Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

to Pavel K.

Pavle, muzes mi prosimte okomentovat tvoje dnesni vstupy? Ciste pro inspiraci.. Sam vychazim z FinWinu, ale v podstate uz mam indikatory CCI pustene jen proto, ze je mam nakoukane. Uz si z nich beru prevazne jen cit a to, v ktere oblasti se nachazeji - prevaznou cast meho OS uz dnes tvori PA spolu s S/R urovnema a tak jako ty, zameruji se na cela cisla - 98.00, 98.50, 99.00, etc.. Tak jestli se od tebe muzu neco priucit, budu rad.

Diky a preju uspesne obchody..

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomicek, ono nejde uplne okomentovat tyhle vstupy.. Musel bych tu rozebrat cely muj OS. Ale ve zkratce. Prvni vstup je miniRH, ktery vznikl po 123 a druhy je male 123 na SR urovni...
Vstupy mam hodne striktne dane. Cit nepouzivam, kdyz pouzivam diskreci, tak se mi spatne obchoduje...
Pokud bys chtel neco konkretne vedet, tak se urcite zeptej, rad ti odpovim.
Dneska zatim bez vstupu. Trh je podle mych pravidel v chopu. Na zacatku se formoval zajimavy 3U, ale nesplnoval vsechny moje pravidla, takze nic. Pockam do pul seste, jestli nedojde k prurazu 97,5 a na ni nejaky 123 a pak jdu na jedno male.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

rozumim, ne vsechno jde vysvetlit.. ja treba mam take dikrecni pritup. lecos napovi volume a dale sleduji Bid/Ask - hlavne u PT signalu. Spis jsem premyslel o tvych vstupech v tom smyslu, kde umistujes dle Rosse vstupni prikaz. zda je to na hranici prorazeni a nebo az na close usecky, ktera prorazila.. ani ja dnes nemam zadny vstup. trh je dle OS jasny chop. asi se ropa za predchozi 3dny vyradila a dnes si dava pohov:-) ono i celkove denni volume je na celkovou volatilitu nizsi a na ATR kolem 0.30 se v trhu nic zajimaveho nedeje..

ps: o rosse se zacinam zajimat az ted, kdyz jsem videl tvuj pristup a rad bych se posunul zase dal - hlavne dle price action.. trochu v rossovi tapu - hlavne viz. muj dotaz zde: www.financnik.cz/forum/read.php?2,31796,page=64 coz si myslim, ze mi unika uplny zaklad rosse

pokud bys mi to mohl trochu blize vysvetlit, budu rad:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes dva vstupy, trh byl dneska podle meho OP v chopu, ten jsem identifikoval v 15.19. V takovem pripade uz neberu vstupy na SR v teto oblasti, krome prurazu 3U, ktere maji na rope skvele potencialy. Ale treti situace v grafu byla opravdu dobrou prilezitosti, navic bylo videt, jak se trh rozjel (dalo by se i podle HTF poznat podle toho, ze doslo k vytvoreni 123 a nasledneho prurazu RH - etablovany trend dle Rosse). Musim se na takova mista podivat...

15533

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak co dnesni obchodovani po vyhlaseni COI? Ja dnes dva vstupy. Jen pro vysvetleni: znamkovani jako ve skole 1. svetle zelena barva je platny vstup ktery jsem vzal 2. tmavsi zelena - platny vstup, ktery jsem z nejakeho duvodu BOHUZEL nevzal (priklad dneska - cili poruseni planu) 3. oranzova barva - 3kovy signal - nevstupuju 4. cervena barva - 4ka - jen se to tvari na CCI jako neco platneho - na CCI jde o platny vstup, ale v souvislosti s PA vstup nehrozi 5. ruzova barva - agresivni vstup ktery neni 100%ne s planem Dnes dva 2kove signaly - nevenoval jsem se dostatecne trhu - male soustredeni Jak jsi dne obchodoval Pavle?

15540

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je velka skoda, kdyz takhle utecou hned 2 vstupy... Ja dneska 2x short. jednou chvili po otevreni na 123 a pak na RH po 123.. Viz. screen. Osobne po vyhlaseni obchoduju pouze tak, ze beru bud odraz na horni hrane vyhlasovacich svicek, pruraz 3U nebo prvni 123 po rozjeti trendu. Ale jakmile to jde short a pak zase long, tak to uz jdu od toho, vetsinou v takovych situacich vznika chop, ale dneska to jelo hezky. Ja bych nicmene cisty signal nedostal...

15541

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, prosímtě, v tom posledním obrázku máš označené vstupní bary, nebo signální a vstup byl pod jejich low? Buď jsem úplně mimo, nebo na některých screenech šipka označuje vstupní bar, na některých signální :). A jestli se ještě můžu zeptat, jak řešíš posun SL? Předpokládám, že po dosažení PT1 stahuješ další 2 sady na BE, ale co předtím? Stahuješ někdy i první sadu, nebo ji necháš dojet? A ještě mě napadá, vzhledem k různorodosti tvých vstupů, že to musí být docela komplikované vyhodnocovat tolik různých variací - máš to rozdělené na kroky, že v kroku 1 čekáš na potvrzení trendu (123, průraz 3U apod.) a pokud je splněn krok 1, pak v kroku 2 hledáš signál? Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, vzdycky oznacuju vstupni bary.. :)
Mam nekolik pravidel pro posunuti na BE podle trendu a situace v trhu a ne vzdy pouzivam ty same, ale popravde se mi tu nechce popisovat cely muj system. Jako takovou berlicku bych nahodil nekolik velice dobrych moznosti posunu na BE, ktere nejsou preoptimalizovane a "poslouchaji" trh. Je to: 123 vytvorene proti memu vstupu, pruraz swingu, jeho high/low uz je pod/nad mym vstupem, volatilni usecka spojena s nejakym prurazem, pruraz high/low swingu, ktery tvori moji vstupni formaci. Tyto varianty zhruba pouzivam ja, ale jeste k tomu rozlisuju, jestli je dany obchod trendovy nebo protitrendovy..
Ono se zda, ze je cely system slozity, ale ve skutecnosti to je pouze o tom, ze identifikuju chop/trend, silu trendu, podle ktereho muzu nebo nesmim brat protitrendove signaly a pak uz pouze hledam predem definovane signaly na SR urovnich. I kdyz to tak nevypada, vsechno je dost mechanicke, diskrece mi nevyhovuje...
Vstupy mam podle logiky pouze 3: 123 nebo nasledny RH do trendu, 123 nebo RH do protitrendu, RH po zahusteni (congestion vznikajici od otevreni trhu nebo trojuhelnik)..
At to dneska jede! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak ani vcera a ani dnes zadny signal, ktery stal za vstup do trhu.. jak vas trh pustil?

ps: jen tak na okraj.. kdyz uz se mluvi porad o zdrazovani nafty a benzinu, tusite nekdo, jak to funguje? nikdy jsem se o to nezajimal, ale u nas uz se zdrazuje a termin dodani te drzsi ropy jeste "v nedohlednu" - tedy pro nase benzinky by mel byt tak jako pro vsechny, no ne?

peknej vikend to all

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomicek:

dnes to bolo dobre na counter trend patterny teda aspon pre mna ja idem krizenca woodie takze dnes 3 vztupy ktore vysli (aspon som zarobil naspat co som tento tyzden stratil :)) ropu zatial SIM je to ine zviera oproti NQ..

ropa je dost sezonna, lepsie povedat fundamentalne cena rastie cez zimu klase v lete (menej sa kuri atd) takze cena uz stupala nejaku tu dobu. CL je len surovina teda ak ona zdrazie tak ju musia kupit rafinerie ktore ju potom upravuju na benzin a az potom ju odkupuju benzinky zase za drahsie a tie cakat nebudu aby cenu zvysili pre zakaznikov.. To je take dost vseobecne vysvetlenie..

pekny vikend

dal som zly obrazok, za rok 2010, neda sa mi pridat novy ale staci si dat barchats pozriet sa na sezonnost napr za rok 2011

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poraďte mi někdo prosím dal jsem short u hodnoty 101,90 nyní je kurz 104,81 a já jsem 49 000 v mínusu mám to ještě nechat s tím že hodnota padne níže a já nebudu v tak hrozné ztrátě nebo to mám radši zavřít protože ropa půjde pořád nahoru???? jsem dost v háji z toho.....


předem moc děkuju za rady!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...