Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware


greenhorn

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 383
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

no me prijde i down 50kbit malo, ale nekdo rikal ze obchoduje pred GPRS a jde to. ja bych do toho nesel. je fakt ze data nejsou velka ale kobinace pomaly pripojeni a dlouha odezva muze byt problem. idealni by bylo zkusit si u nekoho demo a pak asi jine pripojeni.

aaa Martin zase drive. souhlas s tim ze nevim neznam charakteristiku trhu. ale pokud pujdes v trhu dele tak by to snad slo
good luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja viem je to neskoro odpovedať na tento príspevok zmeškal som to asi o rok a niečo. Ale čo keď to niekomu pomôže.
Takže mať dva monitori pri takýchto cenách Notebook HP nx6110 alebo vyššie a ktomu 17" aĺebo 19" a viac palcový monitor ak ste chytrí a viete nakupovať tak toto vás vyjde okolo 25 000 SKK aj s DPH (HP nx6110 ktomu 17"). Viem nie je to bohvie čo ale na začiatok to úplne postačuje. [bold]Všetky HP-čka rádu nx 6110 a vyššie plne vám umožnia rozšíriť svoj DESKTOP smerom doprava. Doslova a do písmena doprava.[/bold] Zvolíte si v ovládači možnosť Clone Dual Desktop a na druhej obrazovke sa Vám objaví pozadie ,ktoré máte akurát nastavené na WinXP. Potom myšou pretiahnete okno doprava a máte rozšírený DESKTOP pravým smerom.
Len treba mať ovládače na grafiku v tomto prípade na Intel GM 915.(pri modeli HP 6110nx) Táto karta umožňuje iba rozlíšenie 1024 x 765 takže i keď propojíte väčší monitor neviete si naň nastaviť zvlášť väčšie rozlíšenie ale na 17" palcový monitor 1024x765 nie je najhoršie hoci potenciál má na 1260x1024 tuším tak nejak. Ale samozrejme nechcem robiť reklamu HP. Dobré sú i iné notebooky len nech zvládajú dobré rozlíšenie a dávajú plnohodnotný výstup na VGA alebo digital a nie iba repliku. A ešte jedna poznámka nikdy neutrácajte kopu prachov na takéto veci ako je PC,notas, second LCD monitor.Radšej začnite s poriadny účtom a investujte do vzdelania. Lebo dobré obchody sa dajú urobiť aj na slabšom počítači. Ale ked vyhodíte cca 35 000 tis CZK cca 1 600+- USD za super comp a to som povedal ešte málo tak tých 1 600 USD veru môže ovplyvniť váš money management. Čo ked práve tých 1 600 USD by vám umožnilo prežiť prvý polrok na live účtoch??? Potom sa pri profitabilnom obchodovaní dá prikúpiť aj 4. monitor ale hned na začiatok to je amatérske a naívne a detské.
PS: Dobre poslúži aj biela tabula za 1800 CZK a k tomu nejaké ten fix. Len aby vám do toho nejaký mladší súrodenec nenačmáral :-))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nickirout

no myslim ze investice do druheho monitoru se vyplati i na zacatku. predpokladam ze kazdy jiz notas ci comp ma. takze doporucuju penize utrativ v tomto poradi.
1.kurz
2.literatua
3. 2nd monitor

ale tot poze ma zkusenost. me to uceni s poradnou plochou slo lepe. a dobry monitor se da porit i za 10.000

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, také si již nedovedu představit pracovat na jediném monitoru.
Pokud ale není dost peněz, doporučuji alespoň vybrat grafickou kartu s možností dvou výstupů.
Ten cenový rozdíl není tak propastný a další monitor se dá později připojit.
Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 monitory jsou určitě výborná věc - právě jsem si pořídil druhý, obyčejné neznačkové 19´ LCDčko za 5300 Kč. K tomu druhou grafickou kartu, dobře funguje i stará Riva TNT PCI za necelých 300 Kč (jak o tom v tomto vlákně nick "novak" na 2. straně psal).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kahiros: 1440x900 je sirokouhly monitor. Jako takovy je lepsi nez klasicky na zobrazovani grafu, ale ne na beznou praci. Sam pouzivam na grafy 24" sirokouhle LCD (rozl. 1920x1200) a nemenil bych, ale na beznou praci mi ta sirokouhla plocha proste nesedi. Ale nevim - jednak je to otazka zvyku a jednak mam trosku vetsi monitor, takze 1440x900 se mozna na beznou praci da pouzit lepe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Martinek:
díky za odpověď.Já v tuto chvíli nemám tolik peněz na to,abych koupil 24" LCD.Mám vybranou 19" která by mi měla opravdu stačit.Zatím obchoduji pouze jeden trh s 3 a 5-ti min. TF,a na to by mi 19" měla bohatě stačit.Tento monitro chci používat pouze pro zobrazení grafů a na nic jiného.Takže bych si měl raději vybrat ten 1440x900?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...