Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

buchel,
já z toho eura vytáhl jen 28 pips, ale mrzí mě, že jsem se nezaměřil na jeníkové páry, tam to šlo pěkně.

radovan,
gratulace, takové objemy se jen tak nevidí :o) Už to tady chtělo oživit....
Nicméně jsem si všimnul, že to uzavírání pozic dává za posledních pár měsíců docela dobré trendy. Moje tabulky ukazují, že bude lepší se pátečních dat v 14:30 zdržet a počkat si na případný proti trendík.
Samozřejmě záleží na průběhu trendu v celém týdnu, ale už to bylo letos po čtvrté co jsem se na tom krapet svezl.
Tak držím palce, ať se to tu stále zelená.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kofis,
diky :-)

28 pipsu je zlatych! mne mnohdy staci 20 a pryc z kola ven! .-) SID mi da myslim za pravdu... nema smysl udelat jeden sileny 100 pipsovy obchod a cekat na nej tyden za pomoci ruznych pi*ovin..., lepe je v klidu a v pohode vice 20 pipsovych kazdy den ci hodinu :-))) a na zisk i na riziko je to lepsi...

Moje posledni obchody sice tuhle moji teorii trosku nepodporuji :-), ale v jadru to tak je... holt nemam ted cas otevirat :-( a nekdy ani zavirat .-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radovan,
jak říkáš....,ale na 20 pipsový obchody musím ještě něco málo našetřit či vydělat. Každopádně na vás zde přispívajících zelenými tabulkami je vidět, že to skutečně jde a i přes ztrátová období, které určitě za poslední dobu potkalo mnohé, stejně jako mě,... jste tady taková hnací síla.
Zajímalo by mě jak se člověk naučí pohybovat v těchto finančních výškách.
Asi to bude léta praxe a odříkání :o)
No právě jsem vymyslel: Bude lepší makat, než-li pořád plakat :o)
Přeji pohodovej víkend.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

toto vlákno jsem začal sledovat až poslední dobou, protože jsem se fundamenty nezabýval. Ale když vidím ty zelenající se tabulky, kde v počtu lotů jsou čísla jako 10, 20, 50 apod., tak mě to začalo lákat, minimálně jako doplněk k technické analýze :)
Proto mám na všechny, kterým už to jde, dotaz: kde jste se obchodování fundamentů učili a kde doporučujete začít? Nějaké linky, knihy apod.? Za normálních okolností bych si před položením takového dotazu nejdřív prošel příslušné vlákno, ale přecijen několik set stránek (krát 4 díly tohoto vlákna) se mi kvůli jednomu dotazu pročítat nechce, tak se mnou mějte projednou slitování :) Na druhou stranu pokud bych se do novinek na základě vašich doporučení pustil, tak bych to všechno samozřejmě přelouskal a poroval s historickými grafy.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe
já bych se taky připojil. Tajně jsem si to včera vyzkoušel na EUR/USD páru, ale pro ten druhej PP jsem nenašel nějak vysvětlení(použití). Chápu, že se to musí vykoukat, ale stejně jsem, alespoň na první a druhý pohled nepřišel na to co by mělo být signálem při použití dvou PP. Tuším. že jeden PP je pro long a druhý pro short, ale já tam fakt nic neviděl. Omlouvám se za slepotu, ale lepší brejle nemám.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4ex.sk, trigor :
PP-75 je pre mňa veľmi dôležitá hranica, ktorá mi ukazuje definitívnu zmenu trendu, pretože ja nekontrolujem hlavný trend na vyšších TF (napr. 15 či 30 min.). Áno na vstup do pozície mi stačí prekríženie rýchlej ADX cez pomalú a cena cez PP 50, ale na vstup do opačnej pozície musí byť cena až cez PP 75 ... A je to dobré aj v prípadoch, keď trh ide do strany. Vtedy je tých falošných signálov omnoho menej...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gogo100:

No myslím, že blíže to určit nedokážu :)

Prostě řekněme, že by mě lákalo obchodování ne čistě podle technické analýzy, ale se zohledněním aktuálních zpráv, případně i zprávy samotné. Prostě tak, jak se to probírá v tomto vlákně. Jak byste mi doporučili, abych se začal v této oblasti vzdělávat? Existují na obchodování fundamentů na FX nějaké dobré knihy (o technické analýze je knih spousta - jak dobrých, tak špatných)? Existují nějaké stránky, ze kterých se dá učit? Nebo myslíte, že jediná možnost je sledovat trhy, zprávy a reakce na ně, dokud se to nenaučím?

Zkrátka mě berte jako někoho, kdo by se rád naučil obchdoovat fundamenty a teď potřebuje, aby ho někdo poslal správným směrem :) Vůbec nevadí, pokud mi dáte příliš mnoho knih nebo příliš mnoho webů - v současnosti se totiž věnuji technické analýze a zapojení fundamentů do obchodování beru spíš jako dlouhodobý cíl, a tudíž mám spoustu času na jeho případné studium.

Díky moc, snad jsem to podal srozumitelněji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...