Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MAE a MFE


ripper

Doporučené příspěvky

rockin:

můžete zapisovat např. maximální MAE za nějaké období (hodina, den..), nebo MAE prvního většího swingu, nebo MAE než se trh rozjede vaším směrem. často se stane, že vás SL podrží při vstupu a trh se následně více (nutno nějak určit, jaká to je hranice) rozjede, před vaším PT se ale otočí a jde proti vám a vyhodí vás na SL - v takovém případě bych jako MAE zapsal to úvodní, kdy vás SL podržel. běžně se také pro jeden obchod zapisuje i několik hodnot MAE, MFE podle různých kritérií. také lze testovat více SL a PT a ty mezi sebou pak i testovat, která kombinace je nejvhodnější.

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 353
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Omlouvám se za drobný OOT.

Rád bych touto cestu poděkoval panu Kyselovi, za VELMI KVALITNÍ nápad provedení MFE/MAE, kterou jsem
si dovolil použít z jeho obchodního deníku, který zde je ke stažení.

Ještě jednou tedy děkuji!

Yurao

P.S.: Pořád jsem uvažoval jak to v excelu zvládnout, ale takové řešení by mě nenapadlo:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj všem.
prosím někoho, kdo by mi mohl objasnit dotaz ohledně ATR. Pročetl sem celé toto vlákon, kde se to řešilo spíše z počátku. Testuji trh TF(russel 2000) na timeframe 3 min. Když si spustím indikátor ATR tak mi třeba ukazuje hodnotu 1,54. Rád bych si otestoval přizpůsobení SL dle ATR, aby můj systém uměl reagovat na změnu volatility trhu. Nicméně jsem se dočetl, že je to třeba samozřejmě natestovat a že mi vyjde, že má volba bude například 2 násobek ATR pro SL. Pokud mám tedy ATR hodnotu 1,54 tak můj SL by měl být tedy 3,08 bodu tedy 308 USD? Řekněme že to zaokrouhlim dolu na 300 USD. Pokud ano tak pak mě zajímá co dělat když můj max. SL je 200 USD dle MM? Celkem logicky mě napadá že v tom případě bych obchod radši vypustil, jelikož je velká pravděpodobnost, že by mě můj SL 200 USD vyhodil z trhu? Děkuji pokud se někdo najde a trochu tuto problematiku popíše, nikde jsem to tu nenašel a myslím, že by to mohlo pomoci ne jenom mě. Díky a mnoho úspěchů všem!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když už jsme u toho MAE/MFE, tak mě napadlo, že se podělím jak to zapisuju já.

Já vždy definuju vstup do obchodu dle FinWin a pak mám určeno několik pevných taktik výstupu (variace na zde velmi známý mPlay123). A prostě čekám až dostanu pokyn k výstupu. Pak najdu nejvyšší bod kam se mezitím trh dostal a zapíšu MFE. Poté se podívám kam nejníž trh šel PŘED tímto nejvyšším swingem.
Potom pokračuju na výstup 2 stejným způsobem. (Používám tři variace tohoto výstupu.)
Excel mám nastavený tak, že pak mi stačí flexibilně měnit PT a SL a vzorce hned dopočítávají kde bych v tomto obchodě skončil a zobrazují mi graf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Yurao:
Sice sem se tázal jak aplikovat ATR na SL, určitě chci taky případně zkusit aplikaci na PL. Mám již z backtestu nastavený fixní PT a SL pro jednotlivé patterny, ale když do trhu vlítne větší volatilita jako na Russelu 2000 třeba 6.5.2010 tak pak v tomto období hodnoty SL a PT jsou nedostatečný, proto do toho chci ještě aplikovat ATR, aby se mi SL a PT případě upravovali dle volatility. Jenže nevím přesně jak to uchopit viz můj předchozí dotaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Mohl by mi někdo prosím poradit s věcí, se kterou si lámu hlavu již několik dní?

Rád bych se zeptal, jakou cestou se dostáváte k výpočtu optimálního nastavení MAE/MFE hodnot za pomocí excelu?
Nemohu přijít na ten správný směr, jelikož pokaždé dojdu k tomu samému problému, ať na to jdu kteroukoliv cestou.

Uvedu příklad:

Backtestuji trh e-mini NQ a pro jednoduchost pochopení stanovím jako vstupní cenu obchodu long:

Vstup - 2250,00

SL - 3,00 celé body = cena 2247,00
PT - 9,00 celých bodů = cena 2259,00

obchod skončil ztrátou na ceně 2247,00 (což je pro mne zapsaná hodnota MAE)
taky je to 3,00 celé body nebo 12 ticků pro NQ

v průběhu obchodu se trh dostal maximálně na cenu 2256,00 (což je pro mne zapsaná hodnota MFE)
taky je to 6,00 celých bodů nebo taky 24 ticků pro NQ

tak a teď můj problém:
Začnu-li provádět analýzu MAE/MFE na tomto obchodě tím, že postupně posunu hranici PT na hodnotu 2256,00, byl by to pro mne ziskový obchod.
Udělám-li ale tento postup v excelu, tak mi toto vyhodnotí způsobem, že je to jak profit, tak i ztráta, protože jako prvně zadanou MAE hodnotu mám tu první, která můj obchod ukončila na SL (3,00 bodu).

Podle mne, pokud upravím analýzou hodnotu PT, tak původně zapsaná hodnota MAE již nemůže platit, protože v době, kdy by byl zasažený můj PT na ceně MFE 2256,00, byla hodnota MAE jiná.

Pro výpočet výsledku obchodu používám zadané tyto veličiny:
Cena vstup: např 2250,00
Cena MAE vyjádřeno také cenou, Cena MFE vyjádřeno také cenou, velikost SL vyjádřeno +/- Xbodů od vstupu a velikost PT +/- Xbodů od vstupu.
Z těchto veličin počítám vše potřebné. Ale optimalizace MAE/MFE mi prostě nejde... :(

Budu moc rád za každou radu..

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...