Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Typy obchodních příkazů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chtěl bych se také zeptat ne jednu věc.
Mám trial TNT a dal jsem příkaz BUY se stopem na XY ....u programu a zadávání příkazu je položka Trailing Stop - znamená to, že je to nějaká možnost S/L???

Pokud bych tuto položku nevyužil, pak bych jako stop los musel použít příkaz SELL, ale tento příkaz mi program již nechce povolit znovu s odkazem na STOP. Takže jsem dal LIMIT a to již šlo (samozřejmě používám GTC protože příkaz dávám dávám mimo obchodovací čas a ještě nevím, jestli mi tento triál bude posílat informace pro intradenní (koneckonců, grafy však zobrazuje max. denní, takže asi ne)) Proč nemůžu pro dva protichůdné příkazy s platností GTC použít STOP?

Pokud tedy použiju pro S/L příkaz SELL a trh se pohne mým směrem, aktivuje se příkaz BUY (je to tedy long pozice), pokud budu chtít tedy poté posouvat S/L jak to udělám? Takže asi budu muset použít pro posunutí S/L příkaz SELL pro ukončení pozice. Původní zruším, nebo ho nějak posunu? V trialu to jde snadno, tahem v grafu, ale prostřednictvím brokera by to bylo jak? Nový příkaz a zrušit starý, nebo je to nějak domluvené?

A pokud je Trailing Stop něco jako stop los a já jej hned dám v otevíracím příkazu, jak potom S/L posouvám? Pokud bych dal nový příkaz BUY, to by však při korekci a vytlučení hodnoty pro S/L bych asi otevřel novou pozici a měl tak dvě ne? Jsem v tom trochu zamotaný. Musel bych tedy původní BUY které otevřelo pozici při opravě S/L zrušit?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den, vie mi prosim Vas niekto poradit?

Priklad:

11.12. 1972 som kupul cukor na 9.42, stop loss som si nastavil v ten den na 9.32 a este v ten den si nastavim prikaz sell limit 9.79

1, Tu je moja prva otazka, ci je to vobec realizovatelne, takto zadat prikazy?

2, Ked trh 12.12.1972 otvori na cene 10.05 a nakoniec uzavre na cene 9.26, aktivuje sa mi stop loss prikaz, alebo vystupim z profitom na cene 9.79.

Jedna sa o pozicne obchodovanie, mozno je to smiesna otazka, ale neroumiem tomu. Dakujem za odpoved,

DJ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,
jsem začátečník a zajímalo by mne, zda-li je možné zadat najednou něco jako[bold] BUY 1 CH5 210 STOP[/bold] a zaroven použít i [bold]SELL 1 CH5 XXX STOP[/bold] pro případ, že jse trh odrzí jiným směrem? Také bych se chtěl zeptat jestli existuje software s určitou předpovědí dle zakomponovaných strategií, co by dokázal naznačit vhodné vstupní i výstupní body a updaty by flexibilně reagoval na momentální podmínky na trhu popřípadě vypsal co s jakou pravděpodobností nastane, nebo software na analýzu trhů a komodit z hlediska [bold]potenciálu risku a zisku (RRR)?? :S :) [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim,

v ramci ucenia robim nejaky screening starych grafov a rozmyslam ako by zafungoval ten ktory prikaz. Pri tom som narazil na jeden hlavolam: zadal som buy 1 CU5 232 limit, a ako stoploss sell 1 CU5 229 stop gtc. V den ked som to zadaval skocilo low na uroven 227,4. Co by sa stalo, keby mal broker moznost exekuovat ma na cenu nizsiu ako je moj stoploss? Vyplni prikaz limit pod mojim stoplossom alebo sa prikazy automaticky vyrusia?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Měl bych dotaz k limit příkazu - dneska jsem potkal situaci, kdy jsem měl umístěný buy limit a cena mi prosvištěla níž. Normálně se uzavřelo pár obchodů tick pod mým limitem, pak cena zase vylezla výš, aniž by se mi příkaz aktivoval. Cena se tedy zase vrátila a napodruhé už byl příkaz vyplněn, ale moc nechápu, jak je možné, že se obchoduje za horší cenu, než je možné - to by přece mělo být ošetřené nějaký párovacím algoritmem na burze, ne? Jinak bylo to dneska na CL 11-10 v 15:41/15:42, buy limit byl na 78.97, obchoduju přes Mirus, na tickovém grafu je to dobře vidět. Mám za to sprdnout brokera, nebo se to prostě může stát?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil:
Problém je v tom, že nemůžeš 100% věřit tomu co zobrazuje graf live, v datech je spousta chyb, tick sem, tick tam nic neznamená, zejména když dojde k rychlému pohybu. Až se ti graf načte znovu, bude vypadat jinak.
Podstatné je, že se příkaz nevplnil, jindy ti to třeba zase pomůže až cena mine tvůj SL a vrátí se do plusu.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetoU: já jsem to bral tak, že bylo zobchodováno za 78.96, takže někdo ten kontrakt musel prodat a přišlo mi divné, proč ho teda neprodá mě za 78.97. Spread je v tomto případě asi nevýznamný, obchod prostě proběhl, navíc já bych přece měl být se svým buy limitem na straně bid, ne? Samozřejmě je možné, jak říká Jim, že je to prostě chyba v datech, ale stejně mě hned napadla i paranoidní možnost, že broker nemá můj příkaz na burze ale někde u sebe a čeká na lepší plnění aby mi pak kotrakt přeprodal a vydělal na mě. Dá se tohle třeba nějak ověřit? Ne že bych z toho chtěl dělat detektivku, spíš je to další věc, kterou člověk v paperu nepotká a rád bych přesně věděl co se stalo a hlavně jak se s tím mám vypořádat do budoucna. Dneska to vyšlo, tak je to OK, ale až to nevyjde a místo PT si trh dojde zpátky pro stopku, tak nebudu moc nadšenej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...