Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní deník


Martinek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 319
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Saqe:
Smekám, smekám a ještě jednou smekám ;) (tu) Kolik hodin ti to zabralo ? Musím přiznat, že na mě je to trochu moc informací, ale zpracování je absolutně excelentní ! Je tam hromada věcí, na které jsem při backtestu nepomyslel.. mám ještě na čem makat ;)

Mám svůj vlastní backtest vzor, který je o hodně jednodušší, méně údajů, možná pomůže těm, kdo to chtějí mít stejně jednoduché jako já ;)
www.uloz.to/6793528/backtest-vzor-xlsx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ignawin,
vďaka za pochvalu, no zabralo to dosť hodín :), stovky mailov a konzultácií s testermi, ale podstatné je, že denník uľahčí prácu a vypočíta čo treba. Tvoj denník je síce, ako píšeš, jednoduchý, ale obsahuje všetko základné čo trader potrebuje, a toto je podstatné. Inak, čo myslíš, ako vyzerali prvé verzie môjho denníka, pozri na web do histórie :D .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už první verze vypadá skvěle ;) V jednoduchosti je krása ! Líbí se mi možnosti vybrat vstupní pattern z nabídky. Stále nevím, jak to udělat v excelu, předpokládám, že se jedná o panel vývojář. Asi zavedu taky max. ztrátu z účtu a dám si nějákou výstahu, pokud to překročím.
A návrh na závěr ! Nech si za to platit !!! To je profesionální vývojářská práce ;) Přelož stránky do Aj, dej to na nějaký fóra, aby se ti ten investovaný čas vrátil v podobě peněz ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mono,
Jen bych se chtěl zeptat ke tvému deníku. Nějak mi výsledná cena nesedí při počtu obchodování 2 kontraktů. Odečítá se mi pouze komise za 2 kontrakty ale v P/L cena za 2 kontrakty není (pouze za jeden). To platí i v PT. Příklad (E-mini Russel, long, 757, PT 2,5 mi při WIN hlásí pouze 242USD a ne 492USD .Můžeš mi prosím poradit?? Díky a jinak nádherný deník

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to motor......:

vypočítávání PT je řešené pro každý kontrakt zvlášť, tedy pokud zadáš počet kontraktů 2, jsou započítány 2x komise, výpočet PT či SL se počítá z hodnot SL, PT1,PT2,PT3. Názorně: vstup se dvěma kontrakty, SL je pro oba stejný např.5 ticků, PT1 je 10 ticků, PT2 je 20 ticků. Pokud vystupuješ s oběma na stejné hodnotě, potom do PT2 napíšeš opět 10 ticků.
Můj deník je dělaný jen na obchodování max. 3 kontraktů, není to vůbec dokonalé, a do budoucna se určitě poohlédnu po něčem sofistikovanějším (např. od attiva) nebo to budu muset celé překopat. Takže pro začátek fajn, ale nějaké zázraky od něj určitě nečekej.
Hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mona:

velmi ma zaujal vas dennik je velmi pekne spracovany, ja mam len cisto excel tabulku do ktorej zapisujem veci a cim dalej je to neprehladnejsie...

takze moje otazka, mate tam niekde moznost zapisovanie viacerych (inych) vystupovov?Ja zapisujem momentalne 4 vystupy pre jeden pattern, myslite ze by sa to dalo nejako doplnit do vasho dennika alebo uvazujete ci to tam vlastne doplnite?

dakujem
martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mikky182:
jak jsem psala v některém z předchozích příspěvků, v dohledné době žádnou úpravu deníku neplánuji. Pokud ho chceš používat na backtestování, pak bude nejspíš nejlepším řešením, vést paralelně deníků několik, každý jednotlivě pro daný pattern. Alespoň se ti pak budou jednotlivé přístupy lépe alalyzovat.

Mona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolím si upozorniť na novú verziu obchodného denníka PS-tradebook na web stránke s rovnakým názvom.

Novinky vo verzii:
- oprava výpočtu komisie pre komodity
- oprava výpočtu čistého počtu pip/tick za deň pri MM2
- pre MM2 pridaná možnosť iba signalizovať stratu, ak cena MAE zasiahne SL

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...