Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Knihovna


MarekJanca

Doporučené příspěvky

Andrea84

Novou knihu od Kiyosakiho + Trumpa mám přečtenou asi do 1/2, ale zatím jsem nenašel nic, co by už nebylo v předchozích knihách Kiyosakiho. Přesto jsem ve většině jejich knih našel aspoň něco málo, co nebylo jinde a co za to stálo.
Ttřeba v jedné z nich se zmiňoval R.K. o opcích, což je jeden z důvodů, proč jsem tady :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 80
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

ta nova kniha je jen jeden velky marketingovy trik. videl jsem je oba jak ji live propagovali a na tohle jim skoci opet doufam ti, co nam pak odevzdaji penize v trzich. je fakt ze RK nemusim. jeho prvni kniha je fajn aby si lidi uvedomili neco o financich a mozna je to nakoplo, ale dal je to jen a jen marketing. nebudu tu rozepisovat to co nesouhlasi a rozpory v tom co pise, pokud to nekomu pomoha, v poradku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andreo, všechny tyto knihy mají jedno společné - marketing (jak řekl 911) a taky jehovistické balení potencionálních kupců (jak říkám já). Knihu jsem nečetl, nebudu kritizovat ale 911 to vystihl přesně.
Na druhou str. - 300,- není moc a času to taky moc nezabere. Zdar a sílu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jistě, nebudu tu tvrdit že ty knihy nepíší pro peníze, to by byla samozřejmě blbost. Ale na druhou stranu když se to tak vezme, peníze hýbou světem ať se to líbí nebo ne a marketing je prakticky všude kolem nás. Připadá mi, že reklama a různá propagace bude za chvilku úplně všude a bude se platit za všechno, pomalu i za vzduch...
Jak se říká "Za darmo ani kuře nehrabe", no a nebude hrabat ani Kiyosaki a Trump...no a vlastně ani já bych zadarmo nehrabala kdybych to psala:-)
Určitě v těch knihách není všechno a nejsou dokonalé, jako nic a nikdo, ale pro mě tam je pár zajímavých věcí, které mi za to přečtení stojí.
Každý si na ně udělá svůj názor a já ho nikomu brát nebudu:-) Já třeba naopak nevím co to je přesně "O válečném umění", název samozřejmě dost napovídá, ale tuším že by mě to vůbec nebralo, to je zase můj názor:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andreo,

z nazvu toho bohuzel opravdu moc neusoudite... "O valecnem umeni" (v orig. 孫子兵法; mand. Ping-fa) je stary vojensky spis vytvoreny pred vice nez 2500 lety generalem a filosofem Sun-c' a v dnesni dobe presto patri k nejdoporucovanejsim kniham pro vsechny top manazery, vrcholove obchodniky a vsechny, kteri se pohybuji v "bojovem" trznim prostredi. Osobne si myslim, ze poznatky v teto knize maji hodnotu 1000x vyssi nez vsechny knihy Roberta Kiyosakiho dohromady. Nicmene toto cteni vyzaduje urcitou vyssi inteligenci a trosku jiny pristup nez konzumovani nejruznejsich stokrat opakovanych marketingovych blabolu pro naivky. Urcite to tedy neni cteni pro kazdeho...

To jen na vysvetlenou. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andreo,

o IQ mi nejde a uz vubec Vas neminim urazet - ani Vas neznam. Jedine co rikam je, ze naprosta vetsina knih, ktere se na pultech z teto oblasti objevuji, je brak, jehoz autori zkratka zkousi profitovat na lidske duverivosti a naivni touze po dosazeni majetku "snadnou cestou" (= prectu si knizku a za tyden jsem milionar).

Takhle to zkratka nefunguje. A podle meho nazoru spada do teto kategorie i rada knih od RK - to uz je ale spis otazka vkusu. Celkem se mi libila jeho prvni knizka, ale treba uz Cashflow Kvadrant mi prijde jen jako synteza obecne znamych a neustale opakovanych blabolu, ktere jsou napsane doslova vsude. Na druhou stranu - jestlize takova kniha nekomu pomuze k "prozreni" a dosazeni urcite miry financni inteligence, pak je to jedine dobre a urcite si tak sve misto v knihovne takoveho cloveka zaslouzi.

Me ovsem neslo o RK, ale pouze o doplneni informaci k vyse uvedene knize O valecnem umeni, jejiz nazev muze byt pro radu lidi matouci a nevi, co si pod tim vlastne predstavit. Tot vse.

Hezky vecer,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

andreo,

prosim vas, zkuste myslet pozitivne. v martinove prispevku neni ani naznak ze vas zada o iq natoz aby vas urazel. je to jen vysvetleni o cem ta kniha je, aby i ostatni meli poneti. lepe bych to nevystihl. z te knihy cerpaji opravdu leadri a je jednou ze zakladnich knih. ale vyzaduje trochu vice nez jen cteni. tot vse.

to ze jsem "zkritizoval" a i to je silne slovo, vaseho oblibence RK nic neznamena. to ani v naznaku neznamena, ze kdyz ja ho mam za, no nemam ho rad, ze to apriori znamena ze nemusim lidi co ho ctou. takze ho v dalsim prispevku nemusite hajit :-)
takze necht se vam dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Motley: Maximum Adverse Excursion se mi libila a prisla mi uzitecna - predevsim je to hlubsi zamysleni nad celou problematikou MAE (byt misty trochu tezko stravitelne). Nekde tu o ni bylo specialni vlakno, tak zkuste vyhledat.

Trading Systems That Work je vynikajici knizka, pokud se chystate na AOS nebo nejake hlubsi porozumneni TradeStation. Pro diskrecni trading Vam toho asi nijak extra moc neda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...