Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kolik může "sypat" daytrading?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 161
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To majkll:
Každej kdo dokáže udělat z 50 000 USD 170 000 USD je dobrej !!
Dále podotýkám, že ten dotyčnej nezvládl řízení rizika - stěžovat si na Merkelovou je blbost.
Dále si ale myslím, že live by mu to takhle dobře nešlo.
Je ale správné zajímat se o to jak z 50 000 USD udělat 170 000 USD, vždyť to něco znamená.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll, na jardysov system som sa pytal len preto, lebo mam pocit, ze ziadny nema :), len som tajne dufal ze si to uvedomi. Mas pravdu, debata nema zmysel a neplanujem v nej pokracovat. A aby som nebol uplne mimo temy, uvediem moje aktualne obchody (live). Su na dennych grafoch a kolko to sype? Kto ma zaujem tak si otvori graf a moze si to prepocitat, nechce sa mi totiz hovorit konkretne sumy, lebo obchody stale bezia a este nie je vyhrano :)

17550

17551

17552

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jardys Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den
>
> Diky Všem za připomínky,ale já to mám v hlavě
> srovnaný.
> tam výš je můj obchod který si můžete
> zkontrolovat.
>
> Je uzavřen a to je hlavní 114usd, to je hezké
> probuzení.
>
> Je vidět ,že si hrajete s čáry a všemi těmi
> hejblaty to tedy já né.
>
> naschledanou, jardys

Nezapomeň se pochlubit s live výsledky.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hostalkova:
Tatiano moc Ti děkuji, že ses opět objevila zde na foru. Když jsem začínala s tradingem,
patřily Tvé příspěvky zde na fóru k mým oblíbeným.
Právě jsem ve stadiu pauzy od intraday tradingu. Z podobných důvodů jako jsi byla Ty.
Chystala jsem se obchodovat jednoduchý mechanický systém, který jsem měla mechanicky zbacktestovaný.
Problém u mě nastal, když jsem začala přidávat různé prvky PA (swingy, S/R úrovně, SD levels..)
+ managovaní pozice - MKT vs LMT příkazy, tSL, PT...
Nevěděla jsem, jak to všechno dát dohromady a objektivně zbacktestovat.
Strávila jsem tedy 3 měsíce paperem. Myslela jsem, že jsem na live připravena, tak jsem to zkusila:)
... no a nedopadlo to přesně podle mých představ. Pochopila jsem tak pár tradingových démonů - strach a chamtivost,
Hodně mě taky překvapil můj pocit, jako kdybych byla něčím stresována a hnaná do akce.
Přitom vím, že trading je hlavně o čekání a vybírání nejlepších příležitostí.
Přestala jsem si také věřit, tak si zatím dávám čas na vstřebání zkušeností.
Trading mě neuvěřitelně baví, ale uvědomuji si, že nic neuspěchám a vše má svůj čas.

Nějak jsem se rozepsala:) Chtěla jsem se asi vypovídat a Tvé příspěvky mě opět namotivovaly:)
Přeji Ti úspěšný trading, měj krásný den, Radkab

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radkab

Jo plno věcí je v naší hlavě, jak jinak. Strach se mi podařilo překonat, pracovala jsem na tom dost intenzivně. Do obchodů vstupuju už klidná, bez srdce v krku. Když mě vymete SL, tak to se mnou už nic nedělá. Prostě to k tomu patří. Tohle jsem snad zvládla během té mé pauzy.

Horší je ta chamtivost, tu ještě zcela zmáknutou nemám, a díky tomu zbytečně někdy ztrácím. Ale pracuju i na tom, tak věřím, že tohle zvládnu taky.

Víš, čím víc školení jsem absolvovala a čím víc jsem toho znala, tím jsem měla intenzivnější pocit, že nic neznám, musím ještě na tohle školení a na tamto školení a přečíst ještě tuhle knihu a otestovat ještě tenhle systém..... Nakonec jsem si řekla, že takhle se prostě nikam nikdy nedostanu a zvolila jsem naprosto jednoduchou metodu. Jednak obchodovat s trendem a nikoliv proti němu, a sledovat prostě cenu. V grafu mám jen EMA20 a EMA40 a toť vše. Je třeba udělat si to co nejjednodušší. A mít to nakoukáno, aby člověk viděl různé paterny, co se vykreslují. Pořád dělám chyby, dnes jsem si uvědomila, že jednou z největších je obchodovat při práci-t.j. sem-tam mrknout na graf a když se něco děje, reagovat. No jo, jenže to jaksi není ono-reaguju někdy špatně-situaci vyhodnotím zbrkle a vstoupím podle pravidel, ale při následném vyhodnocení grafu vidím, že to bylo podle pravidel jen zdánlivě-že jsem si něčeho prostě nevšimla. Takže tohoto stylu obchodování při práci musím zanechat a vyčlenit si nějaký čas, kdy nebudu dělat doopravdy nic jiného než koukat do grafu. Myslela jsem, že to půjde skloubit, ale nejde to. Resp. jde, ale za cenu zbytečných chyb a tudíž i zbytečných ztrát. Člověk se prostě pořád musí učit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michale, díky.

Dneska by mě trefilo-trh tak skvěle trendoval, a já jen nepozorností tratila.

První obchod byl dobrý vstup, ale pak se to dlouho mrcasilo nahoru dolu od ničeho k ničemu, tak jsem posunula SL na B/E (nedodržela jsem pravidla), abych neprodělala (chamtivost). Hlavně že jsem si zakreslila rýsující se trojúhelník, po kterém často cena pokračuje v započatém trendu. Samozřejmě sotva jsem vylezla šul nul, tak to prorazilo onen trojúhelník a letělo to na sever, až nad můj PT. A já měla kulový.

Pak jsem obchodoval při práci. Prostě jsem občas přepla počítače a mrkla na graf, a hele, vidím, že nastává ta "moje" situace, tak honem jsem do toho šla. Akorát pozdě jsem si všimla, že při tom kalupu jsem špatně vyhodnotila situaci-trh šel zrovna do strany-no a během 2 minut byl první SL. Pak jsem si tutéž chybu pro změnu zopakovala ještě jednou. Takže druhý SL.

Protože mám povolené jen 3 obchody a z toho 2 loss, tak jsem přešla na demo. No a co se stalo? Dva obchody, oba PT. No netrefilo by vás?

Tak jsem si všechny obchody včetně těch na demu vytiskla a zanalyzovala. Jednoznačně mi z toho vyšlo, ne nesmím obchodovat při práci, že si prostě musím vyčlenit čas, kdy budu čučet jen do grafů a nepřepínat počítače, abych vyloučila kvapná a tím pádem vesměs špatná rozhodnutí.

Pozitivní na tom dnes byly dvě věci-dva SL za sebou mě nijak nerozházely-je mi to prostě FUK. Takže toto se mi povedlo do podvědomí doopravdy dostat, že ztráty k tradingu prostě patří. Je to obrovský posun proti tomu prvnímu live období, kdy jsem měla pokaždé srdce až někde v krku a leckdy jsem ze samého strachu ani nedokázala kliknout.

A ta druhá-když se soustředím, tak to jde-viz 2x za sebou PT (bohužel na demíčku).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...