Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

traders forum


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Ješte k tomu FEDu - nebyl to samozřejmě záměr, prostory jsme rezervovali měsíc a půl dopředu před akcí a příliš termínů na výběr nebylo. Navíc není FED jako FED - některé dny se obchodovat dají, jiné nikoliv - z pohledu Woodieho. Tentokrát to vypadalo jak to vypadalo, což mi ale přijde jako součást obchodního přístupu - obchodník musí být schopen zareagovat na nejrůznější situace a neobchodovat v době chopu je jediné, co vám zachrání účet.
Prostě to, že nevyšel obchodní den na super obchodování nás bohužel mrzí, mohli jsme s Tomášem lépe plánovat - i pro nás samotné by bylo přijemné pořádat akci v den kdy trh krásně trenduje, ale upřimně jsme to nepovažovali za zas tak důležité. Sami bychom v takovém hrozném trhu neztratili příliš peněz a pokud by toto byla jediná informace kterou si obchodník odnesel, tak jsme spoustě začátečníků zachranili myslím docela dost peněz na účtu.
Přeci jen hlavní práci obchodníka vidíme v přípravě systému, backtestu, statistikách a exekuce jsou pak již jenom takovou spíše mechanickou částí tradingu. Proto jsme třeba připravili ten backtest woodieho, bavili se o patternech v minulosti a FED nám upřímně příliš nevadil.
Tak každopádně už jsme nyní chytřejší a je nám jasné, že příště raději pořádat maximálně dotaženou akci byť dražší, tj. ve standardu kurzu, kde si můžeme dovolit věnovat akci hodně své energie a času což se odráží v zatím skvělém obecném hodnocení našich pořádaných kurzů, než levnější akci typu "fórum" kde byla podle našeho záměru přidaná hodnota jinde než v tom, co přesně řekneme a uděláme my tři na pódiu, byť jsme akci na konec věnovali poměrně hodně času a prezentovali jsme z našeho pohledu spoustu zkušeností. Ale holt trhy zrovna nejely :)
Každopádně díky za všechny podněty.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomasN:

jj, prostě jsou lidi kteří tam jeli s jiným očekáváním a už nepřijedou.TF splnilo mé očekávání a představy téměř dokonale. Kluci obchodují něco jiného než já,ale CCI sem po včerejšku definitivně přišel na chuť a přidám ho jako další strategii. Včerejšek kluci vybrali z důvodu jaký zde již zmiňovali a kdo je díky tomu pobouřen tak to musí prostě respektovat. Na druhou stranu je potřeba Tomáše, Petra a druhého Petra chápat že si vybrali tento den,protože ho neobchodují a tak jim jde o které by přišly kdyby se TF konal v den kdy mají dle statistiky velké zisky.
Prostě je to tak, že vždy se najdou spokojení a "nespokojení" lidé,ale tak to prostě chodí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře (petr), .. blbost - sám jste viděl kolik lidí zvedlo ruku na dotaz komu se T.F. líbilo!!!
Je to přesně jak řekla ymladris- spokojení mlčí a takto vzniklý dojem vytváří nespokojená velmi malá skupina!

Za sebe mohu říci, že fórum mělo rozhodně přínos a budu jen rád když se ve stejné formě zachová.

Tomáši, Petře a druhý Petře, díky!

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na TF jsem nebyl, takže si nedovolím o něm nic psát.
Pro mnohé je kritika velmi nepříjemná a ujišťuji vás všechny, že kritizovat tady se odváží jen málokdo a množství lidí, kteří jsou s různými akcemi nespokojeni to nikdy otevřeně neventilují, aby si neudělali problém - to bych naopak řekl, že je česká nátura.
Kritika je ale velmi důležitá pro další směr a vývoj jakéhokoli subjektu. Kritizovaný by se neměl urážet, ale měl by se opravdu zamyslet. Já se aspoň snažím to tak dělat. Někdy má člověk pocit, že je prostě nejlepší a bez chyby. Je dost těžké si přiznat nedostatky.

Já myslím, že chápu velice dobře kritiky a vím přesně co chtějí říci, ale je velmi těžké to srozumitelně vysvětlit, aby se to někoho nedotklo, což se tady ihned stalo.


Následující řádky jsou sepsány více tradery, kteří na finančníku začínali


Uvědomte si všichni, že veškeré akce, které se pořádají a je jedno o které jde, jestli je to e-book, jiná kniha, kurzy, TF, nebo Woodie, jsou čistě komerční záležitostí a existuje kupující a prodávající. Kupující platí a má určitá očekávání. Pokud produkt, za který platil neodpovídá jeho představám, tak se ozve a tak by to mělo myslím být. Uzemnit ho tím, že je to akce, na které pořadatel pomalu prodělává, tak co si to dovoluje, je trošku neseriózní. Každý průměrný člověk chápe, že tento server generuje nemalé zisky, ale tak by to také mělo být. Je to naprosto v pořádku, protože práce s organizací není vůbec jednoduchá a zabere spoustu času. Já a další spousta lidí, kteří jsme tento příspěvek dávali dohromady a byli jsme prakticky u začátků tohoto serveru, považujeme za velmi nešťastné, jak se server poslední dobou prezentuje. Jde právě o komerci, kterou se snaží jeho tvůrci stále maskovat a to je velice neupřímné. I když žijeme v Čechách, tak ne všichni jsme hloupé ovce, jak by se mohlo zdát a je nám to trošku nepříjemné. Na tomto serveru se vyskytuje skupina lidí, která se myslíme odlišuje právě tím, že nezávidí příjmy a schopnosti ostatním, ale snaží se jim naopak vyrovnat. Proto nechápeme, proč ten strach z přiznání komerce serveru ??? Vždyť je to naprosto normální a pro většinu lidí zde přirozená věc. Pokud finančníci oddělí dobročinnost od businessu a zdrží se komentářů stylu „my na tom nic nemáme, děláme to jen pro vás“ nebude docházet k tomu obrovskému napětí, které zde v současné době panuje. Server se od svého počátku naprosto změnil a je také potřeba ho tak prezentovat. Je naprosto jasné, že největší business přináší nováčci a na ně je vše cíleno. Problém ale je, že styl současného marketingu, který brutálně přitvrdil, někdy až „bije do očí“ obchodníky, kteří tu začínali a jsou už jaksi trošku v obraze. Přitom stačí velmi málo. Nebát se mluvit a psát otevřeně, nebo se stačí zdržet určitých komentářů o neziskovosti vlastních produktů a přijmout normálním způsobem kritiku. Pak bude vše naprosto v pořádku.
Je na místě dodat, že většina z nás si Tomáše s Petrem velmi váží a jsme jim vděčni za to, že se dnes vůbec tradingu věnujeme. I když obchodujeme třeba úplně jinak a náš styl nemá moc společného s jejich, základy tradingu jsme získali tady a to za seriózních podmínek. Proto bychom neradi, aby náš příspěvek byl považován za nepřátelský a bylo na něj tak reagováno. Příspěvek by měl být brán jako určitý pohled protistrany, která je v roli zákazníka. Je to pouze pohled, který by měl zakladatelům něco napovědět, pokud budou mít zájem poslouchat. Kritika je velmi důležitá a ať už je oprávněná, nebo ne, nutí k přibrždění a zamyšlení. Může velice pomoci a je ke škodě všech, pokud si to neuvědomují.

Bolija, Jakub, Greenhorn, Borco, Radovan, Pata...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne, toto začínám chápat, i když ze strany Tomáše to byl určitý typ vtipu, pro aktuální vysvětlení situace, která se prostě shodou náhod sešla. Ono když je člověk lehce nesvůj - a věřte nám že prezentace pro 250 traderů je pro nás nová zkušenost - tak je často - než se rozumluví - rád, že mu věty navazují a není tak jazykově obezřetný jak by to bylo třeba. A jak jsem psal výše, tím, že vnímáme trhy kontiuálně tak jednoduše situace v jeden den - ať je skvělá, nebo chop - je pro nás úplně bezpřednětná.
Určitě je to podnět pro budoucí akce. Na druhou stranu apeluji - pokud se vám na nějaké akci cokoliv nezdá, řešete to okamžitě. Berou mě mrákoty, když expost slyším, že v místnosti bylo šílené vedro, nebylo tam to a to a nikdo není schopnej přímo na akci dát vědět, abychom mohli situaci v mezích možností vůbec řešit.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ALL:
na vyse uvedenou stiznost dvou kolegu mam svuj nazor, presto si nemyslim, ze je nutne je zacit zde urazet. Nekteri lide zde pretrasaji "nasi ceskou povahu" a pritom se chovaji mnohem hure.

To YMladris:
je mi uplne jedno, jak diskutuji studenti na vasi universite. Zde jsme na financnik.cz a nemyslim si, ze uroven vasich studentu nejak souvisi s dvema vyse jmenovanymi kolegy. Mimochodem, kdyz chcete, aby nekdo dospival, zacnete u sebe, protoze forma Vaseho vyjadrovani je katastrofalni, a to jsem velmi slusny.

To Tommes s Petrem:
chapu, ze jste se na akci pekne nadreli, avsak kolegyne pod nickem Hostalkova to rekla velmi vystizne. Proste a jednoduse se par lidem akce nelibila, coz je OK, maji na to sve pravo. Jedna se o par lidi, zda se, ze vetsina byla spokojena, takze neni duvod akci rusit, prave naopak, dle ohlasu je duvod v akci pokracovat. Ti, co by od akce mohli ocekavat neco jineho uz neprijedou, protoze si to zde ujasnili. Takove veci se bohuzel stavaji a je nutne s nimi pocitat i pro pristi akci.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bolja a spol:

diky za prispevek, chapu ho jako velmi podnetny a vecny, navic ho beru jako kritiku sepsanou citlive a konstruktivne.
Co na to mohu rici je asi nasledujici:
s Petrem nemame vnitrne prilis pocit, ze by se smer Financnika od zacatku zmenil nejak vyrazne - stale je to komunitni web, proto jsme na pojem "komercni" trochu choulostivi. Tento web je prevazne o komunite, ma zde mnoho komunitnich nastroju a za cim si stojime - neni to zadny "hadr-sell" server, jako nektere "konkurencni" (ktere pritom nepovazujeme za konkurenci, protoze to nejsou weby komunitni, ale ciste prodejni).
Bohuzel se musel trochu zmenit nas celkovy pristup a to z jednoho prosteho duvodu. Financnik narostl do neuveritelnych meritek, ktere nikdo z nas necekal a pokud bychom se meli vsem zde "venovat" tak, jako na zacatku, kdy nas tu bylo vseho vsudy dvacet, tak bychom uz nikdy nemohli obchodovat a to bychom nikdy nedopustili - trading pro nas znamena skutecne velmi, velmi mnoho.
Z tohoto duvodu zkratka a dobre venujeme nyni svuj cas druhym v nekterych vecech pouze a jen tak, aby byl nas cas adekvatne zaplacen - a myslim, ze je to v poradku. Presto bych ale rad podotknul, ze je pro nas stale prvorada KOMUNITA. Stale prinasime pravidelne clanky zdarma, stale odpovidame na radu dotazu v diskuzi (pokud to nejsou dotazy, ktere zde byly zodpovezeny 20x), stale poradame setkani zdarma, atd.
Pokud od nas ocekavate urcite priznani komercniho rozmeru serveru, pak samozrejme otevrene rikame, ze takovyto rozmer zde je a otevrene rikame, ze jsme traderi a trader = obchodnik a kde je poptavka a k ni i nabidka tak proc oboji vzajemne nesparovavat. Presto ale tyto veci stale bezi soucasne s komunitni urovni webu a proto se domnivame, ze skutecne neni na miste rikat, ze tento web je plnne komercni. Pri dnesnim rozmeru vidime s Petrem bohuzel pouze dve cesty: budto se proste uz prestaneme financnikovi venovat, protoze uz vyzaduje prilis energie a koncentrace a casu, nebo se budem dale snazit vsem se vsim vychazet vstric (t.j. reagovat na poptavku), ale budeme si muset nechavat za takove sluzby adekvatne zaplatit, nebot nas cas neni bezedny a cas kazdeho je to nejcenejsi. V tuto chvili jsme zvolili druhou cestu (a tvrdim, ze nase sluzby jsou vzhledem k poskytovane hodnote stale velmi, velmi levne), ale opet podotykam - nechapeme to jako cistou hardsell komerci, ale jako urcitou uroven v ramci financnika jako komunitniho webu.
S Financnikem to zrejme bude vzdy jako s trhem. Jelikoz je v nem nyni jiz prilis mnoho participantu, bude se menit neustale. Je to zivy organizmus, ktery se vyviji. Ja a Petr mame limity a pokud vam pripada, ze se tvarime "je to vse pro vas" a pritom se za tim skryva komerce, pak bych byl rad zkusit se podivat na to i z druhe strany. Ono to opravdu je tak, ze se ty veci snazime delat "pro vas", snazime se reagovat na veci na ktere se nas lide ptaji a ktere si vyzaduji, ale na druhou stranu v tak silenem meritku nemuzeme nas cas poskytovat uz jenom tak "do vetru", t.j. nas cas si proste nechame platit - stejne jako by to udelal kazdy jiny rozumny clovek. Nas cas neni free a je to to nejcenejsi co mame. Nekdo za tim muze videt komerci, nekdo muze mit pocit ze se "skryvame" za komerci, my s Petrem to takto nevidime - vidime to ciste jako pomoc ostatnim, ktera vsak z duvodu vyse nemuze byt zdarma a to myslim vetsina lidi i chape a respektuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moc se mi libi nazory nekterych lidi tady.... je jednoznacne videt kdo v te hlave neco ma a kdo ne. tim nechci nekoho urazit, ale nejake veci co lidi jsou jsou otresne, presne jak tady bylo zmineno financnik vydelava velke penize a je to dobre, tak to ma byt, je to firma.... ale tomasi, ruku na srdce... rict ze TF sotva pokrilo naklady je vysmech... podle me 300 000 kc bylo za vstup + se vydelalo soupsta knizek.... to stal tolik pronajem salu nebo bagety...? ja vam to nezavidim, preji vam to, jsou za tim roky prace a tvrde prace, ale rikat ze nic neni fer.

co se tyka programu a brokeru... chapu ze kazdy chce vydelat, vy i ja i vsichni lidi na svete... proste ib lepe plati za nove cleny tak se nevyjadrujete k jinym borkeum a ok, to stejne s genesisem... ja vam provize nezavidim, preji vam to, jen me mrzi, ze je to az tak jednostranne.... zkuste byt objektivni, na spoustu veci slo vcera odpovedet obektivne... pokud clovek se nesnazi za kazdou cenu zdimat, ale dela veci s usilim, pily, laskou, vydela nakonec vic nez ten kdo to tak nedela...

TF bylo zajimave v hodne vecech jak jsem rekl.... byla by chyba v tom prestat, verim, ze tim zrusenim jste jedna impulzivne a vse prehodnotite, nejlepe tak, ze si z kritiky vezmete to spravne....

mozna vsichni ostatni budou sedet v koute a drzet hubu a krok, ale ja rozhodne ne... neni to proto, ze vam chci uskodit, ale za vam chci pomoct, na financniku jsou super informace zdarma, diky tomu jsem se naucil moc veci a dekuji vam za to, odvedli jste tvrdou a dobrou praci a patri vam za to velky dik!

ps. vcera bylo podle me hodne videt proc tak velke % lidi na burze podelava, diky za motivaci... o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rá bych přišel taky se svojí troškou do mlýna. Jsem nováček a naprostý amatér, který se teprve učí a pozvává svět tradingu.. Dělám to po večerech a teprve asi rok. Dnes jsem si chtěl znovu něco zajímavého přečíst a jsem překvapený diskuzí, která se tady rozvíjí nad akcí TF. Zůčastnil jsem se taky. Nelíbí se mi jakým způsobem se naváží nekteří do kritiků této akce. Každý může vyjádřit svůj názor a tak jak zde v jednom příspěvku zaznělo, kritika by měla nasměrovat věci správným směrem. Nezávidťe a nevypočítávejte zisky organizátorů, nezaslouží si to. Vždyť díky jim jste právě teď na těchto stránkách. Každý z Vás může tuto akci uspořádat - pozvětě 5OO lidí ať to stojí zato a nejlépe na zelenou louku, tam je to zdarma. Taky tam byli věci, které se mi nelíbili, ale celkově splnilo TF mé očekávání. Bylo to FORUM ne seminář s velmi širokým záběrem kde bylo spousta lidí a to je potřeba si uvědomit. Závěrem bych chtěl říct: nechte kritiky pokud jsou konkretní ať se vyjádří. Pro Tomáše by to mělo být ponaučení, kam další TF směrovat a čeho vyvyrovat.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...