Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware


greenhorn

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 383
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Miloslave,
diky za tipy. To prvni reseni podporuje max. rozliseni 1 280 × 1 024 takze to mi nestaci. Ten druhy link mi asi moc nepomuze. I tak moc dekuji.
Kazdopadne jsem vcera stravil hodinu zadavanim nabidky na prodej do ruznych aukci a bazaru na netu. Cloveka to moc nepotesi ze si koupi pred rokem notebook za 25 tisic aby nasledne zjistil ze ty penize vyhodil. Faktem je ze pred rokem jsem o komoditach nic nevedel a externi monitorjsem nepotreboval. Jen mne stve ze jsem si mohl tehdy koupit notebook za 20 tisic a vyslo by to nyni nastejno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Swen,
ještě zkus chvíli počkat s tím prodejem.Já v brzké době budu řešit možná stejný problém.Mám notebook a budu kupovat externí monitor.Taky nevím jak to bude chodit a tak komunikuju s kamarádem který se pohybuje v IT jestli mi dokáže poradit v případě že to nepůjde. Když se něco dozvím tak ti dám vědět,ok?

Kahiros

"Můžeš dokázat cokoliv,pokud opravdu chceš a jsi na to psychicky připraven"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kahiros,
objel jsem nekolik firem aby mi to napravili, stravil jsem hodiny hledanim informaci, napsal jsem na technickou podporu Acera, odpoved kterou mi dali se shoduje s tim co rikaji ostatni. TEn notebook je k nicemu protoze ma integrovanou grafarnu a jeste k tomu SIS.
Odpoved z Aceru:

Dobrý den,
jedná se o technickou limitaci grafického čipu ve smyslu nemožnosti
nastavit na dvou současně připojených monitorech různá rozlišení.

S pozdravem
Tým technické podpory Acer Czech Republic s.r.o.

TAkze vsem kteri budou kupovat notebook durazne varovani. To ze vzadu na notebooku je zastrcka na pripojeni externiho monitoru NEZNAMENA ze externi monitor SPOLU s monitorem notebooku budou fungovat.

V poctate odpoved z aceru znamena ze nejde zaroven s monitorem notebooku zprovoznit jakykoliv externi monitor protoze samozrejme monitor se stejnym rozlisenim jaky se pouziva do notebooku nejde koupit.

No a to nepotesi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Swen,
tak to zní velmi špatně :o( Doufám že nebudu mít stejný problém.Notebook jsem si pořídil o něco dříve než jsem se dostal ke komoditám a tahle věc mě tenkrát při koupi nezajímala a ani nenapadla.Sledoval jsem jiné parametry.
Tak držím palce ať ti vše co nejdřív šlape tak jak má.

Kahiros

"Můžeš dokázat cokoliv, pokud opravdu chceš a jsi na to psychicky připraven"

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Je to cim dal zajimavejsi :-(
Asi mne vymena otebooku nemine. Problem je v tom, ze jsem nyni tak zmateny ze mam uz obavu si koupit jakykoliv notebook. Pokud nekdo ma notebook a k nemu pripojeny externi monitor tak bych celkem uvital kdyby mi napsal znacku a typ. At si nekoupim novy a nezjistim ze je zase na nic.
Takze prosim prosim. Kdo ma co za notebooky u kterych funguje zaroven externi monitor i monitor na notebooku?

Jen prihodim dalsi cast me komunikace s technickou podporou Aceru.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,
do češtiny přeloženo je to normální stav,že nelze kombinovat například wide
screen se standartním 4:3 formátem bez ohledu na to,jakou značku notebooku
si koupíte.

S pozdravem
Tým technické podpory Acer Czech Republic s.r.o.

-------------------------------------|




Dobry den,
do cestiny prelozeno znamena, ze si nema cenu kupovat notebooky znacky
Acer protoze nezvladaji ani takovou zakladni funkcionalitu jako je
externi monitor? I kdyz se tak tvari a maji napr. na nej pripojku?
Dekuji za odpoved.


--
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,
tak to je pěkná patálie, zrovna tady taky pokukuju po nějakým notebooku značky Acer. Kolega ho tu má na grafiku, konkrétně Acer Aspire 1800 a startuje ho "lehkým" poboucháním...:o) Doporučoval mi počkat na začátek příštího roku, prý půjdou dolů displeje a další věci, takže by možná šli i notesy trochu dolů. Zkušenosti s acer.cz má skoro ty samý. Možná jít radši do Della než do Aceru.

To mě zároveň přivádí k otázce, je notebook nezbytný při tradingu, přeci jen i kurzy na finančníkovi se dělají asi v učebně, kde je možno se připojit a výuka je efektivnější, když to vše člověk sleduje na monitoru. Osobně bych ho využil i pro další věci (graphic design), takže teď jen asi vybrat ten správný. Uvítám každičkou radu, děkuji.

Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Swen,
volal jsem si do firmy k tomu známému a k mému notebooku není problém napojit externí monitor a na každém sledovat jiné grafy nebo obrázky. Je to prý jen otázka ovladačů.Nerozumím tomu co mi řekl (jsem IT blb),ale jde to.
Já nemám ntb od renomované firmy,ale jde v něm měnit HDD, paměti atd. Je to firma Prestigio a notebook ti sestaví podle tvého přání-tzn. že nekupuješ už danou sestavu od nich,ale můžeš si říct co tam chceš. Kdybys chtěl bližší info tak mi napiš na můj mail: kahi1@seznam.cz.Můžu ho mít za zaměstnaneckou cenu.Dal bych ti kontakt na pracovníka který je dělá a můžeš se ho zeptat na vše co tě zajímá.

Kahiros
"Můžeš dokázat cokoliv,pokud opravdu chceš a jsi na to psychicky připraven"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevim za kolik se prodavaj pouzity notebooky a je mi jasny ze by kazdej resil problem po svym,ale ja bych ho urcite neprodaval protoze se na tom prodela dost.Koupi se dalsi a jeho cena pujde zase rychle dolu.Pak jsou jeste dalsi veci jako ze si nejsem jistej jestli maj notebooky DVI vystup a puzivat LCD prez VGA mi prijde skoda.Nemit zadnej tak nereknu - ja bych se bez nej taky neobesel,ale v tomhle pripade bych radsi koupil PC - at pouzity,nebo novy.Notas mam jen jako zalohu,na cestovani,atd.Proste jsem si koupil LCDcko HP1955,protoze z toho koukani cely dny do notasu uz mi sla hlava kolem (a hlavne oci) a k tomu za hubicku pouzitej pocitac jenom na (zatim papirove)obchodovani.Procesor 1.5GHz,disk 20GB,pamet 512MB,grafarna ATI 9600,...... a max spokojenost.Zadna super masina,ale na grafy je zlata ;) Cekat na zacatek roku - ceny vazne asi pujdou dolu,ale mozna se pak vyplati pockat na leto - to jdou taky :) to nemyslim ve zlym - tak to proste je.Ceny u takovejchle veci pujdou vzdycky dolu.V kazdym pripade drzim palce at se rozhodnete k vasi spokojenosti a at nam ty masiny pomahaj k pravidelnejm profitum (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když se tedy přehlédne problém s připojením druhého monitoru, je tedy s notebooky nějaký jiný problém, co se týká obchodování? Stačí velikost monitoru na notesu 15 palců na zobrazení všeho co je třeba při ostrém obchodu? Osobně poměřuju vlastnosti notesu ve vztahu k vytváření 2D a 3D grafiky, tudíž si myslím, že takový NB byl měl na obchody postačovat. Co myslíte?

Díky

Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kahiros,
diky moc za nabidku, zrejme ji vyuziji uz tak za tyden.
Objednal jsem si uz totiz pres internet jiny notebook ale je to take sirokouhly Acer takze je celkem pravdepodobne ze jim ho vratim. (proto to objednani pres net) Jedna se o AS5101AWLMi_VGA / 15.4" WXGA CB 16ms / Turion 64 MK36 2.0GHz / ATI X1300 128MB/256MB Hypermemory / 1024MB takze ma uz dobrou grafiku a solidni RAM.
Jsem zvedavy jestli opravdu Acery dokazi fungovat jen se sirokouhlymi monitory. Dnes jsem stravil dost casu tim, ze jsem projizdel v jedne prodejne notebooky snad vsech znacek a hledal nejaky s normalnim monitorem, dobrou grafikou a cenou. A nic jsme nenasli .-(

2 PD
je jasne ze na tom ztratim ale jsem zvykly mit vse na jednom PC. Navic jsem platcem DPH takze to s tou ztratou neni az takova hruza ;-)U mne je potiz ze stare PC mne nevytrhne protoze potrebuji mit dva monitory aby se mi tam vse veslo. Pri obchodovani sleduji dva TF a tri trhy - takze 6 grafu + 2xTsim. I kdyz v mem pripade jedu jen jeden live a ostatni dva jedu zatim papirove. Faktem zustava ze z pozice ziskavani navyku, nahledeni grafu, pilovani systemu je to dvakrat efektivnejsi a to je pro mne priorita.
No a v neposledni rade si chci u obchodovani udelat pohodu abych se nemel na co vymlouvat ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...