Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Typy obchodních příkazů


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

jsem začátečník všech začátečníku :)nejspis jsem nepochopil pravy vyznam pojmu v prikazu Stop s kombinaci stop lossem ,,Řekněme, že použijeme stop-loss na úrovni 150 dolarů - z trhu chceme vystoupit, pokud by cena klesla na hodnotu 207. Brokerovi zadáme příkaz:
SELL 1 CH5 207 STOP
Pokud by trh s kukuřicí klesl na úroveň 207, příkaz se automaticky aktivuje a uzavře náš kontrakt s limitovanou ztrátou."
Muj dotaz je, jaka je funkce stop lossu, ve chvili kdy mi prikaz stop ukonci obchod? Dekuji

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

paulvandyck:

stoploss je běžný STOP příkaz, jen v případě ztráty má zavedený název "stop-loss"...pokud například nakoupíš, tak stop-loss znamená, že ve ztrátě PRODÁŠ..tím obchod končí - si "flat" aneb nemáš otevřenou žádnou pozici, dokončil si "round turn"...dnes už jde vše elektronicky, takže stoploss se zpravidla zadává automaticky při vstupu do obchodu...tj. pokud trh pak dojde na cenu, kde máš stop-loss, tak se automaticky aktivuje a ukončí tvůj obchod s předem definovanou ztrátou..jakmile je příkaz vyplněný tak zmizí...

doporučuju pročíst manuál zdarma tady na stránkách a pak co nejvíc článků odzadu dopředu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

jenda701 Napsal:
-------------------------------------------------------
> no one zadnej oba jsou limitni.

Stop neni limitni, muze se vyplnit s libovolnym skluzem (tj. za cenu horsi), zatimco limit je prikaz typu "nakup za cenu XYZ nebo nizsi (lepsi)", resp. "prodej za cenu ABC nebo vyssi (lepsi)", tj. pravy opak stopu.
Dalsi rozdil je v tom ze limit se nemusi vzdy vyplnit, i kdyz ho trh zasahne, zatimco stop se vyplni TEORETICKY vzdy - obcas taky ne, ale to by melo byt vyjimecne.

Doufam ze to je aspon zcasti srozumitelne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No_one:

No podle mě ti stačí jednoduchá logika.

Máš aktuálně cenu 50 a chceš long, ale až bude cena 55. Tak nemůžeš dát buy limit, protože bys okamžitě nakoupil. Protože aktuální cena je lepší - tj. Pro tebe výhodnější - a tak ti to platforma koupí. Takže musíš dát buy stop 55, jako že zastav nákup až do ceny 55.

No a opačně když chceš koupit ale chceš nižší cenu, tj. 45, tak dáš limit 45 a to ti říká nakup za 45 nebo lepší - lepší pro tebe - tj. podle logiky nižší cenu. Takže platforma čeká, až cena klesne na 45...

U shortu samozřejmě obráceně ;)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozna jsem se spatne vyjadril, mel jsem na mysli toto:

Order ci objednavky muzeme rozdelit do dvou skupin, a to - market a limit - market/trh order nam zarucuje ze bude vzdy vyplenen ale nezarucuje cenu. Market order by mela byt vzdy vyplnena za nejlepsi cenu ktere v danem okamziku je na trhu. Limit order zarucuje cenu ale ne vyplneni, cili pokud trh neobchoduje na nasi cene ci limitni cenu preskoci nedojde k vyplneni. Z toho plynou rizika pro kazdy tip objednavky.


Vyraz stop loss, verim, se bezne pouziva pro situaci kdy do trhu zadam krom meho vstupniho prikazu jeste jeden prikaz ktery by mel limitovat mou ztratu v momente kdy trh jde jinym smerem nez zamysleno. Stop loss bude vzdy bud limit, market nebo jejich kombinace.


- STOP ORDER a STOP LIMIT ORDER:
STOP ORDER je nakupni ci prodjeni objednavaka ktera se v momente kdy dojde k dosazni stanovane ceny meni na trzni/market prikaz - cili by mel byt v 99% exekuovan, nevyhoda neni mozne presne urcit cenu z logiky veci, ve chvili kdy se meni na trh/market bude exekuovan za nejlepsi moznou cenu. Vyhoda zarucene vyplneni, nevyhoda nezarucena cena.
- STOP LIMIT ORDER - je limitni a bude exekuovan za zadanou ci lepsi cenu, cili je zaruceno ze bude dodrzena cena na ktere bude vyplen ale neni zaruka ze bude vyplnena. Proto bychom ji nemeli pouzivat jako stop loss.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...