Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MAE a MFE


ripper

Doporučené příspěvky

"Pokud jsi se rozhodl, že tyhle hodnoty jsou OK a že je měnit nebudeš, nemá ani smysl, abys nějaké MAE a MFE zjišťoval."

Podľa mňa MAE a MFE má stále zmysel zisťovať.. Dajú odpoveď na veledôležitú otázku, akú % úspešnosť má zvolený PT a zvolený SL (z ktorých je možné vypočítať RRR + celkovú úspešnosť systému).

Kazma, ja by som na tvoj dotaz odpovedal takto: MAE a MFE sú MAXIMUM adverse a MAXIMUM favorable excursions, nie sú limitované ničím. Až keď máš tieto MAXIMÁ toho kam trh môže zájsť hotové, až potom by si mal vyberať PT a SL.

Čiže na základe tvojej MFE analýzy vyberieš PT $600, a rovno vieš, že na to máš 35% úspešnosť s tým, že keby si vybral MFE $650, máš 34% úspešnosť. Oplatí sa ti teda brať PT $600? V žiadnom prípade ;) Tento príklad ukazuje že MFE môže zájsť za PT (niekedy aj ďaleko za), teda žiadne obemdzenie MAE a MFE na základe SL a PT neexistuje.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 353
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To není moc v rozporu s tím, co jsem psal - chtěl jsem tím říci, že pokud se někdo prostě rozhodl, že to bude tak a tak, potom nemá smysl, aby se hrabal s MAE a MFE a "řezal" je podle toho, protože pak to nevypovídá o ničem.

MFE v podstatě omezuje jen průběh grafu a to, jaké výkyvy otevřeného profitu jsem schopen snášet a akceptovat.
MAE ale omezené je - absolutní výší SL, který jsem jako nejvyšší možný ještě schopný připustit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím, je mi uplně jasné, že tímhle příspěvkem ze sebe udělám totálního idiota...nicméně jsem excelovský zelenáč takže odhodím ego a prostě se zeptám. Jde o nejasnosti v tabuble, kterou zde vytvořil Lucínek. http://trade.lukostrelec.cz/simpleMaeMfe.xlsx Výsledné zelené číslo v tabulce (32) je zisk v ticích (což mně příliš nezajímá) a X a Y sloupec nad ním a nalevo od něj jsou PT a SL je to tak? Není to moje tabulka a proto se raději ujistím, jak funguje. Stejně tak ještě uplně nevím, co je to červené políčko... podle stejné teorie by to mněla být patrně nejhorší možná varianta poměru PT/SL. Omlouvám se za stupidní dotaz a dopředu děkuji za odpověd. Jonny-em

12644

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zelené políčko je nejlepší hodnota pro nějakou kombinaci SL a PT. V tomto případě jde o PT 6 tick při SL 10 tick a zisk je 32 tick. sousední políčka analogicky říkají, že PT 6 tick a SL 9 tick by byl zisk jen 21 tick apod.

To červené je nejlepší nastavení pro SL vyšší než 15 tick - hledají se tam optima pro SL do 15 tick a pro SL od 15 tick včetně. Takže nastavení PT 5 tick při SL 15 tick by bylo pro uvedené obchody nejvýhodnější - zisk 40 tick. Bylo to nějaké mé rozlišení, kde mne obecně takhle vysoké SL moc nezajímaly - byly na mne moc vysoké - ale zase jsem chtěl mít přehled i tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

zdravím,
může se mnou někdo diskutovat SL na NQ 3 min? Do této chvíle jsem měl 54,8 USD ( 50 + 4,8 USD).
Dle MAE to bylo OK.
Nyní od začátku května 10 mě tento SL kontinuálně vyhazuje na základním SL, aby pak šel mým směrem kus trendu.
Rád bych poznal někoho,kdo obchoduje NQ jako já.Jaký používá SL......atd.
Vím,že nyní jsou trhy vystresované,velice agresivní-sám nevím jestli nepočkám s dalšími obchody...

Obchoduji mutaci ZLR,GB 100 a chop divergence

Díky

Blanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Blanka 28
Na NQ používám SL 40 dolarů, ale vzhledem k tomu jaké jsou nyní trhy tak obchoduji na simu a čekám až se to uklidní. Obchoduji 1 kontrakt, takže nemám kam shazovat a SL zvětšovat nechci. Neříkám, že mě nesvrbí prsty když vidím ty krásný pohyby, ale trading je dlouhá cesta a já po ní chci jít ještě za pár desítek let a navíc jak se říká spěchej pomalu:-).
Mé doporučení tedy je buď zvětšit SL nebo se přepnout na sim a nasávat zkušenosti i z takovýchto období.
Když už píšu - dík kluci za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

nohavica napísal: "Zdravím vás a prosím o radu jak ,nebo v čem otevřít deník,nebo tabulku co sem dal Lucínek ? ,myslel jem že se otevře normálně v Excelu ,ale nejde mi to v ničem ,díky..." mám podobný problém, 1. po rozbalení súboru simpleMaeMfe.zip je obsah súboru na obrázku "rozbalene" 2. otvorím súbor [Content_Types].xml v Exceli 2007 zobrazí sa obsah na obrázku "otvorené" Neviem v čom je problém. Ďakujem za radu.

13442

13443

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...