Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní deník


Martinek

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 319
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
dávám k dispozici mírně upravenou verzi Pavlova deníku. Pracuji s více PT a tak jsou v deníku zahrnuty + ještě nějaké drobnosti, vše v záložce change log. Najdete to ke stažení tady:

www.ulozto.cz/3883771/obchodni-denik-mona.xls
www.ulozto.cz/3883772/obchodni-denik-mona.xlsm

Server ulozto jsem použila poprvé, tak věřím, že správně.

A Pavle tobě ještě jednou díky za perfektní základ.
Mona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2mona (tu) Chcel som ťa - alebo Pavla poprosiť: Všeobecné info ako názov trhu, hodnota bodu, podmienky pre vstup, a pod. je možné zmeniť aj bez odblokovania. Je potrebné hárok odblokovať a niečo predefinovať v skripte ak chcem zmeniť trh napr. na TF alebo NQ a s tým spojené hodnoty bodu, SL a PT? Výška SL a PT je udávaná v tickoch. Ako docielim výsledné hodnoty P/L v USD? A čo s kolonkami #NÁZOV - môžem ich vymazať? S excelom nie som kamarát ale bez dobrého OD - a tento je fakt dobrý - sa nepohnem.
THX !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to abrams:
jak píšeš, všeobecné údaje je možné změnit bez odblokování. Prostě jen přepíšeš v příslušné buňce. Z uvedených hodnot se pak bude dopočítávat ostatní( např. násobení komisí počtem kontraktů v sloupci G= hodnota komisí v sloupci Z, nebo hodnota stavu účtu se zobrazuje jako výchozí hodnota v bankrollu- sloupec AB a v listě equity jako výchozí bod).
Hodnoty SL a PT si zadáváš už přímo do tabulky( tedy můžeš mít pro každý jednotlivý obchod hodnoty jiné), přičemž stačí zadat jen počet ticků v sloupcích M pro SL a sloupcích N,O,P pro PT. Konkrétní cena se dopočítá sama. Výsledná hodnota P/L je pak dopočítána na základě zvoleného důvodu výstupu = sloupec S. Zkus si sám dosadit nějaké hodnoty a trochu si s nimi pohrát. Myslím, že je OD velmi intuitivní a nedá ti příliš času na vše přijít.
Kolonky #NÁZEV jsou nyní neaktivní, na jejich dořešení průběžně pracuji. Pokud by ses chtěl do úprav pustit sám či s něčí pomocí ( také to není mé osobní dílo) pak heslo na odemčení je "Ema".
Hodně úspěchů
Mona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to FilipK:
ikonka pro graf je původní převzatá od Pavla( viz. obchodní deník z konce loňského roku), já ji prozatím vůbec nepoužívám a jak se postupně prokousávám těmi úpravami, tak tato je taky v pořadníku. Jakmile budu mít další aktualizace deníku, objeví se tady. Prozatím se zkus obrátit přímo na Pavla.
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 5 týdnů později...

V prvom rade dakujem za dennik od pavla436 a mony
a v druhom rade musim podotknut ze som zaciatocnik a nepodarilo sa mi najst ziadne vysvetlenie na fore.

Jedna sa o MFE a MAE analyzu a jej konkretny vypocet vo vasom denniku.
Plne suhlasim s pavlovou analyzou niekde na tomto fore kde sa vyjadroval ze dodatocna MFE/MAE analyza musi byt zbnovu zbacktestovana a musi vdavat lepsie vysledky ako povodna strategia. Akurat sa neviem dostat k nejakym hodnotam.
V pripade ze idem do pozicie long a trh ide uplne proti mne a do konca dna klesne uplne dole? v Tom pripade mi MFE/MAE vychadza na hodnoty 0/0 aby som minimalizoval stratu a nie ako vas dennik vypocitava nejaku dolnu hodnotu MAE to ma len bude nutit zvysit rozsah SL a neprinesie ziadny zisk. Alebo takyto obchod vobec nezaradujete do vypoctu?
Dakujem za kazdu odpoved. Snad som to zmysluplne povedal :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A este jedna vec,
nemyslite si ze by mali byt rozdielne MFE/MAE pre long a short a taktiez pre kazdy typ vstupu? Mne to vychadza ze ano nakolko sa trh sprava odlisne smerom nadol aj nahor. Psychologia davu je ina (moj pocit ziadne podlozene cisla zatial)
Ak by mi niekto vedel podhodit textik kde sa blizsie zaobera MFE/MAE dost by ma to potesilo.
Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...