Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kolik může "sypat" daytrading?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 161
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No já myslím, že to do tohoto vlákna i patří-je to protipól toho, co může "sypat " daytrading. Ale jsem přesvědčená, že tím skončí obrovské procento lidí. Přitom se jedná přesně o ty chyby začátečníků, o kterých se tady pořád mluví, že to chyby jsou. Každý si ale holt musí nabít hubu sám ;), resp. zaplatit své vlastní školné, aby na to přišel, že je to prostě tak a že obecně známá pravidla platí i pro něj.

Abych to shrnula. Jednak můj první obchod byl nedopatřením, když jsem si nevšimla, že místo hraní na demu jsem na svém live účtu. Zmocnila se mě ukrutná panika a chvíli jsem nebyla vůbec schopná myslet. Nejlepší na tom je, že těch obchodů jsem udělala několik, než jsem si všimla, že nejsem na demu. Poté se mně zmocnila taková panika, že jsem nebyla schopná chvíli myslet. Nakonec jsem skončila s nějakou menší ztrátou, asi 150$. Jenže tenkrát jsem nebyla připravená na to, že ztráty k tomuto podnikání prostě patří

Takže psychologie. Pak nedisciplinovanost. Neměla jsem žádný plán. Skákala jsem z jednoho na druhý, pořád jsem hledala ten svůj svatý grál. Byla jsem netrpělivá. Byla jsem king, přece trhy přechytračím, ne :S. Nepřechytračila. Ztrácela jsem. Sem tam jsem měla win obchod, ale těch loss byla většina. Klepala jsem se strachy, emoce mnou mlátily. Díky tomu jsem pak nebrala obchody, které by byly vítězné a pak vlítla do těch, kde jsem tratila. Prostě klasika.

Takže nezvládnutí emocí, strachu, že přijdu o peníze, nedisciplinovanost, živelné vstupy do obchodů, nedostatečná zpětná vazba na to, co bylo dobře a co špatně, t.j. nemohla jsem se z chyb moc učit. Přílišné (neopodstatněné) sebevědomí. Absence otestovaného plánu, kterému bych mohla věřit-společně s přijmutím faktu, že i obchod zcela podle plánu nemusí vždy vyjít, protože trhy jsou nevyzpytatelné. Že nejsem žádný king. Že k nim musím přistupovat s pokorou. Bez přehnaného sebevědomí, ale také bez strachu. Že prostě musím obchodovat svůj otestovaný plán, dělat pořád ty samé věci, dodržovat plán, evidovat všechny obchody, dělat si na konci obchodního dne jejich vyhodnocení a učit se z chyb. Že musím zvládnout strach ze ztráty peněz, že to k tomu patří.

Tak jsem si dala pauzu. Pár let. Nějakou dobu jsem nedělala nic, asi rok. Jen jsem četla, hlavně jsem si to srovnávala v hlavě a vtloukala si do ní, že ztrácet peníze je normální-pokud dodržuju plán, a vydělávat taky. Pak jsem se dala na Forex, předtím jsem dělala e-mini. Tam mě zaujala možnost obchodování v jakémkoliv čase a možnost obchodovat miniloty. A myslím, že to byla správná volba.

Teď mám za sebou 2 obchodní dny live, 6 obchodů, všechny naprosto podle plánu, 3 win, 3 loss. Vedu si přesnou evidenci, zhodnocuju obchody, tisknu si grafy i celodenní souhrn, dodržuju plán. Zvládla jsem emoce, nic to se mnou nedělá. Je mi jedno, když ztrácím-zajímá mě jen to, jestli jsem dodržela plán. Jsem klidná. Mám realisticky zpracovaný plán postupného navyšování účtu. Snažím se zvládat chamtivost. Začínám si věřit, že to půjde. A že pravidla tradingu platí pro každého, tedy i pro mne :) Hlavně se mi podařilo naprosto přijmout fakt, že ztráty k tradingu prostě patří-to pokládám za hodně důležité.

Takže asi tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiana, ocenujem tvoju uprimnost, ze si tu napisala vlastne svoje zaciatky ako si sa ucila a to bezakehokolvek naznaku klamstva ale ze si to pustila von tak od srdca.
Ked sa ta ale mozem opytat. pisala si hore ze si si dala pauzi na par rokov. a ze rok si nerobila nic ine len si si citala mentalne sa pripravovala. Kolko rokov trvala celkova pauza a preco taku dlhu dobu? Teda okrem toho roka kedy si sa mentalne prirpavovala si testovala dalsie roky svoj plan, vytvarala si ho, backtestovala a paperovala? Mozes popisat tuto stranku tvojej pripravy? dakujem pekne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proč tak dlouhou dobu? Úplně jsem si přestala věřit. Studovala jsem různé materiály, psychologii, pak jsem zase čuměla do grafů a hledala svůj obchodní systém. Nakonec jsem ho našla a pak jsem ho zase testovala asi půl roku na demu. Když jsem zjistila, že se na tom demu poprvé za celou tu dobu, co se v tradingu pohybuju, chovám zodpovědně, jako k vlastnímu live účtu, že nedělám kraviny, tak teprve jsem cítila, že jsem připravená jít do toho znovu live.

Hodně času jsem věnovala vlastní mysli, abych se připravila na ztráty, na to, že v tradingu je ztrácet normální. Že to není nic, za co bych se měla stydět, cítit se provinile, špatně, neschopně. A to se mi myslím povedlo. Hodně mi pomohlo to, že prozatím díky minilotům vlastně jakoby o nic nejde, jen o 10$ risku, a přitom bych si mohla dovolit při zachování pravidla risku 2% účtu riskovat dolarů o hodně víc. Takže nejlépe se učí podle mého takto, live, a přitom bez stresu.

Na Forexu je úžasné to, že se dají obchodovat desetiny lotu a vlastně celých 24 hodin. Takže člověk může obchodovat kdykoliv, když má zrovna čas. nemusí sedět u PC od 15,30 našeho času-v tu dobu já mám nejvíc práce, i to mě hodně omezovalo. A pak může (mini)loty postupně přidávat.

Myslím, že jsem se poučila. Plán dodržuju a dodržovat budu. V průběhu obchodu si dělám poznámky, proč jsem vstoupila, jak jsem se cítila, jak jsem vystoupila. Úroveň vstupu a výstupu si zaznamenám do grafu, ten si uložím. Večer si každý obchod s grafem vytisknu, přepíšu do něj své poznámky, zhodnotím obchod znovu, jestli byl podle pravidel, proč se třeba nepovedl-pokud bylo vše jak má být, ale trh se otočil-on to mrška prostě dělá ;)-tak to bylo v pořádku, i když jsem skončila na SL. Nevyčítám si to, nemrzí mě to, nedělám si z toho hlavu. Bylo to správně. Vytisknu si obchodní deník toho dne a přiložím ho ke grafům. RRR mám 1:2.

Taky mám pravidlo max. 3 obchody za den, pokud by byly první dva loss, ten den končím. Uvažuju ještě o zavedení pravidla aspoň pro prvního půl roku - pokud by byl první obchod PT- ten den končím. Prostě neriskovat ztrátu vydělaného.

Tož tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý večer

Tatiana,hezký♥

tak jsem to vše přečetl a zase si říkám co je na tom live tak hrozného.

Já už dnes zase 156 usd. jsem po večeři a až se trochu rozkoukám tak z lehka začnu s prstem na spoušti.

Píšeš 6 obchodů a kolik to hodilo,to nikdo nepíše proč.

Hezký večer Vám přeje Jardys

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jardys, v zaciatkoch live tradingu nie je az take dolezite kolko si presne na ktorom obchode zarobil, ale ci si schopny si vybudovat nejaky plan a podla neho dokazes i obchodovat. Kazdy si otvara ucet v inej velkosti a podla svojho MM je schopny spravit i ine vysledky. Takze je rozdiel ci zacinas s uctom 1000 alebo 100 000 dolarov a i vysledky tu budu u kazdeho ine. Ale co je v oboch pripadoch dolezite, ci obchodujes podla planu a konzistentne, ak nie, prides o jeden i druhy ucet. A preto Tatiana neuvadza konkretne cisla, lebo v tejto faze nie su podstatne. Dokazes to pochopit :)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@freeman11: myslím, že jardys to neustále nekoupil a dokud neprojede pár svých výplat, tak to nekoupí :-)

@jardys: v pořádku. jeď dál, je to bezva pocit, žejo? ale mnohem radši bych slyšel, jak se ti daří s realným účtem, jaký jsou očekávání, plán apod., v podstatě to, co už tady mnoho lidí psalo, respektive se na to ptali tebe. U nás v práci jede na demu každý, ale mlčí. Víš proč? Nejdříve na demu vydělávali, a hodně, a pak to většina projela. Odstrašující příklad - jeden můj kolega dal za 1 měsíc +100% na FX s demo účtem 1mio EUR. paráda? pak projel vlastní milion korun na reál účtu za 2 měsíce a dostal padáka, protože nepracoval, ale obchodoval. Měl hypotéku, 2 malé děti...co pak má říct doma ženě?
zkus jet autem a dávat tam rychlosti podle toho, jak se ti líbí. při hře na PC dojedeš kamkoli, i když ve 200 km/h rychlosti zařadíš zpátečku. v reálu? urveš převodovku a už to nepojede...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


tak klidně dnes už 396 a je to jednoduché ,čučím kam se to hne a tak jdu za tím ,dnes to byla houpačka ,jukni na 1m po

17.00 hod

na noc mám posazené 2 obchody bez stopu ten se neosvědčil u EUR/USD.

nákup profit 1,39145
prodej profit 1,39070

neco se chytí a na to druhé počkám a když se to nebude dařit klidně to odpálím.nehledám žádné čáry ,idikátory a co já vím. nedělám z toho vědu .

Tak dobrou. kdych to nyní nepsal tak jsem zavřel sám nákup. :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

panebože lidi:-( já vám nerozumím..proč tu už třetí stranu ztrácíte s tím člověkem čas, ba dokonce máte v koutku duše pocit, že by mu to mohl vážně být génius guru a opět se z něj snažíte vymámit systém..

já mu chtěl něco napsat hned na začátku, ale rovnou sem se zastavil, protože sem tušil, že to nepadne na úrodnou, a dál už si ho nevšímám..

stačil první příspěvek "nedávno jsem si založil demo účet 50 000 usd a dotáhl jem to až na 170 000 usd a potom to přišlo ,merklová se sarkozym podpořily Řecko a hned jsem byl zase pod 50 000" .............. ---- co víc chcete, abyste si udělali o člověku obrázek? skutečně, kdybyste raději diskutovali nad praktickými věcmi než nad takovýma blbostma..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...