Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak jsem zrušil účet


MN

Doporučené příspěvky

Tak jsem se dlouho nepobavil - "novacek v diskuzi" vytvořil z cca 0 usd zisk 800 000 usd behem 275 obchodu - tak to gratuluji za tento vykon , patrne ses timto zaradil mezi World TOP TEN traderu :-) To musi byt ale skutecne dobra strategie. Nebo co tak treba open position + hedge s nakladem na spreeds do vyse uctu do okamziku nez prisla rychla serie margin calls ? Dobre demo , takovy graf ti vytvorim do jake vyse chces :-) Pokud real, tak bad luck, přijit po tak uspesne seriibehem 10 obchodu o 14 800 000 Kc musi mrzet ;) (

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 251
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to japapatramtara

Ano ten link znám již před časem jsem si jej prošel. Ještě se chci zeptat,když obchoduješ přes zahraničního brookera jak jsi na tom s angličtinou??? Nedělá ti někdy problémy komunikace s ním?? Když řešíš například,vklad,výběr či nějakou reklamaci.Já osobně taky budu nejspíš uvažovat o zahraničním brookerovi,neříkám že je mě angličtina cizí ale osobně bych z toho měl trochu obavy kdybych měl řešit nějakou reklamaci,telefonický rozhovor či tak nějak.? Jaký máš na to názor a zkušenost? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

waltrppk:
Toho se vubec neboj.. jestli rozumis vete a dokazes zareagovat, tak jsi v pohode. Kuci, resp. po hlase prijemna pani, mi z AT volali dvakrat a pokazde jsme se nejak dohodli. To mnohem vetsi sranda byla, kdyz mi volal clovek z FXpro(sidlem na Kypru).. To bylo uplne jiny kafe.. Tam bych se telefonatum radeji vyhnul. Tomu cloveku jsem rozumnel tak tretinu. Obecne se ale zahranicnich brokeru podle me neni proc bat. Komunikace probiha pres maily, takze to zvladne i uplne poleno s translatorem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Ahoj Karle, Docela fascinující báchorka pro začínající tradery,i když se považuji za naprostého nováčka,tak s tim finanční krize namá nic společného pokud používáš přiměřený MM a máš obchodní plán,tak by to nemělo tak dopadnout,ale zasmál jsem se křivce Equity,mel jsem podobnou ne demu u XTB,takze to nebude v usd,ale czk a jen demo,takže med kolem úst nemazat ;).Jinak reálný účet XTB začnu zkoušet už příští týden. Přeji Vám klidný den a hodně zdraví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Zdravím všechny tradery! Vidím, že do tohoto vlákna již dlouho nikdo nepřispěl, proto zde popíšu svůj příběh o tom, jak jsem zrušil účet (je to totiž zatím jediné, s čím mohu přispět do diskuze :) ). Jak jsem se vlastně dostal k tradingu, Víceméně náhodou. Před cca 2,5 roky jsem ukončil školu, byl bez práce, měl spoustu volného času a přemýšlel, kde sehnat nějaké peníze a jako řízením osudu mi přišel reklamní email týkající se XTB cupu, a protože jsem od přírody zvídavý :), tak jsem začal na netu zjišťovat, co to vlastně je ten forex, komodity atd. a narazil jsem na tuhle skvělou stránku, kde jsem se dozvěděl o knížce Tomáše a Petra Obchodování na komoditních trzích, kterou jsem si následně zakoupil. Knihu jsem přečetl a zároveń obchodoval v demu. Sice si už přesně nepamatuju, jak se mi dařilo, ale žádná sláva to nebyla. Protože jsem měl před sebou jen vidinu rychlých a "snadných" zisků, založil jsem reálný účet, vložil 20 000,- Kč a začal obchodovat miniloty. Jak jsem byl "úspěšný", se můžete přesvědčit z přiloženého grafu :) Za 4 dny jsem uzavřel 20! obchodů a přišel o 1/3 účtu, přesto jsem následně těžil ze vzestupu zlata (v té době jsem obchodoval i zlato a kukuřici, ačkoliv jsem na to neměl dostatečný kapitál) a vydělal v 1 obchodě 8 400,- a říkal si: ono to přece jen půjde! Jak to dopadlo? -14 000,- za měsíc (v tom je i vložení dalších 5000,-). Pořád se nedařilo, tak jsem cca za 14 dní doložil dalších 10 000,-, výsledkem byla v příštím měsíci další ztráta -15 000,-. Pak jsem 3 měsíce neobchodoval. Naštěstí mě zarazila přítelkyně (nyní má skvělá manželka), za což jí budu navždy zavázán. Začal jsem tedy dál studovat a přečetl knihu Alexandera Eldera Tradingem k bohatstvím. K obchodování jsem se vrátil za 3 měsíce s vkladem 7 000,-, výsledkem byla ztráta -3 000,- za týden (stále jsem bezmyšlenkovitě otvíral příliš mnoho obchodů). Prosinec 2007 byl zatím mým nejúspěšnějším měsícem, co se týká obchodování - vydělal jsem 5 400,- za aplikace jakéhosi money managementu. Pak jsem nastoupil do zaměstnání, na trading nezbýval čas, musel jsem tedy obchodovat večer po práci nebo brzy ráno, což nebylo pro mě zrovna to pravé ořechové. Výsledkem byly věší stop-lossy a ruku v ruce s tím větší ztráty. Když jsem měl otevřenou ziskovou pozici, nedokázal jsem ji zavřít či správně přitáhnout stop-loss a zisk si tak třeba zmenšil o polovinu. Jen Bůh ví, jak by to dopadlo, kdybych tenkrát ještě nenastoupil do práce, ale z něčeho jsme žít museli a můj trading by nás neuživil... Po hodně špatném lednu jsem se vrátil k obchodování až za 8 měsíců a následně až za rok, ale to byly jen takové krátké bezvýznamné epizody. Na demu jsem mezitím neobchodoval, ztratil jsem o trading zájem. Nedávno jsem opět přemýšlel, že vlastně nechci chodit stále do práce, každé ráno vstávat apod., ale chci být pánem svého času a užít si života, dokud jsem mladý. Proto jsem si znovu přečetl knihu od Larryho Williamse Jak jsem vydělal milión dolarů... a ta mi asi dodala správný impuls, abych se do obchodování znovu pustil, takže teď jedu na demu a učím se. Už mám za sebou 1 kurz za 45 000,- (celková ztráta), což pro mne byly v té době velké peníze, protože jsem předtím pracoval v obchodě, kde jsem si vydělával 9 000,- čistého (poslední školní rok jsem studoval dálkově). Zatím mám tedy za sebou 13 obchodů za 3 týdny se ziskem mírně přes 3 000,- (už nevstupuji jen tak pro nic za nic, ale snažím se každý vstup promyslet). Až získám přesvědčení, že mám svůj systém pod kontrolou, půjdu do toho opět naživo a věřím, že už s lepším výsledkem než naposledy. Hodně úspěchů nejen v tradingu přeje Marek (tu)

11198

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Marek83,

je velmi sympatické, že to dokážete takhle veřejně přiznat. Doufám, že jste na dobré cestě. Také mám za sebou asi dva roky, z toho rok live obchodování a nyní asi půl roku jen backtestuji, dívám se do grafů a čtu. Dnes mi přijde jako zázrak, že shodou okolností jsem nezrušila celý účet a že mě to vyšlo jen -500 dolarů. Tenkrát jsem si myslela, že to svědčí o mých kvalitách, dnes vím, že to bylo štěstí. Je to dlouhá cesta. Dokonce se mi zdá, že čím pomaleji člověk studuje, tím je to studium účinnější.

Přeji mnoho úspěchů.
Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...