Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware


greenhorn

Doporučené příspěvky

Agregace ovlivnuje datovy tok (omezuje mnozstvi stazenych dat za casovou jednotku) na ping-ktery je ve vasi otazce dulezity (rychlost odezvy) nema zas takovy vliv. Vseobecne se prodleva pohybuje v radu desetin sekundy a je priblizne stejna po celem internetu (at jste geograficky kdekoliv). Pripojeni pres mobil ma ping o trochu delsi , ale je to stejne dobre pouzitelne pro intradenni obchodovani jako pevna linka ci ADSL. Jedna se opravdu jen o par bajtu na prikaz. Otazka plneni je slozitejsi (MARKET prikaz zadany na open se mi obcas plni za 15s na ER2)

RAM bych doporucoval min 512MB - je to pojistka pro pripady, kdy si pocitac muze delat "co chce" (antivir, updaty, archivace,...)

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 383
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ke konci mesice budu kupovat nejaky LCD 19" tak shanim ruzny info protoze pri oblibe ID obchodovani a surfovani na netu stravim pred obrazovkou dost casu a potrebuju aby to nebyla velka zatez na oci.Nebudu hrat a jednou za cas nejakej film (coz ale neni nutny).Mel jsem vybranej 19" LCD FUJITSU-SIEMENS SCENICVIEW P19-2 - vyhral vsechno mozny,cena kolem 11000Kc,vypada dobre,...Nekde jsem videl ze se nekdo rika ze na unavu ma vliv odezva - ze je nejlepsi 3-4ms.Tak jsem hledal znova a s touhle odezvou (spis kolem 5ms)se da koupit Acer,Belinea...Rikam super jeste usetrim.Tak jsem se zacal ptat lidi co se LCD zabyvaj (testy,recenze,preklady...)a vsichni mi rekli ze odezva do 18ms je naprosto v pohode a ze co nejnizsi odezva je smerodatna pro hrace a ne pri cteni stranek ci sledovani grafu a ze nejvhodnejsi na to je HP L1955 16ms nebo NEC 1970NX 18ms (u druheho je treba dat pozor,protoze nekde je jeste na skladech starsi model s odezvou 25ms).I prez to,ze muj prvni vybrany FS ma odezvu 8ms tak je hodne vlastniku co si stezuji,ze je pri dlouhem vysedavani pred nim boli oci - tudiz nepada v uvahu.Tohle nepisu abych se tady s nekym dohadoval jakou ma odezva roli na oci pri koukani do grafu.Tohle pisu,protoze si jiste bude hodne lidi prubezne kupovat LCD a nikdo si nechce nicit oci.Recenze,testy....vsechno mozny jsem procetl,ale poprosil bych ty co maji zkusenost s LCD a dobou odezvy kolem 18ms (klidne vic,klidne min)jestli by mohli napsat zda si po zkusenosti s nim mysli,ze to byla chyba a unava oci je znat...Diky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PD: Doba odezvy ma na oci vliv a ne uplne zanedbatelny. Ale neni to samozrejme hlavni faktor, podle ktereho by mel clovek vybirat vhodny LCD monitor. Odezva klidne i do 25 ms je pro trading dostacujici. Pokud jej vsak chcete vyuzit i napr. pro filmy, je vhodnejsi se na nizkou dobu odezvy zamerit vice. Zaroven je potreba pocitat s tim, ze u citlivych oci dochazi pri pomalejsi odezve k vetsimu namahani.

Osobne bych doporucoval, pokud chcete skutecnou kvalitu, vybirat mezi modely znacky EIZO, pripadne HP nebo Philips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vybiral jsem LCD monitor pred pul rokem a vysly mi nejlip HP (1740, 1755, 1940, 1955). 1740 jsem koupil a spokojenost. Perfektni provedeni, stabilni zakladna, pivot funkce a hlavne dobry obraz, ktery neunavuje oci - srovnavam s monitory, ktere mame v praci (Dell, IBM, NEC). Asi neni nejlepsi na video, hry nebo na pozorovani z ruznych uhlu - optimalni poloha je s ocima priblizne ve vysce horni tretiny monitoru - pri pohledu "odspodu" se trochu projevuje rozdil v podsviceni. To je jedine, co jsem na nem nasel negativniho. Na praci (jako trading) je dobry. Jak uz nekdo psal 1955 bych teda doporucil (na mnohahodinove sledovani grafu...:-)))
Pavel




Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenom k te delce odezvy. drive se myslim pocitala odezva na zmenu z bile na cernou (hodnoty byly kolem 15-25) a nyni se vyrobci honi za rychlosti a uvadeji odezvu z sede na sedou (tam dosahuji i hodnot 2). Takze zalezi, jakou metodikou je ta odezva merena. Az ja budu vybirat LCD, budu nejvetsi duraz klast na reference a cenu a odezva bude az nekde dost nizko...


Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pete,
v poctate mi zatim zustaly na seznamu dva monitory:

LG 20" TFT L2000C-BF, Height&Pivot f-Engine DVI Black 8ms
ACER 22''TFT WIDE AL2216W, 1680 x 1050, contr.: 700:1 , brightness: 300 cd/m2, 170°, 160°, 5 ms

Oba dva jsou zhruba stejne levne.
LG ma navic funkci Pivot a je to klasicke rozliseni, ma take dobre recenze.
Acer je sirokouhly - a toho se trochu bojim, zatim bez recenzi.
Budu si kazdopadne kupovat dva i s novym PC.
Chtel bych se zeptat zda ma nekdo zkusenosti s sirokouhlou obrazovkou. Co je vyhodnejsi - zda klasika nebo prave sirokouhly monitor.
Potrebuji aby se mi na ty dva monitory veslo 6 grafu + 2x T-sim.

Jsem pocitacovy analfabet takze diky za radu a pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji hezký den,
Mám takovou jednoduchou radu pro všechny, kteří uvažují nejen o koupi monitoru, ale jakékoliv nákladnější věci, kterou byste si rádi neprve vyzkoušeli a pak by se rozhodli zda je pro vás ta pravá.Je tu skutečně možnost si monitor vyzkoušet o testovat si ho doma a ne každý si je toho vědom a využívá toho. Zákon nám umožňuje při objednávce na dálku (tedy přes internet, telefonicky, nebo přes katalog) koupenou věc do 14dnů vrátit bez udání důvodu.Samozřejmě nepoškozené a bez zjevného opotřebení. Objednávka na dálku znamená, že si ji necháte doručit domů nebo do firmy nějakou doručovatelskou firmou, nikoliv že si uděláte objednávku přes internet a pak si proto zajdete do kameného obchodu ve snaze ušetřit 150,- Kč za dopravu. Tuto záruku dokonce nabízejí i některé kamené obchody. Ale je jich po skrovnu a je dobré se nejprve informovat (např. OBI, Elektroworld-tam bohuzel nakupovat nebudeme :) ).
Svůj první LCD monitor jsem si objednal přes internet, zaplatil jsem za doručení, ale možnost si ho osahat doma po dobu necelých 14dní mi dalo mnohem víc než přečíst si tucet recenzí. Možnost osahat si jej v kameném obchodě je sice možná, ale za 10minut nemužete postihnout případné veškeré neduhy.
Uvedu příklad. Uvažoval jsem o koupi monitoru 17" Hyundai L70D+, slyšel jsem na něj dobré reference, měl dobrou cenu, zorné úhly 170x170°, pivot, odezvu 8ms. Když mi ho dovezli, zjistil jsem, že jsem poměrně zklamán. Jednak jsem byl zvyklý z práce na 19" a ta 17" už mi holt nestačila a to jsem si myslel, že nejsem tak rozmlsaný. A jednak jsem byl zklamán zorným úhlem.Nikdo neví jak se tento zorný úhel měří, ale v každém případě jsem měl monohem vetší představu o tom co pod úhlem 170° uvidím (již po nevelkém bočním pohledu obraz ztrácel kontrast a měnil barvy). Ještě větší zklamání bylo, když jsem jej otočil na výšku zorný ůhel se změnil snad na polovinu.A co teprve, když jsem pracoval večer při žárovkovém osvětlení, které bylo umísteno uprostřed místnoti u stropu a to za mým pravým ramenem. Při práci na výšku mi při tomto osvětlení monitor změnil barvy a kontrast a to jsem se na něj díval kolmo. Abych viděl obraz jak mám musel jsem jej odklonit od sebe!!!, a vlastně sledovat monitor pod tupým úhlem.Tedy naprosto nepoužitelné. Poslední kapkou bylo, když asi po týdnu práce na tomto monitoru a smíření se s jeho všemi neduhy, jsem bootoval počítač. Bylo to v podvečer a už se šeřilo. Najednou jsem si všiml, že černá není černá a navíc není rovnoměrná. Po stranách bylo jasně patrné jak prosvítají osvětlovací trubice. A i po ploše jsem viděl neronvoměrnosti v podsvětlení. Nikdy před tím jsem si toho nevšiml, protože jsem pracoval za normálního osvětlení buď denního nebo žárovkového. Ale také často pracuji jen při slabém osvětlení lampičky. A to jsem měl na to ruzné testy. (např. EIZO test monitor je volně ke stažení - je tam i test pro odezvu, ale hodnocení je pouze subjektivní, buď vám vyhovuje nebo ne). Tak to už byl vrchol. Vzhledem k tomu, že jsem na něm chtěl kromě tradingu zpracovávat i fotky, tak monitor putoval zpátky do prodejny. Připlatil jsem si a koupil ten, který by uspokojoval mé představy a potřeby. Nyní mám Samsung 193P+ (19", 178x178°,8ms, pivot, DVI,S-VGA) a jsem s ním velmi spokojený. V práci pak máme ještě monitory Samsung SyncMaster 910N a SyncMaster 192N,(parametry podobné jako 193P+ jen 16ms odezva a pouze S-VGA) Tyto dva jsou už sice 1-1,5 let starší kusy, ale nejsou s nimi problémy a uživatelé jsou s nimi spokojení. A protože s nimi pracuji i já a jsem spokojen, tak jsem si raději pořídil domů tu svou 193P+.

Nazávěr bych chtěl podotknout, že to co vyhovuje jednomu a doporučuje to, ještě neznamená, že bude vyhovovat i vám. Sám jsem se o tom přesvědčil. A myslím si, že na monitoru se rozhodně nevyplatí šetřit za každou cenu.

A ještě poznámka: pokud budete monitor vracet, vrzacejte jej čistý bez svých otisků prstů na plastu nebo ploše monitoru. Obchod by vám mohl monitor odmítnout nebo požadovat dodatečné náklady na čištění z vašich navrácených peněz. Jako vhodné čištění doporučuji použít jemnou mikrovláknovou utěrku např. Rodenstock cca 90Kč. Používá se pro čištění fotografických objektivů, optiky a brýlí.Lze sehnat v optice nebo v lepší fotoprotdejně. Vyhněte se značce Hama, ta je moc hrubá a mohla by monitor poškrábat. Nepoužívejte žádnou chemii. Jen na to dýchněte a lehce očistěte. Případně navlhčete hadřík. Ostatně údržba monitoru je popsána v každém manualu.

Všem přeji dobrou koupi.
Mira.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak je to v pr...
prave jsem si pripojil k notebooku novy monitor LG 20" TFT L2000C-BF, Height&Pivot f-Engine DVI Black 8ms. Za 10500,- Kč bez DPH. Za tu cenu asi nic lepsiho neni. Kdyz ho mam povoleny jako jediny monitor tak mi pri rozliseni 1600x1200 krasne v sierre zobrazi 4 grafy.
No a ta spatna zprava je ta, ze kdyz chci aby tento monitor byl jako externi a monitor na notebooku aby mi taky fungoval tak se mi oba dva monitory rozhodi. V nastaveni mi to ukazuje spravne rozliseni, real je ale tak na v pripade notebooku 800x600 a v pripade LG tak nekde na 1200 x 1120. Proste des a hruza.
Notebook mam Aspire 3003WLMi. Ma nejake SIS M760GX. Netusite co s tim?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...