Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Larry Williams


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny příznivce COT...rád bych zjistil váš názor na jednu věc...pod pojmem NonCommercials, což jsou velcí spekulanti, si mám představit i indexové obchodníky, např kteří nakupují Rogersův komoditní index?A jestliže ne, lze nějak zjistit jaký podíl dané komodity je v jistou dobu obsažen v komoditních indexech, popř jakou mohou mít tito dlouhodobí obchodnící vliv na cenu té které komodity.Dal jste si někdo práci třeba s tím zkoumat přes COT komodity, které nejsou až tak na očích..napadá mě třeba překližka,nebo uran.Mimochodem nevíte někdo,je li v COT reportech uváděn uran? já ho tam alespoň nenašel....díky michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 173
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mmac
priaznivci cot reportu su tu
www.financnik.cz/forum/read.php?7,11127,page=1

plus k tvojej otazke
podla mna riesis nepodstatne veci
noncommercials obchoduju presne opacne ako commrecials, myslim ze nie je dolezite kto a co sa pod nimi skryva do takych detajlov ze vies o ake skupiny ide, pretoze tych skupin je vela ..
osobne mam predstavu ze pod noncommer. su skupina A, B, C, D ... a nikdy neviem ktora z nich sa rozhodne v ktory den nakupovat predavat voci dalsim skupinam pod commer.
to ze vies co robi skupina A ti nepomoze pretoze nevies co urobia dalsie, preto je vhodne pozerat sa na cot report taky aky je .. ako celko a zmes tycho skupin
co sa tyka samotneho indexu .. pri akciovom indexe napr s&p sa zlozenie tusim neustale meni, mozno je to podobne aj s komoditnym
dalej zaujima ta uran .. neviem sice preco, mas tu ine trhy ktore su v cot reporte uvadzane .. pokial zvladnes obchodovat cot report na tychto trhoch potom ta moze trapit aj uran :)
zaver asi taky ze ta trapia nepodstatne veci a naozaj odporucam sa takymi detajlami nezaoberat :)
pokial ale chces vediet o com cot report je, ake ma zlozenie, tak tu mas informacii az az
www.cftc.gov/marketreports/commitmentsoftraders/cot_about.html
moze studovat :)
gl&hf

dalsie veci okolo cot smeruj pls na link uvedeny vyssie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj alesik
wow! rovno do jamy levovej a bez pripravy ....mas horku krv....trosku zavidim lebo ja som pri predstave obchodovania nazivo scared to death , tak si to radsej poriadne odbacktestujem ale potom sa budem tiez musiet nastvat lebo ako sa poznam budem backtestovat 5 rokov a furt cosi nove a nove a nove a nakoniec makove.........
uz som si povedala ze ziadne nove informacie lebo vzdy sa necham popliest ...
takze si na nule ziadne velke straty aj bez pripravy...to si na tom dobre.
co dalej? asi potrebujes trosku discipliny a psychologicky trening lebo podla napisaneho robis zakladne psychologicke chyby o ktorych sa lahko pise co ? :) ;)
ja sa bojim ako cert kriza ze co ja viem niekolko stratovych obchodov za sebou a budem v depke a co potom s tou depkou? :(
rozumej inak v beznom zivote som superpragmaticky superoptimista
este sa ta chcem opytat na COT index.Skusal si ho alebo si pozicne vobec vobec nic netestoval?.LW o nom v prvych 2 leveloch vela hovori ako o zakladnej fundamentalnej podmienke trendu a teda aj poz obchodu a v 1. leveli ho aj vyratava a vyslovene hovori ze nie je robeny z ceny ale z COT dat t.j. udajov ako velmi komercni prave nakupuju alebo predavaju v porovnani s last 3 years ....a vyzera to dobre a aj to co tomu nasleduje len na TNT tento COTindex nie je zato tam je JBcot indikator a aj ten je v pohode... a kdeze si sa naucil tak dobre po anglicky ze si zvladal LW nazivo? :) :) :)
nat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano poznam aj cot index .. ale nato ti treba bud stahovat data stale (samotny cot report) alebo mat soft ktory s tymi datami uz pracuje (a to nie je zadarmo) .. v niektorych seminaroch larry spomina ze proxy je lepsia jeho ziaci tiez :), ale zase .. aj cot index je len indikator
cot index aj proxy su len indikatory a je v principe jedno ktory pouzivas .. pokial ho vies pouzivat
po anglicky neviem :) nikdy som sa to poriadne neucil (to moje ucenie bolo takzvane lajdacke :) ) .. vela veci si domyslim pri citani alebo pocuvani .. az take uzasne to zas nie je s mojou anglinou, mam ju napocuvanu takze nieco rozumiem :)
a horka krv :)) ja som pokojny a lenivy clovek :), len ako pises .. povedal som si dost treba skusit live lebo budem len testovat a testovat a testovat .. a nikam sa nedotestujem ..
odbacktestovany pattern som mal vizualne .. vzdy ked som nan natrafil tak fungoval .. takze som presiel par desiatok hystorickych grafov a robil si len ciarky kedy bol uspesny a kedy nebol .. vychadza to tak 50 na 50 .. takze uz len pridat MM a system bol na svete .. a uz ako pises len to udrzat psychicky
tych stratovych sa az tak nebojim pretoze tych 50 na 50 neznamena ze 10 signalov nefunguje a potom 10 funguje .. ale standardne ak je trend vychadza tak na 70% .. zlyha pri otoceni trendu (to ze sa trend otocil samozrejme zistim o par dni neskor), no a v range market alebo lepsie sideways je totalne na ...., maximum strat co som zatial mal v jednom trhu boli 3 - > vznikol range market, takze som opat cakal na potvrdenie trendu a uz to fungovalo zase (ale zase strach z neistoty ci je naozaj trend zapricinil to ze som nebol v tychto ziskovych)
no a takto je to zatial dookola :), hladam sposob ako vytazit aj s range marketu, len ten je sakra nevyspytatelny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já přispěji se svou troškou do mlýna, i když to sem na toto vlákno asi zcela nepatří.Pokoušeli jste se někdo zaobírat průměrným denním cenovým rozpětím? Já si to testuju asi 10 měsíců na cukru a dává to celkem slušný výsledky.Fiktivně jsem začal na 5000 dolarech a za těch 10 měsíců jsem to ztrojnásobil...uznávám, že je to příliš krátká doba, ale zase je pravda, že tímto způsobem ti neuteče žádný velký pohyb..a o to si myslím jde.je potřeba zkousnout sice větší risk na obchod, ale myslím, že více jak 3000 dolarů v tahu jsem nebyl..A myslím, že za zvážení stojí zcela určitě počítat akumulaci a distribuci...na cukri to ted zafungovalo naprosto perfektně..ten velkej pohyb dolů se dal skutečně odhadnout jijiž s velkým předstihem...zdravím michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj alesik :)
ako urcujes trend?posla Willtrend? priznavam neviem co je willtrend, takze sa pytam ci pouzivas na urcenie trendu nejake MA alebo EMA? predpokladam ze ano tak
skus toto :)
na weekly chart urc hlavny trend podla EMA 26
ak je bar nad EMA 26 je hlavny trend BULL
ak je bar pod EMA 26 je hlavny trend BEAR
no a na dennom grafe sleduj %R s nastavenim 14 period horna linia 85 dolna linia 15
ak je long trend a graf ceny vytvori nove high pricom %R toto nove high v pasme nad 85 nevytvori da sa ocakavat zmena trendu
ak je short trend a graf vytvori nove low pricom %r toto nove low v pasme pod 15 nevytvori da sa ocakavat zmena trendu
NO a samozrejme skus sledovat COT a hlavne Komercnych lebo ved cot je zakladna podmienka akehokolvek vstupu do pozicie podla LW a vskutku co to sledujem tak mnohokrat "predvidaju" (alebo urcuju?) trend
ak su Commercial pod 20 na cot index ocakavaj zmenu trendu long na short a naopak..... :)
skus si to pozriet na nejakych 10 rokoch dozadu ak mas na com a odsleduj si to a myslim ze sa potom nebudes tak bat lebo ziskas vacsiu istotu.. :) :) :)
aky software pouzivas na backtest? ja mam TNT 5 a som happy
daj vediet ci to s tym %R pri zmene trendu funguje alebo si to uz skusal?
vela zdaru :)
nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj opat nat
tu urcujem trend :)
www.financnik.cz/forum/read.php?2,50787,158246#msg-158246
ako som ale nedavno zistil willtrend je nieco ine ako som to popisal .. je to ratane nejak cez volatilitu (je to podobne Wilder's Volatility System-u),v principe aj cez willstop(to je to co som popisal :) ) sa da urcovat trend

ono ale pravda je taka ze ja trend urcujem este trochu inak .. mam vlastnu metodu, suvisi s tym ako sa sprava trh, ovplyvneny som bol zase larrym a to cez "market structure" co ma v knihe "short term secrets..." 1. kapitola

kedze tradujem jeden den urcovat trend cez cot mi pride nevyhovojuce, uz som to totiz testoval
vela dobrych signalov by mi uslo, pretoze cez cot je vhodne urcovat trend mozno pre niekolko tyzdnov a azda aj mesiacov, mne ale staci jasny 10 dnovy trend ..
keby na urcovanie trendu pri obchodovani 1neho dna bol vhodny cot, myslim, ze by to larry spomenul vo svojej knizke
short term secrets... lenze on tam pouzil uplne inu metodu, vhodnejsiu pre takto kratkodobe obchodovanie (market strucure)

EMA,MA ... urcovanie trendu cez indikatory, to uz mam za sebou .. vzdy mi tam nieco vadilo :), potom prisiel market structure od larryho a hned to malo zmysle a logiku pre mna
ale dik za tipy :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem. Mám dotaz pro přítomné obchodující. Zamýšlel se již někdo nebo testoval a má zkušenosti s řízením pozic dle cennových patternů Larryho Williamse na denních grafech. Myslím třeba UPS patterny nebo TDW (trading day of week) a podobný popsaných v jeho knihách? S tím, že pokud mi tento pattern dá signál na denním grafu a druhý den na základě otevření trhu řídím případné pozice? Zájímaly by mě zkušenosti nebo názory ostatních zda se touto myšlenkou zabývat a rozvíjet dále?

Přeji úspěšný den a jsem s pozdravem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

ahoj vita e
kedze nikto nereaguje tak skusim ja
kedze som novacik tak ako ty a hlavne sa zaoberam pozicnym obchodovanim v style aj LW (zatial) tak ti neviem predat konkretne skusenosti ohladne oops a TDW, ale mozem ti ho len podla toho ake reakcie som zatial zazila ohladne tychto patternov na tejto aj inych strankach aj konkertne LWilliamsovej kedze som ukoncila 2 stupne LWUniverzity povedat, ze Lw kratkodobe patterny su skvele a rozhodne stoja za to aby si sa nimi zacal zaoberat ale myslim ze otestovat si ich budes musiet sam lebo len tak zistis ci ti sedia.....podla mna najma OOps je fakt skvely a mienim sa mu venovat ale ako som napisala zacinam tak ako to odporuca LW pozicne lebo mi naozaj pride najlahsie a nechcem sa necha ako zaciatocnik zozrat trhmi nejakym rychlym sposobom...
vela zdaru
Nat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 10 months later...

Dobrý den, zrovna čtu ÚŽASNOU knihu od Larryho Williamse "Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů" jenomže jsem trošku zaseklí v té kapirole, kde se probírají krátkodobá, střednědobá a dlouhodobá maxima/minima, v hlouby duše cítím že je to strašně důležité, doposud jsem jen backtestovla, ale jen s pomocí indikátorů a před chvílí jsem zapojil i S/R úrovně, jenomže jsem pořád nerozuměl grafům, myslím že todle je pro můj posun vpřed hodně důležité, jenomže já tomu tak úplně nerozumím, v knize je to napsané v celku dobře, jenomže pořád se tam střidájí ty názvy dlouhodobé, minima/maxima, střednědobé atp. že se v tom zachvílí ztratím, přečetl jsem ji asi 3x a pořád to ne a ne pochopit. Udělal by si někdo prosím tu práci a vysvětlil mi to ? s obrázkami například atp. děkuji moc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Blizz. zkusim to strucne na high, low je inverzne.

High jakoze kopecek, spicka je proste high. Pokud dokreslis dalsi, ktere je vyssi, je to zase high (higher high). V momente kdy se udela high, ktere je ale nizsi nez predchozi, stava se z toho predchoziho strednedobe high. Do te doby, za situace ze clovek zacinal jakoby na cistym papire, nevis co je strednedobe a kratkodobe, protoze to vznika jakoby relativne v zavislosti na vysse jednotlivych high.

Takhle stejne to funguje i na jakoby vyssim timeframe, akorat tady se nebude zvysovat timeframe ve smyslu casu, ale jakobys kouknul na graf z vetsi dalky,, male lokalni high a low (kratkodobe) by se ti z te dalky ztratili a tys povazoval jako high resp. bys videl jako high jen ta high, ktera jsou strednedoba.. to kolem je sum.. v podstate cara zleva od high klesajici a zprava taky.. cimz se tvori high. Kdyz se vezmes lupu, uvidis ze ty ramena ke strednedobymu high maji mensi kratkodoby high.

Dlouhodoby high je pak takovy, ktery kolem sebe vytvori dve nizsi strednedoby high. Z matematiky (a to se me jen dotkla v prvnim semestru plus zaklady ze skoly co mame vsichni) bych nejbliz videl nastudovani kapitol o derivacich a stanovovani lokalnich extremu. Kde pres jednotlive urovne derivace v podstate filtrujes extremy (v pojeti tradingu high, nebo low, neb oba jsou extremy) od tech lokalnich po ty "velky" absolutni atd. Mozna se toho clovek desi, a v tradingu neni treba nic pocitat, ale v podstate price graf je funkci ceny kde mas na jedne ose cas a na druhe cenu, tudis tyhle extremy by s matematikou a derivacema sedely. Aspon myslim.. jen si davam do souvislosti.

Jinak doporucuju nespechat a koukat, koukat a koukat do grafu. Mozna dobre ocistit se od svicek open high low close a zkusit jen krivku na close. Natrenovat oko je pak jednodussi, casem prepnout na svicky... opet je to urcita forma lupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...