Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

traders forum


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Nedá mi to, na to "reklamní akce" musím ještě zareagovat:
S Petrem jsem hovořili o software, který sami používáme. ANI JEDNOU jsme nezmínili, aby si někdo šel takový koupit. Naopak, pokud jste dobře poslouchali, celou dobu jsem prosazoval jediný software, který se jmenuje EXCEL, je nejlevnější a má ho naprosto každý. Pokud jste dobře poslouchali, několikrát jsem říkal, že je to prakticky jediný soft, který používám.
Za celou dobu jsme také neupřednostňovali žádného brokera, žádného nedoporučovali a navíc měl každý prostor hovořit - o tom celé TF bylo - a "propagovat" vlastní soft, vlastní brokery, vlastního cokoliv.
Woodieho jsem 3x "zpropagoval" proto, protože MPlay byl vyprodaný během 3 dnů a chtěli jsem dát možnost účastníkům registrovat se s "předstihem". Mohu vás ujistit, že akce Woodieho sama o sobě žádnou propagaci nepotřebuje - již dnes je zaplněna polovina kapacity.
Skutečně nestačím zírat, mám pocit, že řada lidí nechápe, co je to připravit podobnou akci a ne moc lidí si je ochotno spočítat i to, že náklady také nejsou malé a symbolické vstupné pokrylo zhruba náklady a rozhodně zbytek nezaplatil náš čas tak, jak by to bylo adekvátní. A též mám pocit, že si někteří pletou Fórum se seminářem. Zřejmě je to dané i tím, že mnoho lidí nikdy na žádném fóru nebyla, neví jak taková akce vypadá a o čem je.
Nic méně, jak už jsem psal, nemáme za potřebí dělat akce, které vyznívají kontroverzně. Skutečně bohužel musím říci, že tato akce byla první a poslední - a nepíši to teď z nějaké "trucovitosti", ale z toho důvodu, že jsme dlouhodobě hrdí na pozitivní vnímání finančníka a nevyplatí se nám dělat akce, které by díky kontroverznějšímu vyznění mohly toto dobré a pozitivní renomé podrývat. Myslím, že to pro všechny byla zajímavá zkušenost, kdo chtěl si odnesl své (někteří už na základě včerejška dnes vydělávají reálné peníze - viz. výše) a bohužel je jasné, že není možné se zavděčit všem - to je přirozené, chápeme to, respektujeme to a vážíme si reakcí jak těch pozitivních, tak i těch negativních - minimálně nám to napovídá jakým směrem se ubírat a jakým ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomnes:

Vyjadril jsem svuj nazor, za kterym si stojim. Hromada lidi to vidi jinak, ja takto. Od toho to forum je, aby se vyjadrovali nazory. Osobne jste me dorazil hned na zacatku, vyrokem, ze jste udelali forum v den,kdy neobchodujete. A pritom se melo na zivo obchdovat. Co se tedy melo obchdovat, kdyz jste dopredu vedel, ze trh bude flat? Opravdu chcete rict, ze naklady na tuto akci byly ve vyssi 250000,-?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,
chápu Vaše pocity,ale pokud to aspoň trochu půjde,tak si vše nechte v klidu s Petrem projít hlavou a pevně věřím,že další TF uspořádáte!
Jak jste řekl, nelze se zavděčit všem a né každý dobře pochopil účel a cíl tohoto fóra. Ten koho TF neoslovil příště asi nepřijde a je tak větší pravděpodobnost,že se na dalším TF sejde mnohem více lidí kteří budou diskutovat a ocení veškerou snahu kterou pro tradery v ČR vyvíjíte!....samozřejmostí ale je, aby každý účastník dobře poslouchal-já totiž žádnou reklamu neslyšel a nezaregistroval.
Takže pevně věřím,že se příště sejdeme na dalíšm TF!

S pozdravem

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To admini

Já bohužel na TF nemohla-lítala jsem po doktorech-nicméně musím na tuto diskusi reagovat.

Kolik tam bylo lidí-250? Když TomasN vypočetl "výnos", asi tak nějak. Kolik bylo negativních reakcí? Četla jsem 2. Nejsem žádný matematik, ale vychází mi, že nespokojeno bylo cca 1% lidí. Takže 99% spokojených kontra 1% zklamaných, to mi nepřijde jako kontroverzní akce.

Dle mého názoru to pouze potvrzuje staré známé, že není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem. A z toho plyne jediný rozumný závěr-je nesmysl se zatvrdit a další takové akce nedělat kvůli dvěma nespokojencům. Ti holt příště na TF nepojedou, ale zcela jistě pojede víc jak 200 jiných lidí z celé republiky, kterým to stálo a bude stát za to.

Nenechte se znechutit, to byste mohli zabalit naprosto všechno-vždy a všude se najde někdo, kdo bude nespokojený se sebelepší věcí. Mějte před očima těch 99% spokojených lidí a neblbněte! (Tím mám na mysli to, že byste už další TF neorganizovali-já na něj chci jet taky, když jsem teď nemohla!)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
teda na setkání jsem nebyl jsem dost zaneprázdněn poslední dobou a i když rád pozoruji jak to dělají druzí snažím se jít vlastní cestou, tím neříkám že občas nezkusím něco co dělají ostatní ale ve zvýšeném měřítku je to škodlivé. To je asi hlavní důvod. Druhý důvod je že komodiťáci maj vždy převahu, proti forexákům, i když mě přijdou komodity daleko náročnější a navíc i nákladnější než forex, takže to trošku nechápu. Organizovat takovouto akci je pěkná zabíračka, a nevím kolik stojí pronájem sálu na Budějovický, ale poloviční v paláci kultury stojí bezmála 100 tisíc / den a to je jeden z těch zastrčených u zadního vchodu. Že jsou admini zapálení do tradingu na tom není nic špatného i když to může vyznít jako propagace něčeho co používají. To že že z akce něco zbyde, to je rozumné raději mírný přebytek financí než abych ještě doplácel něco z vlastní kapsy za dobrý skutek. A to DPH, to je pěkná potvůrka. To co P aTi učí ostatní, museli někde těžce zaplatit, pěnězi, časem, pílí. Takže pokud jim to přináší nějaké ovoce, je to jen jejich zásluha a nikoho jiného. Na wodieho jistě není třeba dělat reklamu, takové momentky jsou jednou za život. Mplay jakbysmet. Ostatní semináře jsou pro ty kteří nejsou moc zdatní ve vyhledání informací o tradingu na webu a ve fóru, a potřebují mít všechno strčené až pod nos, případně pro ty kteří si nejsou jisti že dělají vše správně. případně pro ty co chtějí vše hned. Ale to je každého věc, myslím že ceny seminářů jsou na spodní hranici.

PS
na závěr jen dodám že pokud vím že se jedná o shromáždění kde nejsou zajištěny stoly ani dostatečný množství zásuvek, tak si logicky odvodím že těžko můžu dělat nějaký byznys. Pokud tam opravdu někdo jel s úmyslem že za dvě tři hoďky vydělá kupu penízků, tak musel lhát sám sobě. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši, Petře,

každý má právo vyjádřit svůj názor, takže toho využiji: DĚKUJI !!!
Akce byla avizovaná a organizovaná jako FORUM a skutečně to forum bylo. Nikoliv školení, přednáška, vyprávění... Široký a pestrý záběr, prostor pro diskuzi a komunikaci... Kdo chtěl a umí se dívat a vybírat si pro sebe to podstatné, tak mohl nakouknout "do kuchyně těm ostatním"... Mě osobně včerejšek ušetřil dost zbytečné práce, zkoušení, hledání.

DĚKUJI.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi (tomnes), ja delam na univerzite, ktera si tri roky provozuje interni diskusni forum. Muj poznatek je, ze ' v realu drzet pusu a nasledne si ulevit do fora' je v CR nesmirne rozsirena strategie, vc. toho aspektu ze mlcici spokojena vetsina nenapise nic (proc by se unavovala). Zazila jsem to mockrat. Je to podle meho dalsi pripad toho, ze dany clovek od akce/trhu/zivota neco ocekaval ("bude se hlavne obchodovat") a situace se nasledne vyvinula jinak. Misto aby zjistil, co se z zazitku muze naucit ("priste se zeptam predem, pokud je to pro mne tak zasadni"), aby priste mel lepsi korelaci odhadu s realitou, tak se snazi nekoho vinit.
Kazdy ma zodpovednost sam za sebe a moznost volby, napr. priste na TF nejit ;-). Akorat ze prijmou zodpovednost je drina, no.

Osobne jsem si na finacniku precetla "Před vyhlášením úrokových sazeb tedy zásadně a nikdy neobchodujeme." takze mi to bylo jasny predem (muze to byt tim, ze mam clanky jeste v cerstve pameti). Nicmene i kdyz by mne to zaskocilo, tak je podle meho lepsi proste v klidu uzavrit pozici (notebook) ;-) a zacit se rozhlizet, kde je dalsi prilezitost: jsem napr. presvedcena, ze kdyz by se dany trader co 15 minut ptal "a jak byste obchodovali tohle?" ze byste mu spoustu veci, byt' v ramci toho chopu, rekli ;-).

Co tim chci rict: kaslete na nej, vsichni rosteme a ucime se.

Dik za akci a vubec vas ucitelsky postoj,

-- Mirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romang, dle místa původu bych to nedělil, sám jsem krajany vyhledával a když jsem našel, zjistil jsem, že obchodují něco úplně jiného než já a jsou úplně někde jinde. Pokud něco rozdělovat, tak spíše tématicky, ale být to na mě, nedělím nic, lidi se po pár akcích poznají mezi sebou a tyto skupiny se vytvoří přirozeně. Navíc dle nicků se lidi znají už z diskuzí.

K diskuzi o tom, že se na akci nevěnovalo moc prostoru živému obchodování bych rád podotkl, že rámcových myšlenek co a jak obchodovat tam padlo i tak dost, zajímavé myšlenky měl rozhodně Lukáš 911 (díky) a další. Takže ty podněty tam byly, dalo se brát. Nakonec si tyhle myšlenky ostatních každý musíme stejně zbacktestovat, takže pro mě ... jako by se obchodovalo (navíc tréning vytrvalosti v den fedu.. :-)) a odnesl jsem si spoustu užitečných tipů, které si vyzkouším na historii.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...