zítra pošlu pár grafů a kus deníku. přesně potřebuji komentář člověka, který umí víc než já a řekne hele tady pozor, vidíš div. skoro všude, tyto jsou dobré, tady buď byl opatrný. Ne že bych to akceptoval 100%, všechny připomínky beru jako podnět, který si zatřídím do své mozaiky.
Dobrou noc, dnes jsem již mrtvý muž.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Misak:
ale to je prave to o cem mluvim. Vy kaslete na dotazy a pritom se me chcete zeptat, jestli se na grafy divate spravne?? Ja Vam komentar nedam. Muj pohled na trhy je MUJ pohled a Vas pohled na trhy je VAS pohled. Analyza grafu je umeni, ne veda. Kdyby to byla veda, dal bych Vam presny navod. Ale protoze je to umeni, tak nelze rici, co mate a co nemate delat. Kazdy vstupni signal se bude lisit od predchoziho a pokud doufate, ze toto lze vyresit jinak, nez duverou ve vlastni rozhodnuti, pak Vam garantuji, ze budete svoji cestu hledat do te doby, nez pochopite, ze jedine co plati je Vas nazor a Vase rozhodnuti. Ja tady neprovozuji kurz obchodovani, ja se Vam snazim vysvetlit, ze dokud nebudete schopen obchodovat na zaklade sveho rozhodnuti, pak nejste schopen obchodovat. Premyslejte o tom. Namahejte svoji hlavu. Ja se take nikoho neptam, jestli cmaranice na mych grafech maji nejaky vyznam. Pokud si na graf neco nacmaram, tak musim vedet, co tam cmaram, jinak cmaram nesmysly a pak nema vyznam je cmarat. Ja se take neptam, jestli moje Ross Hooks jsou OK ci ne? Bud jsem v profitu, nebo jsem ve ztrate. Pokud jsem v profitu, nepotrebuji slyset, ze je obchoduji dobre. A pokud jsem ve ztrate, pak je obchoduji spatne a musim resit, kde delam chybu. Ja se nespecializuji na vstupy dle divergenci, na ty se specializuji Financnici na svem kurzu. Na jejich kurzu jsem nikdy nebyl. Takze, pokud hledate podporu, OK, vemte si jejich kurz a hledejte rozdily. Pokud nejake najdete, tak je otestujte a pokud Vam budou vyhovovat, tak je aplikujte. Znovu opakuji, ze sve vlastni zkusenosti, kazdy signal vypada jinak a pokud nemate duveru ve sve rozhodnuti, nebudete schopen obchodovat ani jeden signal. Zacnete u sebe. Dejte do fora 50 grafu, ke kazdemu komentar, "live" entry a "live" exit. Kdyz po 50-ti grafech budete v profitu, zacnete tradovat.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...