Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Miles,

jen můj názor - no z mého pohledu je SL na ER2 méně jak 100 USD poměrně riskantní - naděluje více "vyhození" na SL. Sice neznám váš obchodní systém, ale zkusil bych backtest s min. SL 100 USD. Také jedna rada - jiné strategie je třeba testovat na širším vzorku dat než 30 obchodů, doporučuju alespoň 100 obchodů.

Ale jak jsem psal, jen můj letmý postřeh, ze kterého vůbec nemusíte vyvozovat závěry. Důležíté je najít profitový systém :-).

Hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Me by zajimalo co by mi zkuseni obchodnici poradili na otazku jak nejlevneji zmenit depozit na forex USD uctech na CZK na ceskem beznem ucte :)
a)nechat si poslat USD a pak najit nejlevnejsi smenarnu u nas
b)vymenu provest primo u brokera(nevim jestli je mozne?)
c)...nic me nenapada
Odpovedi na tohle jsem nenasel a vysledne castky se muzou s casem a vyberem instituce dost lisit, takze diky za tipy ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit od někoho kdo má založený účet u Oandy,
jak vlastně mám vyplnit políčko "Social securtity", takže číslo pojistky (pro U.S.), stačí když tam napíšu číslo občanky ?
Díky za odpověď.
P.S. Pokud jste měli nějaké problémy s otevřením účtu, tak mi je prosím napiště, každá rada dobrá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

narazil som na Vasu web stranku pred casom a velmi ma zaujala, doposial som ju len studoval a neustale ma viac a viac dostupne informacie fascinovali, zakupil som si zopar knih,ale rad by som sa Vas spytal ci planujete aj nejake kurzy na Slovensku? V pripade, ze nie, ci poznate nejake spolocnosti, ktore na Slovensku poskytuju kvalifikovane kurzy.. Za odpoved vopred dakujem

Dano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Jsem naprostý začátečník, většina mého vědení o komoditách pochází z finančníka. O obchodování se zajímám necelý měsíc a jelikož jsem student střední školy, jsem na mizině. Chtěl bych začít obchodovat(přibližne za 1 rok) intradeně komodity, ALE budu mít k dospozici bohužel maximálně 25000kč, což je málo a proto je forex jediná volba. Než se pustím do dalšího studia, měl bych několik málo opravdu začátečnických otázek:
1) Jaký je rozdíl mezi forexem a komoditami z hlediska likvidity trhu a technických ukazatelů?

2) Byl by pozdější přechod z forexu na komodity opravdu dramatický?(jestli ano zůstal bych u forexu na vždy)

3) Je nějaký extrémní rozdíl v provizi?

Vím že většina odpovědí asi leží někde tady na financnikovy, ale než by se mi to srovnalo v hlavě, to by mohlo trvat i dalších několik dní :D. Moc děkuji za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den mám otázku,jsem student gymnázia a rád bych se věnoval intradennímu obchodování.Více mi vyhovují komodity,ale s mými finančními možnostmi (20 000 kč) se asi nedá v komoditách začít.Leda tak s forexem ne?Chci se zeptat jestli neexistují u komodit nějaké trhy,kde bych mohl začít s tak malým kapitálem.Postřehl jsem že u forexu je možné začít již s 300 USD.Omlouvám se za neznalost,jsem začátčník a teprve se snažím zorientovat.Děkuji za odpovědi.Kairon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Valcik.M i kairon4:

Oba spěcháte na otevření účtu a oba děláte chybu. Můžete sice patřit mezi šťastlivce kterým se to hned zezačátku povede (i já jsem měl ten pocit), ale s velkou pravděpodobností o to akorát přijdete.
Navíc porušujete jedno z prvních pravidel - že obchodovat se má jen s penězi které absolutně nepotřebujeme a navíc by to neměla být více jak 1/3 úspor. Jak píšete o Vašich finančních možnostech - že máte jen 20/25 tisíc. Co když o ty peníze v průběhu jednoho týdne příjdete? Jak dlouho si to zase budete vydělávat. Budete mít dost trpělivosti, trávit měsíce na brigádě v supermarketu, abyste si ty peníze vydělali zase zpět a znovu je poslali brokerovi?
Vyznívá to negativně, ale chci Vás ušetřit toho, čím si tady velká spousta z nás prošla ... nemáte absolutně kam spěchat. Jste oba středoškoláci - takže Vám bude tak kolem 20ti let - trhy neutečou. Budou tady a budou se rozrůstat. Denní volume elektronicky obchodovaných komodit divoce narůstá - když si uvědomíte, jak strašně moc se toho za jeden jedinej den zobchoduje tak je zbytečné se obávat, že Vám něco utíká.
Proto radím jen jedno - každej den čumte do grafů, obchodujte si na papíře a učte se trpělivosti. Netrpělivost totiž řada z nás tvrdě zaplatila.

nuf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nuf:Děkuji za odpověd.Vážím si tvého názoru a plně tě chápu co máš na mysli.Ty mé úspory jsem si vydělával přes prázdniny kvuli jedinné věci a to je že s jejich pomocí se pustím do obchodů.Nechci se do nich pouštět v nejbližších týdnech a nejspíš ani měsících.Ale i přesto bych rád věděl zdali existují komodity na které je potřeba menší počáteční kapitál.Je mi jasné že hned nezačnu vydělávat ba naopak si uvědomuju,že mé peníze zřejmě ztratím.Potřebuju vedět zda pro mne budou komodity dosažitelné nebo ne,nebo jestli mám šanci jen u forexu.Prosím o odpověd,děkuji ti moc.
BTW:užasný web!! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]to CYBERMAN [/bold]
[ital]" Mate nekdo zkusenosti se sluzbou Forex signaly , kterou nabizi spolecnost Aron investment? Jakou maji uspesnost prognoz, celkova serioznost firmy a pod.? "[/ital]

ahoj, lepe mit vlastni hlavu nez se ridit podle placenych/neplacenych signalu neznamych spolecnosti. Na FX trhu je mnoho samozvanych radoby guru,kteri skoci po penezich novacku :-) Podle me je ostrazitost na miste. Pokud by nejaka spolecnost mela dlouhodobe vynosne signaly, pak je bude poskytovat bud velmi draho, nebo vubec a bude na nich vydelavat sama :-D A pokud ti jde o analyzy odborniku, pak se poohledni spis u prednich svetovych bank, pripadne u prednich brokerskych spolecnosti...

[bold] to Kingie[/bold]
[ital] "...a)nechat si poslat USD a pak najit nejlevnejsi smenarnu u nas
b)vymenu provest primo u brokera(nevim jestli je mozne?) ..." [/ital]

ahoj, vymena za CZK u brokera pokud vim neni mozna, nicmene u brokera si muzes vybrat v jake mene chces provest deposit (obvykle hlavni svetove meny). Samozrejme ze u americkych (+ne ceskych) brokeru neni mozne ulozit CZK. Pokud chces obchodovat primo v CZK, pak ti nezbyva asi nic jineho nez obchodovat pres CZ brokera. Pokud nechces smenovat zisky v USD, pak si zaloz v bance ucet v USD a nech si posilat penize od brokera tam.

[bold] to HOOD[/bold]
[ital] "...jak vlastně mám vyplnit políčko "Social securtity", takže číslo pojistky (pro U.S.), stačí když tam napíšu číslo občanky ? ..."[/ital]

SS je pro nas cislo obcanskeho prukazu ( pripadne pasu ). Podrobnosti o zakladani uctu u FX brokeru se rozebiraji ve vlaknech v Sidove koutku o Forexu zde na foru Financnika...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] to Valcik.M[/bold]

[ital]1) Jaký je rozdíl mezi forexem a komoditami z hlediska likvidity trhu a technických ukazatelů? [/ital]
prilis obecna otazka, odpoved vyzaduje delsi studium :-) Obecne je likvidita na fx( pri obchodovani hlavnich men -majors) i na komoditnim trhu (u hojne obchodovanych komodit) vice nez dobra, tj. neni treba se bat ze neprodas (alespon na fx). U komodit zajistuje likviditu dana komoditni burza (market maker), na fx zajistuje likviditu broker ( a tomu zajistuji likviditu banky, a mensim bankam ty velke ). Jelikoz je fx trh s dennim obratem kolem 2bil. USD, a pokud se nechystas obchodovat exoticke pary ( s velkym spreadem/komisemi, a slabim pohybem ) , pak bys na fx nemel mit problem s likviditou. S komoditami ti urcite odpovi zkuseni komoditaci. Z hlediska technickych ukazatelu je fx preci jen trosku odlisny. fx funguje trosku jinak nez komodity ci akcie, podrobneji na Sidove foru zde na Financniku.

[ital]2) Byl by pozdější přechod z forexu na komodity opravdu dramatický?(jestli ano zůstal bych u forexu na vždy)[/ital]
FX a komodity jsou trosku odlisne, a kazdy z trhu ma sva specifika tj. predpokladam ze min. tvuj obchodni system a MM by se musel prizpusobit zmene z FX na komodity...

[ital]3) Je nějaký extrémní rozdíl v provizi? [/ital]
U komodit platis komise na pozici, na fx platis spread (+/anebo komise na pozici (napr. u ECN FX brokeru)). Napr. u vetsiny retail fx brokeru zaplatis za standartni lot EUR/USD 100.000 30USD (3pipsx10USD tj. spread je 3 pips/points), u ECN budes mit nizsi spread 1-2pips, ale budes jim platit komise za vstup do pozice...prast jak uhod :-D ( nicmene je pravda za u ECN / interbank. trh se ti budou spready snizovat na majors + komise snizovat se vzrustajicim poctem obchodu/velikosti obchodu za dane obdobi...

S 25tis CZK doporucuju zacit s obchodovanim mimilotu tj. 0,1 stand. lotu = 1pips = 1USD misto 10USD. Lepe se ti budou dodrzovat pravidla MM, a ucet unese vice ztrat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] to Kairon4[/bold]

[ital]"...Postřehl jsem že u forexu je možné začít již s 300 USD..." [/ital]
Ahoj, zkus prostudovat napr. knizku A.Eldera (TkB), fora o FX (forexfactory.com,fxstreet.com,projit si material na babypips.com), projit si zkusenosti s FX brokery a jak to u nich chodi. Pak je podle me vic nez zrejme za nabadani brokeru k zalozeni miniuctu od 200/300USD a u nekterych dokonce od 1/50USD je jen lest na penize nove prichozich. Fx neni zero line byznys. To co strati Tonda neziska po sparovani automaticky Petr, to co Petr ziska je vklad Tondy - poplatky na vstup do pozice(Tonda) - poplatky na vstup do opacne pozice Petr. Tedy ten kdo ziskava vzdy je broker, a tomu je jasne ze cim vic bude mit rybek s malymi vklady, tim drive je rybkam vynuluje svymi poplatky ( a par dalsima "fajn" praktikama ), pripadne si je traderi vynuluji sami absenci funkcniho systemu,zbrklosti, netrpelivosti a absenci MM tim ze jejich ucty jsou uz od zacatku podhodnocene vzhledem k trhu na ktery vstupuji...

Kazdopadne preji vsem hodne tucnych obchodu :-) a fajn dni !

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...