Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

INDIKÁTORY jako vstupní strategie


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobrý den ,

Měl bych jednu začátečnickou otázku , mohl by jste mi někdo vysvětlit podrobněji proč je u V/OI dvojitá řada čísel těsně pod sebou . Samozřejmě jsem si pročetl oba články o VOI i open interest a celkem tyto indikátory chápu , ale už nechápu co znamená druhá řada čísel těsně pod tou první řadou ( V/OI 67670 a 18519. ) ( Open Int. 33835 a 9255 )

Děkuji za odpověď REN.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 145
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer ,

Chtěl bych požádat někoho zda by nebyl tak hodný a neodpověděl na mou předchozí ( možná hloupou a triviální ) otázku ohledně VOI a Open Interest . A také zda by mi někdo nevysvětlil níže uvedené výrazy

1) pitové trhy – Co jsou a jak fungují ?
2) četl jsem větu kde bylo / při výstupu při gainu 15 bodu – co je v obchodní terminologii gain ?
3) Spready – co jsou a jak fungují ? Trochu tuším o jaký systém jde něco jsem si přečetl ve foru zde na F. ale přesto můžete to někdo trochu upřesnit .

Moc děkuji REN.
:) :) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo,

ad 1) pitové trhy jsou takové, které se obchodují "živě", tzn. na obchodním parketu (nebo-li pitu). Kromě pitových existují ještě tak zvané elektronické trhy a ty se obchodují čistě elektronicky - burovní arénu defacto supluje počítačový server (zjednodušeně řečeno).
ad 2) gain 15 bodů znamená zisk 15 bodů. Musíte vždy vynásobit hodnotou 1 bodu v konkrétním trhu, aby jste dostal zisk v dolarech. Tzn. např u kukuřice gain 15 bodů znamená zisk 15 x 50 USD (1 bod v corn = 50 USD), nebo-li 750 USD.
ad 3) spready jsou obchody kdy otevíráte dvě rozdílné pozice (zvlášť short a zvlášť long) ve dvou rozdílných kontraktních měsících, nebo trzích.

Co se týše dotazu na OI - vážně netuším, co znamenají dvoje čísla u tohoto indikátoru. Pokud máte V/OI 67670 a 18519 pak první číslo značí VOLUME a druhé OPEN INTEREST. Pokud však u Open Int. máte hodnoty 33835 a 9255 pak skutečně netuším, co znamenají. Kde jste na tato čísla narazil?

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Když píšeš o robustním systému 10 -20% měsíčně, tak předpokladám, že si testoval robustnost na neoptimalizovanejch datech za dostatecne dlouhy obdobi. Jestli 10 - 20 procent je tvuj ocekavanej dlouhodobej vynos na likvidnim trhu, kterej muze podorovat takovou strategii i pri velkym objemu penez, a pri rozumnym rizku a bez diverzifikace, tak si potencialne nejlepsi obchodnik na svete. Neudelal si pri testovani nejakou chybu? Nemas nejakou chybu v kodu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je samozřejmě možné že jsem chybu v kodu udělal, to teď intenzivně testuju. Testování na delším časovém období a na jiných měnových párech mě ještě čeká. Jelikož jsem hrozně špatnej programátor (a taky mám tu přezdívku.., že..) tak mi všecko dlouho trvá.. Až budou další výsledky dám vědět...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravim vsechny Tradery,
rad bych podekoval Libicovi za zverejneni funkcniho systemu - me jako zacatecnikovi to velmi pomohlo. Jen se mi stale nedari pochopit system posouvani trailing SL.
Znamená to, že každý den posouvam SL o 4.5 % z nejvyssi/nejnizsi ceny z otevrene pozice? Tedy pokud uvedu priklad pro cukr (pocatecni SL 4.5 % z vyse uctu necht odpovida 11 ticku) a long pozici:
VSTUP: 10.50
VSTUPNI SL 10.39
pokud nyni cena stoupne v uplynulem tydnu nejvyse na 11.00 (prvni den), znamena to, ze kazdy den posouvam SL vyse o 4.5 % z 11.00 (nejvyssi maximum v otevrene pozici), tedy o 0.5, coz znamena, ze jiz prvni den mam SL na maximalni cene, coz mi ukonci obchod.
Znamena to, ze pokud napr. v pulce obchode nasleduje S/R pozice, tak obchod ukoncim (protoze kazdy den navysuji SL, prestoze cena je porad na stejne pozici)?


Diky za vysvetleni, opravdu mi ten trailing SL neni moc jasny.

S pozdravem a pranim dobrych obchodu
-petrn

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
umistovani trailing SL je dosti zavisle na zpusobu Vaseho obchodovani. Variant je velmi mnoho. Muzete napr. posouvat trailing SL o procentuelni uroven, napr. 4,5% pod posledni high [pri long pozici] nebo posledni close, nebo posledni low [pri long pozici] atd. Ja osobne tyto fixni metody umistovani trailing SL doporucuji skutecne jen v zacatcich obchodovani, dokud si nevytvorite nejaky zakladni system vstupu, moneymanagementu a psychologie. Nasledne doporucuji venovat se studiu "logickeho" umistovani trailing SL [S/R urovne, trendlines atd. atd.]

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Libici díky za sprategii s indikatorem CCI ,
jen jsem nepochopil jak a z čeho se počítá "SL je v hodnote 4.5%". Mohl byste uvést příklad třeba v kukuřici? Asi jsem pomalejší ale četl jsem to 4x a nepochopil. :) Není tam uvedeno kolik posledních dnů se uvažuje (myslím kvůli formulaci "nejvyssiho dosazeneho closed v ramci me pozice").

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý den, všiml jsem si jedné věci týkající se asi oscilátorů obecně, konkrétně používám CCI. Někdy se vytvoří dlouhý bar, když už je křivka oscilátoru v překoupené/přeprodané oblasti a vyžene ji do "extrémních" hodnot. A někdy naopak k tomuto pohybu křivky nedojde, i když je bar dlouhý. Je to způsobeno rozdílným původem pohybu? Tzn. třeba vysoké volume, mnoho traderů vstupuje long a trh se stává překoupeným - první možnost. Nebo přijde ke slovu fundament a tehdy oscilátor nestoupá/neklesá tak strmně a přesto dochází k razantnímu pohybu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Prosím niekoho o vysvetlenie

pri čítaní komoditného manuálu v časti OPEN INTEREST som narazil na nasledovný text:

"Dále nám OI napomáhá naznačit, kdy už je čas přesunout se do dalšího kontraktního měsíce. Všimněte si na ukázkovém grafu březnového cukru, jak na počátku září (SEP 2004) začala červená čára vyjadřující open interest prudce stoupat... Toto je jeden ze signálů, že se většina obchodníků začíná se svými obchody přesouvat do dalšího kontraktního měsíce a tudíž že bychom se měli pomalu přesunout i my...." (viď graf v manuáli)

To skutočne je pri obchodovaní kontraktov cukru na marec 2005 potrebné prerolovať v septembri 2004 alebo ide o omyl v manuáli? Tento text sa mi nezdá v poriadku ale som len v začiatkoch, tak mi prepáčte možno blbú otázku.

Ď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

text v manuálu je myšlený následovně:

obchodníci, kteří měli otevřenou pozici v OCT 2004 cukru, se dle viditelně rostoucí křivky OI začali na přelomu SEP/OCT 2004 přesouvat do kontraktního měsíce MAR 2005. Je to naprosto logické, protože OCT kontrakt měl na přelomu SEP/OCT měsíce své LTD, takže bylo potřeba začít se přerolovávat do dalších měsíců. Přičemž dle mých záznamů se JAN 2005 kontraktní měsíc se neobchodoval, takže nebylo jiné řešení, než se přerolovávat do MAR 2005. T.j., text je zcela v pořádku.

Zdravím,

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...


Přidávám se k Vašemu přání vytvořit přehled systémýu indikátorů a způsob jejich použití. a kde to vše nalézt. Munulý rok jsem absolvovala kurz zakladů obchodování , všemu jsem rozuměla. A nyní míním absolvovat obchodování s použitím nejp. indikátorů, Pročetla jsem znovu několikrát celý manual ale nemohu se hnout z místa. Používámn pro papírové obchodování programu barchart naživo, který mi byl nabídnut formou diskuzního vlakna jedním z obchodníků , ale moje znalosti angličtiny jsou na malé úrovni. . Využívám formace vlajky a nák. a prod. protiproudu a indikátoru dvijitých vrcholů. Obchoduji papírově intradenně Ráda bych rozšířila své znalosti, ale také moje orientace v práci na počítači není také právě na výši, proto snad tak tápu. A v čem je můj problém? Předčítám si o různých indikátorech , v teorii to chápu, ale v praxi neumím použít a najít ten správný program a použít ho. Ráda bych např,aby mi někdo polopaticky vysvětlil ind. stochastic nebo momentum a kde to nalézt a jak se zorientovat v barchartu- zvykla jsem si na tento program a vyhovuje mi. . Pod čím např, najdu ten pravý stochastic (v barchartu je uveden pod "custom studies" npř, stochastic slow, stochastisc slow mod, stochastic fast apod. A co která křivka znamená, také přesně nevím. A tyto a další problémy mám a nemohu se hnout z místa, je to pro mne španělská vesnice. budu vděčna za jskoukoli radu , ale také najít možnost sejít se s tradery zde na Moravě , pokud možno v brně. děkuji za odpoveď jna
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...