Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní deník


Martinek

Doporučené příspěvky

Mona a Pavel...

pripajam sa aj ja, a dakujem za skutocne podareny dennik!
Mam len jednu otazku: Ked si chcem rozsirit pocet obchodov z preddefinovaných 9 na viac, tak malo by to fungovat po kliknutí na blesk. Akurát mam problem s tym, ze akonáhle to spravim, tak sa mi zjavi vystrazne okno, kde sa píse ze Makra mi nepovoluju danu operaciu vykonat.
No a aj ked som zmenil uroven ochrany na strednu, resp. nizku, tak ani po tom, sa nic nezmenilo. :S
Ak by mi niekto vedel pomoct, budem vdacny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 319
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Mirren:

přímo nad tabulkou by se ti mělo zobrazit : Upozornění zabezpečení Bylo zakázáno spouštění maker Možnosti
po kliknutí na možnosti, stačí jen zaškrtnout : povolit tento obsah a vše by mělo chodit, jak má

to all:

žádná další vylepšení v deníku nemám, prozatím mi stačila jeho poslední podoba a vzhledem k jiné "důležitější" práci, na něj stále nezbývá čas. V případě, že jste někdo inovoval, hoďte to sem. Určitě to bude přínosem pro všechny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

saqe,
PS-tradebook je naprosto úžasný. Moc díky za zveřejnění. Mám s ním však nějaké drobné problémy, kterým nemohu přijít na kloub:
1. existuje nějaká možnost, jak deník provozovat s místním nastavením Angličtina (Spojené státy)? U některých anglických SW pro trading je problém s českým formátem. Po zkušenostech jsem si nastavil právě AJ. Nyní tedy musím přepínat dle používaného SW.
2. nesprávně se mi v obchodech počítá "čistý profit" (sloupec DH), při 3 obchodovaných kontraktech ES,FESX se od hrubého profitu odečítá pouze komise za 1 kontrakt nikoliv za 3
3. nerozumím hodnotě "profit tick real" (sloupec DF), např. úspěšný obchod 3kontrakty na ES při PT1 8ticků/PT2 16ticků/PT3 24ticků se mi zobrazuje hodnota 20ticků?
4. ve sloupci BY se mi nezobrazuje "čistý tick za den", i když je v dalším řádku zapsáno další datum.

Ještě pro informaci mám Windows Vista + MS Office 2007.
Předem velice děkuji za pomoc.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MATE32,
ospravedlňujem sa za chyby, aj keď nie sú závažné, už na nich pracujem. Takže tu je vysvetlenie k jednotlivým bodom:

1. možnosť ako používať formát dátumu iný ako cs/sk v tejto verzii nie je, v ďalších to skúsim doplniť
2. odpočítanie komisie z viacerých kontraktov - tu je chyba, počíta iba 1x komisiu, bude odstránené (pozn. obchodujem forex, takže u komodít som to prehliadol, asi aj testeri) - riešenie je však možné - zapísať potrebnú výšku komisie ručne do stlpca [bold]DK - "vyber-vklad"[/bold], aj kvôli tomu je tam ten stlpec
3. "profit pip/tick real" je reálny konečný výsledok počtu tick v obchode, je jedno ako bol ukončený, to znamená, že ak je tam 20 tick a má byť iný výsledok, je možné, že je zapnutá iná možnosť výstupu, ktorá [bold]má prioritu[/bold], napr. niektorý exit-12345, iný PT... (v podstate táto hodnota má skôr informatívny zmysel)
4. čistý tick za deň u mňa funguje, ďalší dátum musí byť ako následujúci deň, nie ten istý, to znamená, ze je nový obchodný deň.

Ak uvedené rady nebudú fungovať, kľudne ma kontaktujte na mail, poradím, niečo určite vyriešime. Na záver, ďakujem za ocenenie, aj za pripomienky a nájdené chyby, vážim si to, pomáhajú k zdokonaľovaniu denníka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...