Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

traders forum


Doporučené příspěvky

Jsme rádi, že jsme si tady pár věcí v klidu a bez emocí vysvětlili a že byly správně pochopeny. I když se to netýká přímo tradingu je to určitě důležitý moment právě proto, že Finančník je komunitní web.
Jak píše Tomáš, člověk se musí na věc podívat z obou stran a proto jsme mu nabídli pohled určité "starší" skupiny.
Naprosto souhlasíme s tím, že čas a energie věnovaná nám musí být adekvátně zaplacena, tak je to naprosto v pořádku a já osobně jsem se tady nesetkal s nikým, kdo by to nechápal. Jen je dobré nazývat věci pravým jménem a to jsme si myslím vyjasnili. Někomu to může připadat jako prkotina a nesmysl, ale bohužel to užíralo velkou spoustu lidí, jen nějak nebyla odvaha a chuť to vyjádřit.

Takže všem díky za upřímnou a slušnou výměnu názorů :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

...vida jaké počtení kolem 1 akce...neurovnaně dodám:
akce jsem se neúčastil, ani dosud žádné jiné od T+P, ani se zatím na žádnou nechystám, takže adminům nestraním ale plně souhlasím s tím co napsal Tomáš nahoře:
---čas (a zdraví) je to nejcennější co máme, aniž víme kolik ho vlastně máme. Tento web funguje jak funguje díky tomu, že sem mnozí velmi silně investují právě svůj čas. Proč to ví sami nejlíp - proč odpovídají dokola na mnohé stále dokola kladené otázky, třeba. Ano, bude to zde rozteklé čím dál víc, kdo bude chtít najít to své vydá víc energie i času. Nebo se hned zeptá, aniž by se snažil to vše procedit, takže k rozteklosti jen dál přispěje.
---pokud se konají akce bez výběru pro široký dav, jež má různou úroveň znalostí, zkušeností, nutně musí pro někoho být i část nudná - obsahuje to co zná či ho nezajímá. Nelze nikdy vyhovět všem. Kritika je na místě, umožňuje příště zařídit se jinak - aby byli další kritikové toho nového :-)
---komerčnost: kritici komerčnosti si zkuste odpovědět na otázku co a jak byste si nechali už zaplatit a co byste dali zdarma, kdybyste toto dělali sami = web, akce, doporučení na brokery, atd. A jaký zisk je OK a jaký už ne o tom bych vůbec nediskutoval - věc zcela subjektivní, míru zde má každý jinou, viz výše zisku na našich obch.účtech - kdo si myslí že jej má docela nehorázný a třeba to řešit tomu dám mé č.účtu v bance :-)

úspěch všem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
rad bych se take vyjadril k TF.
Ackoliv jsem mel ponekud jina ocekavani, nemuzu rict ze bych byl zklaman, ale ani naopak. Uvadim pro informaci nektere duvody, proc to ve me zanechalo tento pocit, vcelku jsem nad tim premyslel a rad bych se s tim podelil.

1. Problem, ktery se dal tak trochu cekat a dost tezko s tim neco delat jsou ty prostory. Kazdy, kdo se nekdy zucastnil setkani zna tu atmosferu tam a videl jak to vypadalo na TF. Jde mi o to, ze na setkani najdete 3 lidi se kteryma neco zacnete debatovat, kdyz vas to zaujme a nekam sednete, nebo se sleze kolem 1 stolu... Rikam to jen jako napad, rozhodne nic nikomu nevycitam (mam pocit ze to tu byva velice casto tak chapano nejruznejsimi jedinci). Kdyby priste slo nejak zajistit lepsi manevrovatelnost...

2. Navazujici vec k tomuto tematu - asi by to chtelo anketu, nebo tak, ale co to treba vic pojmout jako minisetkani? Akorat maxisetkani? Aby prubezne probihala prednaska a kdo chce tak sledoval a kdo nechce, mohl nekde o kousek stranou prijit ke stolku kde se debatuje nad "necim jinym" a pridat se. Nebo treba uplne jinak, chce to nejake zajimave napady.

3. Jako vynikajici napad mi prisli ty ankety a kdyz mel kdo co rict, tak dostal mikrofon. To mi prislo jako velice motivacni a zazehovy system pro nejruznejsi debaty, ale skusil bych tomu dat vic prostor. Prislo mi, ze by se hned seslo par lidi k Vol barum, par lidi k rangebarum, zbytek treba k nejruznejsim timeframum a kdo by nevedel, tak by sel poslouchat, do toho by se samozrejmne mohli vest treba dalsi prednasky na tema data k FOREXU, ktera ackoliv velice kvalitne zpracovana a prijemna - neni to tak uplne muj 'byznys' :D

Treba to brani zlr po divergencich bych mel par otazek, rad bych s nekym konzultoval, ale nechci stravit pulhodiny debatou na foru zatimco ostatnich 250 lidi to musi poslouchat. Nevim jak presne vyjadrit to co myslim, chtelo by to debatu....

Chtel bych aby cely tento prispevek byl pochopen, jako jakysi muj subjektivni pocit a byl maximalne tak zvazen, jestli by se neco nedalo pouzit k dobru pro dalsi fora.

Co se tyce uvodniho nazoru na delani reklamy: Excel 4ever, bylo to receno, konec debat, tady o reklame nemuze byt ani rec a jednou tyhle lidi poradaj jeste dalsi kurzy, tak logicky kdyz narazi na nejake tema, ktere se bude v blizke dobe probirat, tak pozvou. Copak nekdo rika, jinde o tom mluvit nemuzete, nebo tak? Stejne tak software a vsechno. Ja bych tohle vicemene ignoroval.
---------------------------------------------------------------------------
V souhrnu (jsem se nejak rozpovidal) bych tu akci hodnotil jako kladnou a velice zdarilou vzhledem k tomu ze je to po prve :). Organizacne to bylo zvladnute velice dobre, 7 zidli pro 8 lidi urcite dorazilo :). Kdybych mel rict jedno velke "+" tak hlavne velikost, co do poctu lidi, rozsahlosti temat a moznost toho vseho vyuzit a jako nejvetsi "-" nevyuziti potencialu tech anket a prostoru k DLOUHODOBEMU diskutovani.

Jsem otevren jakekoliv diskusi, myslim ze v tomto pripade je do budoucna docela potrebna a uzitecna. Dik jestli to doctete a jeste vetsi dik, kdyz me za to neukrizujete :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dovolím si taky přidat svůj názor.NA TF jsem byl a byl jsem spokojen. Je sice pravda, že jsem taky myslel, že v průběhu TF bude víc ukázek obchodování, ale trhy byly takový jaký byly a ono asi opravdu nebylo co obchodovat. Ano bylo tam vedro, ale to jsem si začal uvědomovat až po 1. přestávce. Mimochodem, zásuvek bylo v sále hafo, takže kdyby si každý přinesl prodlužku a rozdvojku, mohl mít každý v sále svůj noťas. Nadšenej jsem byl z Petra, ale to bylo hlavně tím, že mluvil o forexu a jeho problémech.Snažím se obchodovat forex a tak je mé nadšení pochopitelné. Co se týče diskuze, je to trochu problém.Bylo tam 200 lidí, většina traderů jsou zvěř, zalezlá v dírách u svých PC a vstát před takovým davem chce trochu odvahy a řekl bych, že je úplně jedno, zda tam sedí češi nebo azerbajdžánci. Na otevřenou diskuzi je lepší menší počet lidí,(tedy, alespoň podle mě). Dokonce si nedovedu představit, jak se sejde 200 odvážných a všichni začnou presentovat své názory a připomínky.Netuším, v kterém bodě programu by TF končilo.
Jinak, neexistuje žádná akce, na které by se nedalo nic vylepšit, ale vždycky je něco za něco.Možná, že by stálo za úvahu, dělat další TF s menším a konkrétnějším záběrem - TF o obchodování komodit, TF o obchodování forexu, TF o brokerech a softwaru..... , upozorňuji, mluvím o Trades Forum, né o školení. Tím se sice možná sníží počet účastníků, zvýší se cena za účast, ale určitě se zvýší tzv.interaktivita o které mluvil Tomáš, a pravděpodobně se i zvýší informační bohatost pro účastníky a možná i pro pořadatele.

Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sn3hul4k díky za velmi konstruktivní příspěvek. Takových si vážíme nejvíc a pomáhají věci posouvat dopředu.

Zkusím přes víkend připravit nějakou e-mailovou anketu pro účastníky Fóra, abychom se dobrali k nějakému reálnému pohledu jak se věci vlastně mají z pohledu celku.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi neprojdu cenzurou, ale myslím že se tu skrze TF nakousl z mého pohledu asi největší problém tohoto komunitního projektu. Sleduji tento web téměř od začátku a myslim, že Petr s Tomášem se chytili do vlastní pasti - na začátku "skrytou" válkou proti Řepíkovu manuálu jejich free manuálem, články, fórem... utvrzovali v lidech dojem, že v tomto byznyse lze většinu know-how získávat zadarmo či velmi levně.

Ovšem potom zjistili, že není špatné si vylepšit rozpočet tu seminářem, tu softwarem, brokerem atd. jenomže vzniknul problém jak neztratit tvář mecenášů a nositelů levného vzdělání versus čas, takže jsme pak mohli číst komentáře o knihách s nulovým ziskem, vynucených seminářích, druhé poslední návštěvě Woodieho atd. tad. Že se začíná ozývat i ta citlivější část návštěvníků webu či lidé z byznysu s marketingovym rozhledem je dost logické a dalo/dá se to čekat.

Řikám jasně, nevidím nic špatného na komerčních aktivitách a nepohorší mě ani vysoká cena, ale co mi osobně vadí je určitá míra pokrytectví typu "my nejsme žádní HardSell, jako ti okolo, hlavní je pro nás trading, nám jde hlavně o komunitu, komerci děláme víceméně pod nátlakem téměř zadarmo ..".

Podle mě je to škoda a hlavně zbytečné...
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
emoce opadly, tak si dovolím také napsat svůj názor nebo podnět.
Od TF jsem nečekal, že to bude kurz a tak ani nebyl zklamán, že jsem se příliš nových informací nedozvěděl.
TF bylo imho dostatečně dopředu a v dostatečné míře avizováno, jako "společenská" akce - setkání traderu "tváří v tvář".
A právě to "tváří v tvář" mi zde chybělo.
1) Málo času na diskusi s cizími tradery. Těch 25 min. přestávky stačilo na bagetku, kafíčko, cigaretku, pár vět s tradery z okolí domova se kterými se známe z místních minisetkání a zpět do sálu.Rád bych se zeptal různých lidí na různé věci, ale těžko jsem je vůbec našel podle nicku a pak zase těžko k nim našel cestu fyzicky.

2)Pro Vás Tomáši a Petře je to v tomto případě organizačně velmi náročné, všech 250 lidí sedí a čeká co jim naservírujete. Jste v roli moderátora a organizátora zábavy.
Zkusil bych zapojit více zkušených traderů. Určitě je zde mnoho lidí, kteří mají co říci a rádi by pomohli a vrátili tomuto serveru zdarma načerpané know-how, třeba 20min. přednáškou na téma v kterém mají co sdělit.

Jestliže např. Vy neobchodujete fundamenty, což jste již několikrát říkali při různých příležitostech, čekal jsem, že budete domluveni s Michalem (911) a ten k tomu sedne a ukáže nám, jak to dělá on. Kde zjistí zprávu, jak rychle ji vyhodnotí, kdy a kam zadá příkazy a kdy obchod ukončí. Samozřejmě, že by musel být ochoten toto předvést veřejně.
Nešlo by o to, kolik vydělá nebo prodělá, ale jak to dělá. I Woodie, při loňské návštěvě chytnul SL, je to součást tradingu a není se za co stydět.

3)Docela bych si dovedl představit, že by v sále nebyly židle a lidi by hráli škatule, škatule hejbejte se.
Mohl by být v každém rohu dataprojektor a v jednom rohu by se pod patronací Trdera 01 obchodoval forex. V druhém rohu by se pod patronací Martinka obchodoval WCCI. Ve třetím rohu by se pod patronací Michala 911 obchodovala "Price akcion". Ve čtvrtém rohu třeba RB a Volume bar, Triple screen atp... (Ty jména mě jen napadla v souvislosti s příspěvky)
Mezi tím bych si chodil a koukal chvíli tam, chvíli tam a vybíral co mě zajímá.
Vy by jste měli z pódia více času organizovat třeba ankety nebo komentovat zajímavé podněty z různých rohů.
Na chodbě nebo v modrém salónku by probíhala permanentní diskuse.

4)K tomu vstupnému bych chtěl říci, že to nepovažuji za drahé, ale jen zase pohled z druhé strany.
800km cesty = 8 hod.jízdy+1hod. v zácpě na dálnici = 2000,-
oběd před TF + občerstvení na benzínkách = 500,-
vstupné na TF = 1000,-
Upozorňuji, že jsem s tím počítal dopředu a svobodně a bez nátlaku se rozhodl tyto podmínky akceptovat, jen uvádím pohled "mimopržského" návštěvníka.

No myslím, že to stačí. Toto jsou mé podněty pro úvahu.

Rosťa.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tahle diskuze je podobna mnoha jinejm. Je to takhle vzdycky, kdyz se nekdo nezavislej (umelec, hudebni skupina atd..) zacina z duvodu vetsiho ohlasu verejnosti komercionalizovat. Skalnim priznivcum se to vetsinou nelibi prave pro urcitou zmenu preferenci, ti novi jsou nadseni. Nekteri vedle cisty komerce provozujou dal svoji nezavislou tvorbu, nekteri uz jdou jen na "penize". V kazdym pripade skloubit to a USTAT TO neni vubec jednoduchy a protoze jsem financnikum vdecnej za "ukazani cesty".......
preju vam aby se vam to povedlo a tenhle jedinecnej web v nejaky rozumny forme prezil a obohacoval dal vsechny, co "maj hlavu na krku":))
Zdravim
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RadekFx, myslím, že ta diskuze je o úplně něčem jiném. Ta "skrytá válka" jak říkáte, je proti informacím, které někdo hard sell prodává čistě za vidinou zisku bez ohledu na to zda-li jsou to informace použitelné, aktuální, funkční či nikoliv. A podobný boj proti nefunkčním AOS, různým doporučením atd. povedeme stále - nováček je bohužel v této oblasti dost bezbraný a jsme rádi, že se nám v této oblasti daří hodně pomáhat.
Na zaměření webu se nic nemění - jsme rádi, že se zde lidi mohou zdarma naučit obchodovat. A za tím si trvám. Na Finančníkovi jsou VŠECHNY informace, které jsou potřeba k profitabilnímu vydělávání. Jsou zde zdarma, postupně databázi doplňujeme a dělat to budeme i nadále. A jsme si vědomi, že takovou sbírku know-how nenajdete v podstatě ani jinde ve světě. Jsou zde pravidelná bezplatná setkání v různých regionech ČR atd.
Co se časem vyprofilovalo je fakt, že hodně lidí vyžaduje určitý osobní servis, který zadarmo poskytovat nemůžeme a ani nechceme. No a samozřejmě se to bije trochu s faktem, že s Tomášem vnímáme přiměřenou odměnu za ztrávený čas asi výrazně jinak, než 99,9% lidí v této zemi - proto spekulujeme na burze. V diskuzích zda-li bylo forum nebo jiné aktivity ziskové či nulové se tak nikdy neshodneme a asi je zbytečné se do podobných spekulací pouštět. Nicméně co je "hard sell" prodej si myslím spousta obchodníků na tomto webu vůbec nedokáže připustit právě proto, že zde vládne tak vysoká kultura a na jiné weby ani třeba nechodí. A za to jsme svým způsobem rádi, i když si pak diskutujeme o podobných tématech :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petr:

Těžko někdo může něco namítat pokud svůj čas a know-how komerčně zhodnotíte. Pokud ovšem používáte argumentaci typu " budeme bojovat proti nabízeným nefunkčním systémům, doporučením atd." a ve jménu ochrany nováčků nabízet vlastní řešení - je to naprosto standardní ukázka marketingového boje s konkurencí. Už jenom proto, že těžko můžete mít relevantní informace kolik lidí vydělává na jejich OS a doporučeních.
Logicky pak na jiných fórech, jak jsem zaznamenal, se zase koncentrují nespokojenci s vámi a vašimi metodami, produkty.

Děje se to v každé branži, takže žádné iluze. Jde o to, že z většiny nováčků se jednou stanou poučenější, svaté nadšení z komunitního života pomalu vyprchá (i přesto, že člověk se rád identifikuje s nějakou partou,komunitou, stranou) a s poznáním roste kritičnost, teprve potom začnou vyhodnocovat vystupování a realitu. Někteří pak třeba odejdou potichu, jiní založí vlákno třeba jako je toto... je jen otázkou jestli bude v budoucnosti dostatek nováčků, kteří je nahradí.

Na závěr dodám, že profesionálně se věnuji marketingovým strategiím a psychologii, trading mám jako koníčka, takže z mého pohledu vidím komplex chybných kroků, které vám dle mých zkušeností způsobí mnoho problémů (zbytečných).

Nicméně vám přeji hodně štěstí při jejich zdolávání a omluva, jestli se vyjadřuji i k věcem do kterých mi fakticky nic není.
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ALL:

přimlouval bych se za to, abychom se zdrželi komentářů typu "to se v Čechách jaksi neocení" "i když žijeme v čechách" "a navíc jsme v čechách" "prostě jsme holt v čechách".

Mám si z toho myslet, že jsme něco méně než ostatní národy???

Měl jsem za to, že mezi hlavní motta tohoto fóra patří POZITIVNÍ PŘÍSTUP a toto na mě pozitivně nepůsobí.


Děkuji

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych se, s dovolenim, take rad primluvil za vyrazeni formulace dotykajicich se narodnosti. Akorat se tim prilejva benzin do jiz tak dost rozfoukaneho ohniste a stejne je to k nicemu.

Jinak bych se rad pripojil k prispevku na 3. strane podepsanemu jmeny : Bolija, Jakub, Greenhorn, Borco, Radovan, Pata...
Dovolil bych si jeden navrh reseni : Skusit nekam viditelne na stranky napsat neco ve zneni " Vsechny komerni produkty nabizene na techto strankach jsou zde prezentovany v nejlepsi vire v jejich uzitecnost a prakticnost, nicmene nejsou jakkoliv nezbytne a je na uvazeni kazdeho, jestli je s produktem, jeho cenou a nasledky jeho zakoupeni (vydelek administratoru a zrizovatelu serveru financnik.cz) seznamen a smiren. "
Myslim ze podobna formulace by uklidnila siroke spektrum lidi zde a bylo vy ve vsem rovnou jasno.

Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...