Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MAE a MFE


ripper

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 353
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
mohl by mi prosím někdo podrobně popsat jak použít obchodní deník MAEMFE.xlsx, který je zde ke stažení. Jde mi jen o zadání hodnot MAE a MFE do tohoto deníku, s tím aby mi to ukázalo hodnoty optimálního S/L a PT. Kam ručně zadat hodnoty MAE a MFE? Do listu Deník či Import NT......a co dál

Za každou radu předem děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen upresnim, ten Import je tam pro automaticky import obchodu z NinjaTradera.
Tohle je postarsi verze nejakeho meho deniku, banalita jako je vypocet SL/PT podle MAE/MFE je jen kousicek cele skladanky. Pokud chces pouzit jen to, mel bys asi lepsi si vytahnout vzorecky a udelat si podle toho jednoucelovou tabulku.
Ale tak jak jsem psal to jde taky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky...vyzkouším to. Přesně takhle "stupidně" mi to stačí. Jsem asi stará škola a obchodní deník si píšu na papír do předtištěné tabulky. Po vstupu do obchodu bud vystoupím na fixním SL nebo PT a pro optimalizaci jsem hledal něco, kde jen zadám MAE MFE a vyjede mi něco jako Tvá tabulka, která mě zaujala. Kde vyčtu, při jakém SL a PT vykazuje můj obch.systém nejlepších výsledků.Nic víc jsem nehledal a nepotřeboval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

letsos: No tomu rozumím. Jen zastávám ten názor, že pokud už věnuješ čas tomu, že si píšeš deník (což je více než chvályhodné), tak je rozhodně lepší dělat jej se všemi náležitostmi elektronicky. A to proto, že potom stačí několik jednoduchých vzorců či kontingenčních tabulek a máš v několika minutách odpovědi na otázky, o kterých teď ještě ani nevíš, že je budeš chtít zodpovědět. Z papírového OD se tak maximálně dozvíš, kolik už jsi prodělal ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechno jasné, díky.
Jenom jsem přemýšlel, jestli by nebylo z analýzy vhodné vypustit situace (u TF) kdy bylo MAE třeba 4 body a MFE např. pouhých 0,4 body. Protože mnou akceptovatelný SL je kolem hranice 1 bodu a tyto situace kdy je MAE obrovské a MFE 0 či 0,x nevím jak se v analýze projeví. Nebo co psát u obchodů s velkým MAE (třeba zmíněné 4 body) jen velikost mnou akceptovatelného SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To záleží na tom, jak to chceš obchodovat.
Já sám zaznamenávám maximální MAE takové, které pro mne má smysl. Tedy pokud jde obchod v mém směru jen 5 ticků při MAE 4 ticky, pak udělá MAE 20 tick, aby následně byl profit 100 tick ... tak pro můj systém, kdy pracuji se SL do 10 ticků, je prostě MAE 4 a MFE 5. Všechno ostatní je SL.
Mohl bych tam dát hodnoty 20 a 100 - ale protože hodnotu SL 20 tick tam ani nesleduji, ve všech políčkách tabulky by tenhle obchod byl jako ztrátový. Takhle jej mohu využít, pokud bych zvažoval záchytný mikroPT - mám statisticky podchycené, že např. v 88% případů mi stačí SL 7 tick na PT 3 ticky. Sice tak neobchoduji, ale mohl bych.

Takže - jestli je MAE 40 tick nebo 100 je jedno, pokud sleduješ hodnoty SL třeba do 15 tick. V tabulce se zaznamenají jen jako ztrátový obchod. Stejně se zapíší všechny obchody, které neudělaly ani tick MFE. Prostě MFE = 0, MAE třeba 20. A vím, že je to ztrátový obchod, vynechat jej nemohu, zkresloval by zásadním způsobem vyhodnocení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...