Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní deník


Martinek

Doporučené příspěvky

Ahojte.

Prekukal som všetky denníky v tomto vlákne ale potrebujem niečo aby som si len vyhodnotil MAE a MFE hodnoty z trhu NQ snažil som sa to rôzne obísť tým že som si hodnoty delil 0,25 ale potom mi to ksreslilo hodnoty na PT a Sl. Nerád otravujem s takouto vecou ale bohužial toto si niesom schopný sám vytvoriť.

ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 319
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to: Martinek

Zdravím, prvně bych chtěl poděkovat za úžasný deník, který používám na backtesting. Chtěl bych se zeptat na jednu věc, nevím proč, ale nefunguje mě equity křivka. Zbacktestoval jsem zatím 100 obchodů. Vše se počítá dobře, ale v equity není nic, prázdno. :)

Nevíš jestli tam není nějaký problém, že proč mě to nefunguje?

díky

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

pre mna je dost prekombynovany dennik, skusal som to uz asi 5 krat, no stale som sa z toho nevedel vysomarit,

mne by stacilo len vstu mae mfe pripadne aj be, a aby som si mohol zadat jednu hodnotu PT SL a nech my to pocita...

keby niekto mal nieco take aj s BE, ja pouzivam naprgramovany exel dennik vescinou s podmienkou IF, ale preratavane na be a pod uz musim rucne prepisovat ...:/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím všechny,

začal jsem testovat trh NQ a měl bych dotaz, abych to nedělal hned od začátku špatně. Když si stanovím PT třeba na 120 USD, tak se při jeho protnutí počítá hight úsečky ( v případě long ) nebo close ???. A v případě short low úsečky nebo close ???. Abych nezapisoval do obchodního deníku nějaké hlouposti ............. Díky moc za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kilousek:

moc dobře vašemu dotazu nerozumím, tj. zkuste třeba přiložit obrázek grafu, kde to bude jasnější..pokud jde o to, jestli se vám vyplní PT, pokud např. v long cena úsečka neuzavře NAD ním, ale pouze jej protne, pak ano..záleží ještě na tom, kolik párovacích příkazů je na dané ceně - pokud máte např. PT přesně na high dané úsečky a úsečka se PT jen lehce dotkne, tak často k vyplnění nedojde..tj. v backtestu je vždy lepší dávat rezervu 1-2 ticky, o které musí trh překročit váš PT, abyste si obchod zapsal jako dosažení PT..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Děkuji za odpověď……. Myslím, že jste to pochopil dobře. Jde o to, že vstoupím do trhu např. na hodnotě 500 ( vstup na long ). PT dám na hodnotu 510. A teď CLOSE úsečky je pod PT např. 507, ale HIGHT té samé úsečky je 511 a protnul PT. Tak to beru, tak že je dosažen PT !!!. Prostě, jakmile protne PT hight ( long ) nebo low ( short ), tak to beru, že je dosažen PT, je to tak ?.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, stáhl jsem si z tohoto vlákna obchodní deník v execlu, vyhovuje mi a jsem za nej vdecny, timto tedy i dekuji autorovi. Nastal mi ted problem - zajimalo by me,[bold]jak mam zrusil kolonku Pozition sizing[/bold]. Kdyz jej zvysim treba na hodnu 7000 tak se mi rozhodi cela tabulka a preji si vsechny obchody vypocitavat jen s 1 kontraktem, ale vzdy kdyz mi equity vzroste nad tu danou uroven u PS, tak se zacne navysovat pocet kontraktu. a jeste takový poddotaz - jak mam zmenit hodnotu u POCATENI KAPITAL, zase, kdyz se to pokusim prepsat na mnou pozadovane cislo, cely denik se ''rozhodi'' dekuji vsem za pripadnou odpoved

15594

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Deluxe:
Jsem rád, že se líbí :)
Omlouvám se, byl jsem na horách, takže jsem nemohl odpovědět.
Position sizing Lze vymazat spíš tím, že nahradíte počet lotů pouze číslem jedna a nebude tam tedy vzoreček zaokrouhlit (S4/xx)
Nevím, čim by mohlo způsoben problém s počátečním kapitálem, teď jsem to zkoušel a na nic jsem nepřišel. Podle mne je celý problém v počtu lotů, proto upravte na jedničku a mělo by to fungovat. Pokud nezabere, tak se opět ozvi, nějak už na to příjdu...

Oskar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ignawin:
dekuji za rekaci,
ano, jiz si pri kazdem obchodu prepisuji pocet kontraktu rucne, napr. z 2 na 1, ovsem z hlediska efektivity jsem toto povazoval jen za kratkodobe resni - takze pokud by toto bylo mozne vyresit, ocenil bych

- dále jsou tam zapocitavany komise 2x, ( pro ilustraci muze poslouzit i screen vyse). mam -2 body na NQ ztratu (tj. ztrata 40usd), napise se tam -45 (ztrata -40usd a ztrata -5 usd za komise), a potom kdyz se podivam na bankroll, je tam odectena hodnota 50usd -> tedy k 45 usd znova -5usd za komise... samozrejme je to dorobnost, jen, pokud o tom nevite, sem chtel upozornit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...