Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dynamic position sizing


tomnes

Doporučené příspěvky

Tak jsem si s tím PS ještě trochu pohrál. Upravil jsem podmínky pro přidávání pozic následovně:

1x zisk - 1,5% equity
2x zisk - 2% equity
3xzisk - 2.5% equity
4x zisk - 3% equity

Při tomto nastavení mi ten samý měsíc vychází do 2900 USD čistého, připomínám, že při 37% úspěšnosti. To je myslím, už docela slušný měsíční plat. Maximální počet zobchodovaných kontraktů je 4. Myslím, že občasně zobchodovat risk 3% equity nemusí být až tak hrozný. Samozřejmě při troše zkušenosti.

Co myslíte?

Jakub

P.S. Jinak mám to spočítané na větším množství měsíců i obchodů, ale tohle myslím pro představu docela stačí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem to taky vyzkousel na systemu, ktery ted testuju. Od 19.6. mam zisk $11 500 na 1 kontrakt. Pri pouziti PS fixed risk 4% to udela $27 000 (max.system DD asi 14%) a pokud k tomu pridam dynamicke zvetsovani o 1,5% na kazdy ziskovy obchod z poslednich 4, tak mi to hodi asi $118 000 (max.system DD asi 25%).
Chci vyzkouset ten Ronuv lead risk, ale zatim jsem nemel cas se tim prokousat.

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 AIRRR:

I když dotaz nebyl směřovaný na mě, dovolím si odpovědět. Pokud vím, tak Kellyho formule příliš pomalu reaguje na příchod špatného období - příliš pomalu ubírá kontrakty, když se přestane dařit. Klidně se tak stane, že ve špatném období budeš obchodovat neúměrně velké množství kontraktů a tím pádem můžeš dosáhnout strašně velkého drawdownu.

Co se týče Lead Risku - stačí použít hledání...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

navážu na téma position sizingu a to na zde uvedený článek na Finančníku, na jednu z variant position sizingu a to Fixed fractional.

Rád bych se zeptal, zdali se musí vzorec určující počet kontraktů do dalšího obchodu upravovat po každém obchodě nebo se dá upravit za nějakou mnou zvolenou dobu-periodu například po 3 dnech, 1.týdnu atd.?

Předem díky za info.

Tomáš
"Vlastní cestou"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,

v rámci pozičního nebo swingového obchodování by se měla velikost pozic do dalšího obchodu "přepočítat" po každém posledním obchodu. V daytradingu jsou různé přístupy - většinou se dělají výpočty velikosti pozic na další den, tj. den po dni, nikoliv obchod po obchodu. Důvod je jasný - pokud bychom přepočítávali velikosti pozic ihned po každém obchodu, nemuseli bychom to v ID občas vůbec stíhat :-)
V počítání pozic po týdnu nebo delší době nevidím osobně moc smysl...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 3 months later...
×
×
  • Vytvořit...