Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Knihovna


MarekJanca

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 80
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To sztula.

Je to obecne o obchodovani,Williams to oslovuje jako obchodovani akcii a komodit,je tam dost grafu nejruznejsich komodit,tedy i men.Co je ale nejpodstatnejsi hodne veci se necha pouzit vseobecne,protoze i kdyz se ruzne trhy v urcitostech lisi,v hodne souvislostech si jsou podobne.Me tato kniha dala trochu jiny pohled na trading nez to co jsem cetl od jinych autoru,ale to je podle meho mineni hodne dulezite,protoze kazdy se snazi jit svoji vlastni cestou,nikdo se nesnazi jenom kopirovat.Kdyby tomu bylo naopak,stacila by nam jenom jedna kniha,ostatni by byly zbytecne,protoze by byly stejne.V necem jsem ziskal jiny pohled,tim me to obohatilo,k necemu jsem zatim jeste cestu nenalezl.Treba to nikdy nebudu potrebovat,mozna,ze se k tomu v budoucnu vratim.Az cas ale ukaze.Kazdy se v tomhle oboru musel naucit spoustu "zbytecnosti",o kterych si mysli,ze nebude nikdy potrebovat,ale zbytecne to nebylo,protoze pak ma clovek vyber z mnoha moznosti a ma tedy volbu vyberu.Zalezi na Tobe co od teto knihy ocekavas,nehledej v ni specifika a detaily ke svemu obchodovani,jeji vyznam je hlavne v sirsim zaberu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...
  • 4 týdny později...

To JenaL:

Knihu jsem sice nečetla, ale jako fanda Star Treku vím, že jejím autorem je Sun Tzu (co všechno se člověk nedozví ze sci-fi seriálu). Anglický název je The Art of War. Předpokládám, že autor se v ní neorientoval na tradery ani na manažery, neboť ti v Číně před cca 2500 lety, kdy spisek vznikl, ještě neexistovali. Primárně se kniha zabývá vojenskými strategiemi, ale teorie v ní popsané jsou natolik univerzální, že se dají aplikovat nejen ve vojenství, ale i v běžném životě a samozřejmě i v obchodování, tedy i tradingu. Byla to prý první a nejúspěšnější kniha tohoto druhu, tedy skutečná klasika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snad pomůže v orientaci část volného překladu který mám stažený jako e-book.

Zřejmé je pouze tolik:
ten kdo již před bitvou
při poradě v chrámu stál na vítězství
zřejmě promyslel mnoho způsobů plánu
ten kdo již před bitvou
při poradě v chrámu nedokázal zvítězit
nepromyslel dostatečný počet plánů
Promyšlený plán přináší vítězství
nedostatečný plán nese porážku
Co teprv tam kde žádný plán nebyl!

Z tohoto pohledu jsou mi
vítězové i poražení
předem zjevní!


Jak to pomůže obchodníkovi nechť posoudí každý sám. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...