Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Knihovna


MarekJanca

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 80
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobry den,
MN,mam dotaz ohledne vasi rady pro Andreu84...radite ji at si precte neco z makroekonomiky,bankovniho sektoru atd....ja bych byla rada kdybyste mne trosku navedl....nejsem zrovna zadna odbornice pres tyto veci a je fakt ze pri studiu komodit se dostavam nekam,kde jsem nikdy nebyla....neprispivam zde temer vubec a ani sem nepokladam otazky dokud si nejsem jista ze odpoved vazne nikde nenajdu (a vzdy jsem nasla prozatim)...ale to co jste radil Andrei84 mne prislo velmi vseobecne a tudiz se ptam jakou literaturu byste mohl doprucit nejen vseobecne....priznam se ze statistika mne hrozne na skole nudila...ba co uplne jsem ji nesnasela,ale po skole mam 20 let tak treba se do ni dneska zactu:-)...predem dekuji a preji hezky den...monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
Martinek,
zaujal mne tady rozhovor o knize "O valecnem umeni" a jako zenu by mne snad nikdy nenapadlo tuto knihu otevrit a kouknout dovnitr pokud bych si neprecetla vas nazor. Tudiz jsem koukla na website a nasla z knihy uryvky a byla jsem velmi prekvapena ...musim rict velmi prijemne a zajimave prekvapena....tuto knihu si koupim,ale proc vam pisu.....pisete,ze vsechny preklady od Oldricha Krale jsou vynikajici.....ja vim,ze nebude problem najit na website jeho preklady,ale mne samotnou by zajimalo ktery dalsi preklad od nej byste doporucil vy.....sleduji tady jiz docela dlouho par sikovnych lidi,kteri si na nic nehrajou a snazi se byt napomocni druhym a vas mezi ne samozrejme radim...nechci vas nijak obirat o cas ...a jak uz jsem psala jinde .....vse jsem si zatim dokazala najit sama a neni to nikdy az tak velky problem...ale toto neni otazka hledani,ale otazka na vas nazor a doporuceni.....pokud mi odpovite budu moc rada.....Monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, Moniko,

jsem rad, ze Vas kniha zaujala, je to jedna z mych nejoblibenejsich. :-)

Oldrich Kral je predni cesky sinolog a prekladatel starocinskych textu. Bohuzel mne ale nenapada dalsi kniha, kterou bych od nej z hlediska tradingu doporucil. Jeho preklady mam moc rad, ale pro tradera, ci obecne pro obchodnika, ma asi nejvetsi vyznam prave O valecnem umeni. Jinak skvele prelozil i nektere stare spisy z oblasti ruznych smeru vychodni filosofie, ale nemyslim, ze by tyto knihy mely pro obchodnika nejaky zasadni prinos.

Pokud Vas ale zaujala kniha O valecnem umeni, pak bych urcite doporucil jeste jednu, ktera spada de facto do stejne kategorie a take je oblibena mezi top manazery a obchodniky. Jmenuje se Kniha peti kruhu (五輪書, jap. Go rin no sho) a autorem je samuraj a valecnik Mijamoto Musasi. Verim, ze Vas take zaujme.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Monique
- pro začátek třeba Meloun, Militký (pro statistiku-pokročilé), na ekonomiku je určitě dobrý The Economist(časopis), určitě bych nepohrdl VŠ skriptama (pro ek i stat).
Určitě ale musíte znát jedno pravidlo - každý, kdo doporučuje literaturu ke studiu určité disciplíny musí znát úroveň znalostí toho, komu doporučení patří. Pokud bych byl absolutní laik, pak bych začal s wikipedií, googlem nebo něčím podobným. A nebo bych jel systémem střední škola - vysoká škola (co se týče učebnic). Myslím si, že cest je spousta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Monique,

jak rika MN, je dulezite znat uroven toho komu radi. Jelikoz jsem usoudil, ze v tomto nejste kovana tak bych vam na ekonomii doporucil knihu Ekonomie od Robert Frank a Ben Bernanke (nynejsi sef Fedu). kniha je psana velmi zajimavym jazykem a pokud clovek neni myslenkama jinde, tak je to velmi jednoduche cteni. vysvetli se tam zakladni veci typu, tvorba penez, HDP, inflace, uroky, FOMC, bankovni sektor, monetarni politika atd. klasicka makroekonimie. a to si myslim ze na zacatek bohate staci. kniha stoji asi 1100. doporucuji zajit do knihkupectvi a knihu si v klidu , treba i hodinu prolistovat. pokud by to bylo pro vas hodne penez, tak zkuste wikipedii. jestli rozumite anglicky tak urcite anglickou, jestli ne tak i na ceske po zadani hesel prave typu (monetarni politika, inflace, urok, Fed...) se doctete taky. preci jen bych varoval pred VS skripty. ty bych doporucil az kdyz budete mit uplne jasno a hlavne nejsou dulezite pro vas trading. pokud vas ekonomie/finance chytnou, tak pak ano. a ani do zacatku bych netahal statistiku. je to uplne zbytecne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výbornou knihou o derivátech je Options, Futures and Other Derivatives 6th Economy Edition. Jinak nejlepší nástroj, kterým můžete popsat trh, je bezesporu matematika, která je ale poměrně složitá a nevim zda-li pro trading praktická..Nicméně zvládnutí statistiky je určitě výhodou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 - souhlas, statistika není nejlepší začátek pro úplného laika, stejně tak VŠ skripta. Nicméně, co se týče zvládnutí statistiky, pokud chce třeba někdo používat nástroje technické analýzy, měl by vědět, co používá a jak to vlastně funguje. Slepé nastavování parametrů při backtestingu k úspěchu asi nepovede. A zase na druhou stranu, zvládnout obchodování přes fundamenty bez znalostí ekonomie mi nepřijde také ideální. Alespoň v rámcové podobě, jak jsi nastínil.
Mějte se hezky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panove,
dekuji za vase rychle odpovedi.

to Martinek: dekuji za doporuceni na dalsi knihu....kouknu na to:-)

to MN: opravdu jsem laik co se tyce ekonomie a do konce minuleho roku jsem se cely zivot pohybovala spis mezi umenim a rucnimi remesly. Tedy myslim,ze ekonomicke znalosti mam na urovni gymnazia a to 20 let zpet. Takze potrebuju zaklady. Nemyslim to ani tak,ze chci znat vse a proto musim vse precist....jde mi o to udelat si velmi jasnou predstavu co mi pro trading pomuze a co uz je nad mou hlavu...

to 911: myslim,ze publikace ,kterou jste nabidl je presne to co jsem si predstavovala....komodity studuju od noveho roku...z meho pohledu mam pred sebou cestu docela dlouhou,protoze jsem zjistila ze kdyz uz si myslim,ze neco vim,tak zase nic nevim:-) a tak poctive procitam veci,ktere k tomu potrebuju a studuju grafy,dal jsem se nedostala a vzdycky mi prijde az s podivem jak nekteri hned vsechno ovladaji :-)....no knihu nemuzu prolistovat,jelikoz ziju v US....tudiz anglicky umim,ale zas v ekonomickem smeru to bude horsi....proto si necham knihu privezt....co se tyce ceny tak razim zasadu radsi jednu kvalitu za vic nez 20 braku doma za stejne nebo vetsi penize...jde mi take o to,ze bych rada publikaci,kterou muzu sebou vzit a sem tam do ni kouknout.....vim,ze se da najit vse na internetu,ale dodnes radeji vozim vsude sebou knihy,ktere mi neco rikaji a proste ve volnem case neco ctu

to Motley: pokud bych si mohla vybrat,tak matematiku vazne ne:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

monique,

no bud si ji nechte privezt nebo si ji kupte v originale, zalezi jak jste na tom s ekonom. ang. jinak nez vam prijede, tak vam vrele doporucuji, wikipedii. tam je toho mraky, jen se musi vedet co hledat. dalsi vec je taky jestli chcete obchodovat forex nebo komodity (pocitam tam tedy i futures na akciove indexy). pak je dobre mi fakt aspon prehled zakladni, coz presne najdete v te mnou citovane knize. casem stejne budete sledovat ruzne odborne zpravodajstvi ci tv a dostanete se do toho. nevim co delate a kolik mate volneho casu, ale neni na skodu sledovat cnbc. tady jedno upozorneni. NEOBCHODUJTE a NEINVESTUJTE podle nich. casem vam to dojde, proc delaji co delaji, ale da se z toho vysledovat na jake reporty trhy reaguje a zajimave veci. zas na 2 stranu, aby ste toho nemela moc a nevedela co driv. nejdulezitejsi jsou grafy :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,
chci obchodovat komodity...zajimam se o ne.....cnbc mi jede v tv stejne jako momentalne predpoved pocasi o hurikanech...tedy porad kdyz jsem doma...je pravda ze necemu rozumim a necemu vubec....no a casu mnoho nemam ,protoze bohuzel musim momentalne mnoho pracovat jelikoz sama v cizi zemi se synem a bez zazemi neni zrovna jednoduche...ale zas aspon dobre chapu co znamena volny cas :-)...knihu zakoupim v cestine....nez dorazi beru teda wikipedii...

dekuji vam za vas cas a pomoc :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek:

Je pravda, že jsem neměla soudit knihu "O válečném umění" podle názvu, ale jak napsala Monika, nikdy by mne nenapadlo se na ni ani podívat kdybych nevěděla o co jde. Myslela jsem si že to je něco o válce apod, což si myslím stále, ale podle vašich reakcí tuším, že jsou ty válečné strategie asi nějak upravené pro obchodování. Časem si ji někde seženu a přečtu si jí:-)
Jinak od R.K. jsem četla zatím jen dvě knihy, takže nemohu soudit ostatní. Neříkám že jsou dokonalé a že po jeho přečtení se každý stane bohatým, k tomu jsou potřeba i jiné schopnosti. Ale stále si myslím že do začátku například "Bohatý táta chudý táta" není špatný, dá takový všeobecný přehled o tom jak disponovat s penězi. Mě osobně ta kniha dost pomohla. Když jsem ji četla, před očima jsem viděla co jsem v minulosti dělala špatně a co bych nyní udělala jinak. Ale je to dost individuální, vím že pro někoho to může být ztráta času. Třeba až si přečtu "O válečném umění" také změním názor a budu si myslet že je to (R.K.) brak a ztráta času, kdo ví... :-)

Ještě jsem chtěla jednu věc...přemýšlím jak to napsat aby to nevyznělo nějak špatně...
Vím že jsem včera byla trošku "kousavá" a nechtěla jsem slyšet cizí názor. Svým způsobem to bylo způsobeno tím, že jsem byla včera poprvé po třítýdenní dovolené v práci a s tím je spojený stres z návratu, který je vždycky první den nejsilnější. V práci jsem se hned první den několikrát nepohodla a následné emoce jsem si odnesla domů, do obchodování a na finančník. Někde tu byl článek (nebo byl v publikaci psychologie obchodování? Teď už přesně nevím.) o tom, jak tyto vnější emoce eliminovat předtím, než člověk začne obchodovat...asi si ho budu muset ještě několikrát přečíst a tvrdě na tom pracovat.
Hrozně se těším až mi obchodování půjde natolik, abych odtamtud, z toho kontraproduktivního prostředí mohla vypadnout a věnovat se tomu naplno, s čistou hlavou jako o dovolené...
Chci se Vám tedy omluvit jestli mé příspěvky vyzněly tak špatně.

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andreo,

v pohode, hlavne si praci uzivejte a rikejte si, ze uz tam treba dlouho nebudete. :-) Drzim palce, aby se v tradingu darilo.

Rozhodne si nemyslim, ze po precteni O valecnem umeni jakkoliv zmenite nazor na RK, je to naprosto jiny typ literatury a neni to kniha primarne urcena pro obchodniky (ani nijak upravena). Obsazene informace se daji aplikovat de facto na vsechno, vc. tradingu, jak uz jsem napsal vyse. Az budete mit nekdy cestu kolem knihkupectvi, urcite zkuste tuhle knizku prolistovat - mozna Vas oslovi, mozna ne. :-) Mne oslovila, stejne jako spoustu manazeru a lidi, kteri ke sve praci vyuzivaji taktizovani a strategicke planovani - coz je ostatne primarni zaklad tradingu.

V kazdem pripade, kazdy si rozhodne musi najit to, co oslovuje a motivuje jeho... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...