Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Larry Williams


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 173
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Renda: Já to nemyslel nějak špatně, samozřejmě díky za jakoukoliv pomoc.

Jinak jsem Larrymu Williamsovi psal a bylo mi řečeno, že "triple trend" ještě není zveřejněný, ale že se k tomu chystají pravděpodobně ke konci tohoto roku...každopádně se je na co těšit podle pozitivních ohlasů a ke skutečnosti že je to navíc jedna z hlavních obchodních metod LW.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Český překlad knihy Larryho Williamse jsem dnes dočetl a chtěl bych poděkovat za její český překlad. Velice zajímavé čtení, nad kterým jsem strávil tři večery. Larry Williams v ní popisuje způsob, jakým obchodoval v sedmdesátých letech, tedy v době bez počítačů a internetu. S tím ale bude souviset řada otázek, které si bude čtenář klást. Jak se změnili trhy od té doby? Zajímalo by mě především, jestli ještě platí vztah mezi Open interest a Commercial? V době internetu bude asi jejich podíl v krátkých pozicích nižší, na trhu bude více spekulantů?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaliero:

Tuto otazku si kladu jiz nejakou dobu i ja. Z toho co jsem zatim nacerpal bych rekl, ze to, ze je dnes v trhu vetsi pocet short-term spekulantu ve sve podstate az tak moc neznamena pro modely/systemy zalozene na COT (*). Mali spekulanti zpusobuji pouze rekneme noise, s cenou zasadnim zpusobem hybou zpravidla commercials (+ vyssi moc).

(*) A navic ono to je relativni. V polovine 80-tych let to bylo zlato, na konci 90-tych let pri internetove horecce to byly akcie technologickyh firem, pak nasledoval pad a v zornem hledacku investoru se objevily jine instrumenty... ted jsou to zrejme bio/nano-technologie a genetika, za chvili to bude zas neco jineho... jen tu ropu, grains apod. dokud tuto Zemi neznicime budeme potrebovat a smenovat porad...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

velká řada přístupů z knihy funguje stále, myslím ale, že lépe než o tom diskutovat je sednout ke grafům a začít sami vyhledávat a zkoušet... Dle mého názoru je ale na knize nejcennější právě pohled do Larryho myšlení, jak k trhům přistupuje, jak kombinuje různé přístupy, jak postupuje v selekci trhů, atd. To jsou naprosto univerzální přístupy, které budou platit co jen bude komoditní svět existovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...