Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Larry Williams


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 173
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

aaaha, tak tuto knihu som necital ..
kedze neviem o co ide tak tento link neviem ci pomoze, kazdopadne ho tu dam
toto by mal byt podla vsetkeho cash index pre psenicu (wheat)

charts.barchart.com/chart.asp?sym=ZWY0&data=A&date=072009&den=MED&divd=n&evnt=ADV&grid=Y&jav=ADV&size=B&sky=N&sly=N&vol=Y&late=Y&ch1=012&arga=&argb=&argc=&ov1=&argd=&arge=&argf=&ch2=&argg=&argh=&argi=&ov2=&argj=&argk=&argl=&code=XSTKIC&org=stk

takto sa da na danej stranke ziskat cash index vsetkych zrnin ale len v takejto grafickej podobe .. neviem podla coho sa zistuje hodnota cash indexu a ci sa daju stiahnut data napr v csv podobe


1.krok: www2.barchart.com/mktcom.asp?section=grains

2.krok: klik na konkretnu komoditu (priamo na nazov komodity) napr "Wheat (ZWU9)" >> www2.barchart.com/dfutpage.asp?sym=ZW&code=BSTK&section=grains

3.krok: hore je vidiet cash index, napravo v danom riadku je ikonka s malym "c" tam dostaneme graf >>
charts3.barchart.com/chart.asp?sym=ZWY0&data=A&jav=adv&vol=Y&divd=Y&evnt=adv&grid=Y&code=BSTK&org=stk&fix=

4. krok: v zalozke custom chart pod grafom vyberieme namiesto "barchart ohlc" - "close only plot" >>
charts.barchart.com/chart.asp?sym=ZWY0&data=A&date=072009&den=MED&divd=n&evnt=ADV&grid=Y&jav=ADV&size=B&sky=N&sly=N&vol=Y&late=Y&ch1=012&arga=&argb=&argc=&ov1=&argd=&arge=&argf=&ch2=&argg=&argh=&argi=&ov2=&argj=&argk=&argl=&code=XSTKIC&org=stk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobrý den, já bych se chtěl také zeptat na některé věci z knihy Jak jsem vydělal....

1)premium - kde se to dá nalézt na netu? www.cftc.gov/OCE/WEB/index.htm - našel jsem tuhle stránku, která mi to připomínala, ale to asi nebude ono co...

2)fundamentální nástroje - zkoušel jsem hledat přesně ty, o kterých Larry psal, ale většina už nefunguje, a pokud některý funguje, tak odebíráte jejich informace? mohli by jste mi konkrétně poradit, které mají smysl?

3)open interest - používám indikátor OBV, doufám, že se nepletu a jde o naprosto stejný indikátor....

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skusim ist od bodu 3 po bod 1

3. obv je "on balance volume" .. staci si pozriet definiciu ako sa dany indikator rata (vyhladat na nete nebude problem)
zistis ze nema so open interest nic spolocne .. open interest sa nerata on proste "je taky aky je"

2. ta kniha je naozaj "stara" a tie fundamentalne nastroje ktore tam su popisane su jednoducho zastarale .. larry ma
"novu knihu" ohladom fundamentalnych nastrojov urcenu pre tuto dobu: www.ireallytrade.com/cotreport.html

1. no a posledny bod .. ak prejdes knihu z bodu 2. bod 1. ta nebude najskor trapit, nie ze by premium nebolo uzitocne
ale kniha ma dostacujuce informacie aj bez premia (a premium najdes na googli tiez :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Rozhodol som sa podelit s myslienkami, ktorymi som prechadzal pri vyvoji svojho obchodneho systemu.
Samotny system tu nebude popisany, kedze obchodujem viac menej diskrecne, ale spravne pochopenie prispevku vas k nemu velmi blizko dostane :)

Preco pisem do vlakna larry williams?
Jeho myslienky sa povazuju v tradingu za prevratne a pri nom sa zacala moja put studia jeho prace.
Larry Williams ma online univerzitu (LWU) www.ireallytrade.com/lwu.htm .
Kedze som sa rozhodol neplatit za tuto univerzitu, neostavalo mi nic ine len zhanat udaje na internete, studovat clanky, volne dostupne publikacie a takto sam prist na tajomstva, ktore sa na LWU poskytuju.
Ci som ich naozaj nasiel sa prevdepodobne nikdy nedozviem, ale som si isty ze od nich nemam daleko :)
Larry ma na svojej stranke volne dostupne videa, nieco ako miniseminare, kde opisuje akym sposobom obchoduje, kde popisuje svoje myslienky a napady a ako v niektorych videach spomina, to iste a viac najdete v LWU.
Dovolim si tvrdit, ze jeho prve 3 stupne LWU mam po teoretickej stranke zvladnute a ze po zaplateni tychto kurzov by som sa uz nedovzedel o nic viac ako uz viem.
Lenze ...

Styl obchodovania popisany v prvych troch stupnoch LWU nie je pre mna.
Dovod je jednoduchy.
Jednak dlhe cakanie (tyzdne) a za dalsie co zmenilo moje rozhodnutie ist cestou dlhodobeho pozicneho obchodovania
je "jeden den (just one day :P)", jeden den, ktory moze zisk rychlo vymazat - pri dlhodobom pozicnom obchodovani
musite mat SL dostatocne daleko, aby ste dali trhu dostatocny priestor.
Jeden den, ktory neviete kedy pride, den, na ktory som sa rozhodol sustredit, pretoze prave jeden den dokaze urobit pohyb (zisk pripadne stratu), na ktory treba pri pozicnom obchodovani cakat niekolko dni ba niekedy tyzdnov.

Sustredil som sa na 4. stupen LWU daleko skor, nez dany stupen vobec pribudol na LWU. Neviem presne o com je tento stupen po teoretickej stranke, live-in-person seminare boli len nedavno.

Prve myslienky o swingovom obchodovani som nasiel v jeho vynikajucej knihe LONG TERM SECRETS to SHORT TERM TRADING (LTSSTT) www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/dlouhodoba-tajemstvi-kratkodobych-obchodu.html,
z ktorej za najdolezitejsie kapitoly ktore ovplyvnili moje myslienky pri tvorbe systemu boli prve 3.
Dalsie udaje, za ktore som sa predsa len rozhodol zaplatit, boli niektore jeho 15 rokov stare seminare, ktore si bolo mozne pozriet online (dokopy asi 7 hodin).
Seminare sa tykali tak swingoveho ako aj pozicneho obchodovania, ale opat informacie ziskane aj z takto starych seminarov za tu cenu stali, kedze su v platnosti dodnes.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kazdy, kto ma pozorne oci si to uz vsimol .. len tomu mozno nepripisoval nejaku pozornost.
A ani ja nie.
Az v knihe od Larryho LTSSTT som si to uvedomil, ze toto bude to co mi sedi co ma laka a na co sa sustredim.
Large range days - dni z velkym rozpatim.
Pretoze len velke rozpatie ci uz dna alebo tyzdna vam prinesie vytuzeny zisk.
A co maju taketo dni spolocne (vo velmi vela pripadoch)?
Nieco, na co sa LW sustredil od svojich zaciatkoch uz pri pozicnom obchodovani a to vztahu OC(open-close) a HL(high-low).

Jeho najlepsie indikatory su postavene na tomto vztahu (blast off, proxy, williams A/D, Pro-Go)
Proxy indikator, ktory simuluje takmer dokonale pohyb commercials z COT reportu.
Myslim, ze Larry ho povazuje za svoj najlepsi indikator, kedze jeho snom (pise o tom na svojej stranke) a vacsiny dalsich traderov bolo vediet ako reaguju na cenu samotny "smart money - commercials", podla ktorych obchodoval niekolko desiatok rokov pouzitim COT reportu.
Po niekolko mesacnom studiu som sa dopracoval k tomu, ako sa dany indikator pocita a aka je ta zahadna formulka.
A potom som si uvedomol jednu vec.
Kedze proxy indikator je tiez len indikator a rata sa s ceny, je pre mna zbytocne pouzivat aj samotny cot report aj akykolvek indikator.
Vsetko je totiz v cene .. aj samotny commercials reaguju len na cenu .. Larry to dokazal .. dokazal "vyrobit" vzorec, ktory dokaze kopirovat tzv COT index, ktory pouziva udaje z COT reportu.

O samotnych indikatoroch sa vie, ze tiez len kopiruju to co sa stane v cenovom grafe, nikdy nie je indikator pred cenou ale opacne.
Takze zaver pre mna z toho bol jednoduchy .
Jeden z mozno najlepsich indikatorov, proxy indikator, je tiez len indikator vychadzajuci z ceny a preto mi ziaden indikator netreba (taktiez patterny v indikatore kopiruju patterny v cene).
Na co som sa nakoniec sustredil je len samotna cena a patterny, ktore som zacal pred par mesiacmi live.

Male zhrnutie.
Obchodujem len cenove patterny, pri ktorych nastava pravdepodobnost vzniku jedneho dna s velkym rozpatim bez indikatorov.
Kazdy tieto situacie moze najst v grafoch sam, je ich dost, ja obchodujem zatial len jeden z nich (na dalsich pracujem).
Kazdy si musi najst tie svoje vlastne, ktore mu budu sediet, ktore mu padnu do oka pri pohlade na graf.

Netvrdim, ze sa to neda pomocou indikatora. Niekomu moze vyhovovat hladat tieto situacie prave podla patternov indikatora, niekto pouzije fundamentalne spravy, pri ktorych je pravdepodobnost velkeho pohybu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kym som sa dostal k danym patternom zaoberal som sa vsak vztahom OC-HL v jednom dni.
Larry to popisal v knihe (LTSSTT) a podlozil aj statistikou (2. kapitola), ja tomu hovorim pruzinovy efekt.
Co si mozete vsimnut pri pozornejsom sledovani jednotlivych useciek je:
ak sa O nachadza v rozpati HL priblizne v strede, nachadza sa tam aj C;
ak sa O nachadza pri H, C je vacsinou pri L (a opacne).
Je to ako stahujuca sa a roztahujuca sa pruzina , kde konce pruziny predstavuju OC.
Toto plati vo velmi vela pripadoch, nie vzdy, samozrejme nie je to 100%.
To co si vsimnete pri velkych dnoch j,e ze maju O na jednom konci usecky a C na opacnom.
A na tom sa da staviat system.
Na overenie mozete pouzit 2 krat Williams%R(1) indikator, v jendom znich pouzijete C ako C a v druhom prepisete C na O vo vzorci a zistite, ze indikatory su proti sebe takmer symetricky.
To len dokazuje to, ze pokial je O v strede usecky tak tam vecsinou je aj C, a ak je na jednom konci O na druhom je C (pre pochopenie tohto prikladu je potrebne rozumiet co vyjadruje indikator Willimas%R).

Samotny obchod
Ked uz mame vybrane situacie na trhu, ktore s nejakou pravdepodobnostou predpokladaju den s velkym rozpatim treba uz len jedno:
Vstupit do trhu na otvaracej cene a cakat do zatvorenia.
To je cele.
Nic viac nic menej.

Nasledujuci priklad je pre long trade (funguje opacne pre short trade)

1. vstup do trhu na O, pripadne niekolko tickov nad O aby sme mali potvrdeny smer trendu (pripadne pouzit postup ako pri SL v opacnom ponimani)

2. SL nastavit niekolko bodov pod otvaraciu cenu.
Konkretne to robim tak, ze sa pozriem par dni dozadu, kde taketo dni s velkym rozpatim vznikli, vyberiem z nich napr 5 (cislo je individualne) najvacsich a zistim priemer protipohybov, cize priemer vzdialenosti O a L ktore v tieto dni nastali.
Nasledny SL umiestnim pod O minus tento priemer a par tickov navyse.
Pouzit sa da celkom dobre aj indikator ATR(10), kde 20% z takejto hodnoty odratam od otvaracej ceny a tam umiestnim SL.
Opat tych 20% je individualnych.

ZAPAMETAT !
Ide totiz o to, ze VIEME (zo statistiky), ze den z velkym rozpatim robi len velmi male protipohyby, cim je vacsi protipohyb tym sa znizuje sanca, ze dany den bude mat O pri samotnom L a C pri H !!!

3. vystup na C

A aka je precentualna uspesnost takeho systemu?
Dost to zavisi od zvolenia velkosti rizika.
Aj tu totiz plati pruzinovy efekt.
Cim vacsie riziko zvolite, tym viac budete mat uspesnych obchodov, ale za cenu nizsieho RRR a opacne.
Tiez to zavisi nakolko su samotne patterny uspesne (tie si budete musiet otestovat sami podla toho ake si vyberiete)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jednu vec som nespomenul.
Najlepsie pohyby su do smeru trendu ( ako inac:) ).
A ako urcujem trend?
Ak ste poculi o indikatoroch Willtrend a Willstop(1978 - podla Larryho najlepsi tralling stop) tak to viete (od koho ineho ako samotneho Larryho).
Z mojho pozorovania by malo ist o ten isty indikator, len jeden pouziva Larry ako trailling stop ked je v obchode a druhy na urcenie trendu.
Principom ale je pri trende nahor posuvat SL na najnizsie low za posledne 3 dni (niekto moze pouzit aj 4 alebo 5 dni).
Trend nahor plati kym tato hodnota nie je porusena.
Pri poruseni sa zmenil trend a trend dole je dovtedy kym sa neporusi najvyssie high za posledne 3 (4,5) dni.

Dalsi skvely pristup je pouzivat porusenie hodnot ring high ring low.
Presny princip je popisany v knihe LTSSTT - 1. kapitola
Ale ako sam Larry hovori vsetky trendove mechanizmy (CCI, donchian channel, wilder volatylity system, bolinger bands, trend lines) vam pomozu spravne urcit smer .. ziaden totiz nie je 100%-ny, ani urcovanie trendu Larryho metodou
Zalezi opat na vas, ktory vam najviac vyhovuje.

To je myslim vsetko, s cim som sa chcel podelit :).
Dakujem za pozornost a venovany cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mmac co vam presne nie je jasne?
precital som si to tak v cestine ako aj v anglictine .. a zmysel to dava .. ak by som vam to mal napisat napisem to tak ako je to v knihe .. deli sa hodnota primary market (ktory sa obchoduje, napr T-bonds) secondery marketom (napr. Gold) ktory ovplyvnuje ten primary
T-bonds/Gold - a mate zakladny spread

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedná se mi o to, jestli je výpočet následující: pokud se mi jedná o denní hodnoty...vezmu uzavírací hodnotu indexu SP 500, vydělím ho uzavírací hodnotou např.krátkodobých dluhopisů...takto to provedu zpětně pro každý den třeba měsíc zpátky... z výsledné hodnoty vypočítám exp. klouzavý průměr s periodou 5 a 20, které od sebe odečtu...je to tak? a vždy by mělo vyjít číslo v intervalu od -0,25 do +0,25?...ještě dvě poznámky....jak mám zjistit váhu pro každý den...hledal jsem to na googlu, ale nikde nenašel a které Bondy je asi nejvhodnější použít, je jich docela dost..díky michal -mmac

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mmac vsetko spravne, az po bod, ze by to malo byt medzi hodnotami -0,25 +0,25,
nemyslim, ze pri tomto vypocte vychadza presny interval .. ten vypocet je totiz to iste ako indikator MACD, tiez sa v nom odratavaju 2 rozne MA (pripadne EMA) a ten nema hornu a dolnu hranicu .. moze mat horne a dolne maximum minimum za nejake obdobie,
dalej sa opytam aku vahu mas na mysli (dufam ze nevadi tykanie), uz je to nejaky cas co som cital tu knihu, tak si nespominam, ze by tam bola nejaka vaha alebo nieco podobne spominane
co sa tyka dlhopisov .. je to v knhe .. larry stale pouziva 30y T-Bonds, ale aj keby si pouzil 10y T-Note tak nebudu vysledky nejak odlisne pretoze pohyb dlhopisov je takmer totozny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím alešíka, děkuji za doplňující informace, ohledně výpočtu exponenciálního průměru - čím bližší z hlediska data používám hodnotu, tím musí mít vyšší váhu, ale nevím, existuje li nějaká obecná definice exponenciální křivky...dám příklad..pojedu např. od včerejšího data....24.2. hodnota podílu trhu např.1,5....23.2.hodnota spreadu 1.3...21.2....hodnota spreadu 1.4 - čísla jsou samozřejmě fiktivní....ale ted se mi jedná o to...v tomto případě to bude 3 denní EMA....číslu 1,5 mám dát váhu jakou, číslu 1,3 ?, číslu 1,4 ? logicky by to bylo třeba váha 100, pak 50, pak 25 směrem ke vzdálenějšímu datu.Takže nevím právě tyto koeficienty, které se budou samozřejmě lišit podle toho, kolika denní EMA budu počítat.Snažil jsem se to i vygooglovat, ale jaksi bezúspěšně a nikde jsem nenašel ani konkrétní příklad jak to vypočítat...tak jestli třeba víš přesný algoritmus výpočtu, byl bych za něj vděčnej.Rád bych si to dopočítal i zpětně - jak to vypadalo, když začala krize a bral bych to i jako dlouhodobý signál k tomu, jak se třeba SP500 bude vyvíjet nyní,Zatím pouze sleduju, že dluhopisy pořád posilují, takže moc reálně bych nějaký prudký pohyb nahoru nepředpokládal - v této době. Díky michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...