Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak jsem zrušil účet


MN

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 251
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry MM je sice fajn. Co je ale cloveku platny dobry MM a dobry system, kdyz neni schopny je dodrzet a neustale to tak nejak kreativne vylepsuje az s tim vsim zkonci kolem 0. Nemluvim nijak hypoteticky, ale z vlastni zkusenosti. Po zhruba rocni pauze se budu vracet na live. Verim, ze poucen. To si ale povime treba za dalsi rok ;) Toto tema neni o MM, ale predevsim o vlastní psychologii a přístupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,
prave jsem se zaregistroval ale jiz nejake zkusenosti mam.Ale preto bych se chtel zeptat zde kolegu jaky prinos vidi v obchodovani s $500 uctem? I za predpokladu ze se mi bude velmi darit a budu schopen udelat 100% mesicne znamena to zhruba 8500 kc, coz muzu vydelat v jakekoli i nekvalifikovane praci zde v cr. Argument ze se naucim obchodovat se mi moc nezda jelikoz kdyz prijdu napr. o $300 cili nejakych 5000 kc vetsina lidi nebude mit problem to ustat jak financne tak psychicky. Jsou to ale 3/5 uctu! Pri "rozumnem" uctu $10k je to $6k coz dela zhruba 100k kc coz se jiz na leckoms muze podepsat. Kdyz zustaneme v relativni rovine - pri ztrate 3/5 musim vydelat vice jak 100% abych se dostal na 0!
Cili me obchodovani s malymi ucty prijde spise jako onen znamy "Krysi zavod". Otevru ucet - zrusim ucet a porad dokola.
Jak se na to divate vy zkusenejsi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nepatrim tu jiste ke zkusenym matadorum, ale mam za sebou jiz par mesicu ostreho obchodovani a jiz take jednou vymazany ucet. Jsem presvedceny, ze premyslet o uctu kolem 500 USD jako o necem, co me dostane z krysiho zavodu je v rozumnem casovem horizontu ponekud blahove jak ostatne sam citis. Na druhou stranu zacit treba s 10000 me osobne taky neprijde pro vetsinu lidi prilis vhodne. Ver, ze obchodovat s malym uctem na ostro proveri dobre tve moznosti a hlavne ukaze slabosti. Pokud se ti podari ucet treba rok udrzet v plusu, poznas sam sebe jako tradera. Pak prichazi nejlepsi cas na to doplnit ucet a opatrne pokracovat stejne dal. Vetsina svuj prvni miniucet nejspis vymaze (at to prizna, nebo ne). Nekdo pochopi, ze tudy jeho cesta nevede a nekdo se vrati. Z tech co se vrati se jen cast pouci z chyb a neprijde o svuj druhy ucet. Me osobne prijde jako prvotni a nejdulezitejsi vec poznat a priznat vlastni chyby a schopnost se z nich poucit pro priste. To je ale bez ostych obchodu pouhe teoretizovani. V tomhle foru najdes par lidi, kteri nekolik let teoretizuji, obchoduji leta na demo uctech ale dosud se neodhodlali otevrit ostry ucet. Pritom dat dohromady 1000 USD snad nemuze byt pro nikoho neprekonatelny problem. Stale hledaji nejlepsi system a tekaji od jednoho k druhemu. Zadny jim neni dost dobry. Sam jsem tim zpocatku prosel, tak vim o cem mluvim. Jen jsem v tomhle tapani netravil roky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne mas jiste pravdu. A kde ty osobne vidis tu hranici kdyz ne $10k? Za sebe muzu rict ze $500 a demo neni zadny rozdil. Sice si muzu rikat ze je to vazne ale je to stejne jak na demu. Kdyz jsou na sotle jine penize chovam se uplne jinak. Cili jakakoli priprava s $500 je stejne k nicemu. Na druhou stranu asi nema cenu dat do toho hned vsechny penize. Zajimala by me prave ta hranice kde konci hra a zacina seriozni trading kvuli kteremu se ale nepujdu strilet po 2 nevydarenych obchodech.
p.s. s tim otevrenim uctu mas naprostou pravdu. muze to i $500 byt znamka ze to myslim vazne. to byl taky jeden z duvodu proc jsem se sem moc nehrnul s registraci - spousta "zkusenejch" demaku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to mame kazdy jinak, ja zacal s 1500 a rozhodne muzu rict, ze jsem to citil uplne jinak, nez virtualni demo. Ucet jsem na zacatku zdvojnasobil. Najednou jsem nedodrzoval svuj plan. Vstupoval do obchodu bez discipliny a vystupoval taktez. A prislo to, co prijit muselo. Taky proto pisu do tohohle vlakna :) Ta hranice se neda takhle urcit. Tu mame kazdy jinde. Vydelam mesicne skoro 1x vic nez jsem fundoval svuj prvni ucet, presto to se mnou pekne cloumalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pedrosek: Diky za uprimnost nechtel jsem se primo ptat kolik si fundoval a kolik vydelavas:) Tusim ze tam musi byt vztah mezi prijmem z "normalnich" zdroju a tradingu. Z mych zkusenosti vidim tu 1/2 mes. prijmu podobne i kdyz ta zavislost neni linearni(preci jen kdyz nekdo riskuje 50k a ma prijem 100k nez kdyz nekdo riskuje 10k z vyplaty 20k).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...