Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

to nufnuf
I když mě to pekelně láká :-D vím že bez treninku SL a MM to nejde. Tohle je můj plán: Nezačnu obchodovat naostro, dokud nebudu mít několik měsíců prozkoušený úspěšný obchodní systém. Každopádně díky za odpověd.

to l00ser
Díky za odpovědi na všechny mé otázky, už jsem zase o něco chytřejší :). Myslím že kdyby náhodou mi to s fx fungovalo nejspíš by nebyl důvod přestoupit ma komodity. Právě s miniloty bych chtěl začít, ještě tam nejde o velké prachy a alepson poznám realitu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

To [bold] beraniste[/bold] :

ahoj, platforem pro testing obchodovani na forexu je hromada. Vetsinou casove omezene (30++dni), nicmene 100% s live daty zdarma. Zkusit muzes napr. platformu MetaTrader (MT - obchodovani na tomto softu poskytuje cela rada brokeru - oblibena platforma ) nebo VT Trader(specificke pro brokerskou spolecnost CMSfx), ci taktez vyborny TnT(Track and Trade - High Finance modul pro forex - 30denni demo - data od brokera FXCM). Ja jsem u CMSfx a mohu doporucit, demo ucet ti zalozi na libovolnou dobu ( pokud vycerpas virtualni penize na demo uctu, tak ti je bezproblemu dobiji pokud jim napises). Nicmene takove demo ucty poskytuji i jini kvalitni brokeri. Staci si projit vlakna v diskuzi "Se Sidem o Forexu"...

Hodne stesti pri demo a hlavne pri live tradingu! ;) (tu)

Edit: PS: "...Dá se na něm obchodovat i v reálu, nebo byste to nedoporučili? Pokud nedoporučili, tak jestli má smysl na něm vůbec trénovat ..."
- z vlastni zkusenosti mohu doporucit testovat na demu na datech a platforme od brokera u ktereho se chystas obchodovat live a jses s nim spokojeny - idealne na demo velikosti uctu, ktery si planujes otevrit live, a vynechat demo hratky s velikostmi uctu 100 000 USD ( pokud ovsem neplanujes takovou velikost uctu :-))) protoze strategie obchodovani vcetne rady dulezitych drobnosti se odviji predevsim od velikosti uctu - tj. toho co si muzes/nemuzes dovolit live na realnem trhu s danymi penezi... GL!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já vám tedy nastíním jakou mám představu ....

Chci se věnovat paper tradingu, ale pomocí nějakého softwaru. Jde mi o to, aby to bylo alespoň tak dobrý jako GCI ... nějaký freeware, kde si můžu zkoušet obchodovat nanečisto, který má aktuální, nebo alespoň zpožděná data, dají se zobrazovat grafy a využívat různe matematické analýzy ... už jsem toho tady přečet kupy a stáhnul jsem spoustu různých programů, ale zatím stály všechny zaprd a nebo mi neposkytovali to co já potřebuji ... jediný co mi to přineslo byla plná plocha různýho softwaru který mi je k ničemu.

Prosím poraďte mi, kde začít trénovat. Nechci žádný backtesting, chtěl bych udělat obchod a čekat co udělá trh ...prostě jako v reálu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold] beraniste[/bold]

Dobre tak konkretne jedna z moznosti - broker CMSfx ( cmsfx.com ) Zaloz si u nej demo ucet nastav si velikost uctu a stahni si VT Trader ( nainstaluj a zadej login/password co ti prijde v emailu od brokera a voila jses na spot forexu s realtime daty - viz www.cmsfx.com/en/trading-software/ )

At se dari !!! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beraniste Napsal:
-------------------------------------------------------
> Já vám tedy nastíním jakou mám představu ....
>
> Chci se věnovat paper tradingu, ale pomocí
> nějakého softwaru. Jde mi o to, aby to bylo
> alespoň tak dobrý jako GCI ... nějaký freeware,
> kde si můžu zkoušet obchodovat nanečisto, který má
> aktuální, nebo alespoň zpožděná data, dají se
> zobrazovat grafy a využívat různe matematické
> analýzy ... už jsem toho tady přečet kupy a
> stáhnul jsem spoustu různých programů, ale zatím
> stály všechny zaprd a nebo mi neposkytovali to co
> já potřebuji ... jediný co mi to přineslo byla
> plná plocha různýho softwaru který mi je k
> ničemu.
>



Paper trading. Kdyz si prelozis ta slova, tak zjistis co potrebujes

> Prosím poraďte mi, kde začít trénovat. Nechci
> žádný backtesting, chtěl bych udělat obchod a
> čekat co udělá trh ...prostě jako v reálu


k tomu papiru bych pridal jeste tuzku.

nic vic nepotrebujes . . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Protože asi neexistuje software, který by se dal kloudně použít, hold budu to bušit do excelu, co se dá dělat. Ale to přepočítávání je fakt hrozný a moc tomu nerozumím.

Např. dle futures.tradingcharts.com/chart.php?cbase=ER&market=ER&cterm=C7

pro mini Russell 2000:
Trading Unit: $500 times the Russel 2000 stock price index
Tick Size: $0.05=$25.00
Initial Margin: $16,875 Maint Margin: $13,500


Tak tohle jsou hodnoty, které jsem našel. Když se kouknu na graf, tak hodnoty lítaj okolo 760.00 . Takže pokud uvažuji správně, tak pokud se graf pohne o 001.00 znamená to změnu 25ti dolarů? a proč u mini russellu jsou tak obrovské marginy, přeci není možné aby byl margin 16 tisíc dolarů ... jaký je vůbec rozdíl mezi initial a maint marginem?

Děkuji za všechny zodpovězené dotazy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

berniste:
Hodnoty, které udáváš, platí pro normální Russell 2000, ne pro mini. Proč tradingcharts uvádí pod grafem e-mini specifikaci plného Russellu to opravdu nevím :) Nejlepší je si údaje vždy ověřit na stránkách burzy, která danou komoditu obchoduje. V tomto případe CME.
Russel 2000: www.cme.com/trading/prd/equity/russell2000_FCS.html
E-mini Russell: www.cme.com/trading/prd/equity/emini-russell2000_FCS.html

Marginy i tak nejsou malé, ale pokud tě zajímá intradenní obchodování, je lépe se podívat na nabídku konkrétního brokera. Tyto nabídky se mohou výrazně lišit. Třeba interactivebrokers nabízí pro E-mini Russell intradenni margin 2313 $, kdežto proactivefutures jenom 500 $.

Jinak tick size pro e-mini Russel (Minimum Fluctuation v terminologii CME) 0.10=$10.00 znamená, že cena se pohybuje po $0.10 a tento minimální možný pohyb znamená $10 zisk/ztrátu na jeden kontrakt. V tom grafu, který jsi uvedl, je vidět, že cena se mění vždy po celých desetinách. Pokud se změní o celý dolar, je to 10x0.1, a zisk/ztráta na celý kontrakt je 10x10=$100. Takže to v praxi docela lítá a proto jsou ty marginy tak velké.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...