Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

INDIKÁTORY jako vstupní strategie


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny zde přítomné,
rád bych se zeptal na indikátor V/OI. Jsem papírový poziční obchodník a mám vypracovaný obchodní systém, který mi funguje, "jediný problém" mám, když se začne obracet trend. Nesnažím se zachytit dno nebo vrchol obratu, jde mi jen o upozornění, že by mohlo dojít k obratu trendu. Hodně mi pomáhají divergence s indikátorem CCI na týdenním grafu, ale po přečtení knihy od Eldera - Tradingem k bohatství - mám pocit, že by mi v tom mohl pomoci indikátor V/OI. Může mi někdo poradit z pohledu pozičního obchodníka, zda je lepší sledovat V/OI na týdenním nebo denním grafu. Osobně se přikláním k týdennímu grafu.

Díky,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 145
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

cst >> Myslím si, že vám indikátor V/OI jakožto "upozorňovač" obratu trendu příliš nepomůže. Možná je to jenom můj názor, ale myslím si, že indikátor volume dává předzvěsti jenom stěží. Zkuste třeba divergence MACD histogramu na weekly grafech. Hodně obchodníků tuto divergenci využívá. Bliží informace v knize Alexandra Eldera - Tradingem k bohatsví str. 151.

S pozdravem
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cst Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím Petře,
> obchodní systém testuji v TNT a mám pocit, že tam
> On Balance Volume není. Můžete poradit, kde získat
> nějaké informace o tomto indikátoru.
> Předem děkuji.
> cst
>
> cst


www.google.cz/search?q=On+Balance+Volume

Výsledky 1 - 10 z asi 60 800 000 na dotaz On Balance Volume

sedesat milionu stranek. fiiiha . . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

so zaujmom som si precital tvoj prispevok ohladne informacneho pristupu k indikatorom a tradingu.
Chcel by som sa opytat, ako sa ti s tym dari?

Co sa tyka tradingu, tak vobec prvykrat som sa s nim stretol asi pred mesiacom, takze som v stadiu uplneho zaciatocnika, lovcu manualov a grafov (a vstupneho kapitalu). Na druhej strane vsak ma zaujal tvoj pristup a ak by si mal zaujem, rad by som prejednal nejake veci. Vystudoval som automatizaciu, odbor kybernetika, diplomova praca ohladne genetickych algoritmov a fuzzy modelovania v pouziti pri prediktivnom riadeni a v sucasnosti som zacal na dizertacke v oblasti paralelnych genetickych algoritmov. Celu diplomku ako aj dizertacku robim v Matlabe.

Spominal si ze sa ti nechce moc programovat a podobne :), ale pokial by si mal zaujem, tak sa rad o tom porozpravam.
V tradingu som uplny novacik, ale v tej info oblasti by som niecim prinosny byt mohol.

S pozdravom
Juraj

email: jurkovi@gmail.com

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To astronom:
Myslím že bychom měli spolupracovat, v Matlabu mám naprogramovánu celou aplikaci pro backtesting. Je to docela rozsáhlé (několik tisíc řádků kódu), určitě se ti bude hodit. Pokud jde o genetické programování, myslím si že plně postačuje ten originálni matlabovský toolbox (genetic algorithm & pattern search). Osobně doporučuji patternsearch, je to totálně intuitivní a funguje mi líp než ga.
Pokud jde o implementaci různých AI metod a strojového učení, atd., je to dost problém. Dost jsem se s tím zapotil ale výsledky zatím neodpovídají vynaloženému úsilí. I když nějaká prediktabilita tam je, jedna věc je konstrukce klasifikačních a predikčních mechanismů a druhá věc je jak na tom postavit trading strategii. A tady vidím hlavní kámen úrazu. Zjistil jsem, že k tomu aby to fungovalo je potřeba zajistit několik věcí, a, upřimně řečeno, žádná z nich není jednoduchá.
1) tzv. chybu predikce je potřeba hodnotit z hlediska tradera. T. j. zavést pokutovou funkci. Toto hned tak nějaký program implementováno nemá, musí se to dopragramovat a to je šichta. Jooo.. pro matematiky je to jasné.. MSA, MAE.. a nazdar.. Jenomže tak to není! Tradera zajímá aby trh nešel proti němu, ale to, zda trh půjde "správným směrem" hodně nebo málo už tak důležité není.
2) Predikce musí být v několika časových horizontech.
3) Hlavní věc je, co potom s těma hodnotama. Teda jak na základě nějakých výstupů vytvořit strategii. To je kapitola sama pro sebe, říká se tomu "optimal stopping theory", to je potřeba najak nastudovat a jsou to samé vzorce...
Z uvedeného vyplývá že tento postup kterým sem se vydal rozhodně není pro jednotlivce, vám všem ostatním traderům jej vřele nedoporučuji...



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

On balance volume- např. zde: www.investopedia.com/terms/o/onbalancevolume.asp

Pokud chcete kód v easylanguage, tady je:

if BarType >= 2 then { ie, not tick/minute data }
begin
if Close > Close[1] then
OBV = OBV[1] + Volume
else if Close OBV = OBV[1] - Volume
else
OBV = OBV[1] ;
end
else
begin
if Close > Close[1] then
OBV = OBV[1] + Ticks
else if Close OBV = OBV[1] - Ticks
else
OBV = OBV[1] ;
end ;

V podstatě je to jednoduchý indikátor, který přičítá volume při růstu a odečítá volume při poklesu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem.

Prave citam Kompletniho pruvodce psychologii obchodovani, ktory som si kupil. V druhej casti sa tam spomina ukazka jednoducheho obchodneho systemu, ktory je profitabilny, s dodatkom, ze vacsine traderov by nefungoval kvoli ich emociam. O ovladani emocii je ostatne cela kniha.

Potom by nebolo efektivnejsie vytvorit mechanicky system zadavania, ktory je ludskeho faktoru zbaveny? Nerozumiem, preco traderi stracaju nemale sumy na zaciatku svojej kariery kvoli emocnym vykyvom, hoci maju profitabilny obchodny system, ked by ho mohli zmechanizovat a bol by odburany ludsky faktor (nehovoriac o tom ze by mali zaroven volny cas).

To berte prosim ako otazku uplneho newbie v oblasti tradingu :)

Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry vecer,
predem bych se chtel omluvit pokud jsem svuj prispevek umistil nevhodne. Jsem zacatecnik a nemam jeste ten spravny prehled. Zkousim backtesting na E-mini russel 2000. Zkousim nejruznejsi kombinace a moznosti s EMA a CCI. Bohuzel pri modelovani me vzdycky zabrzdi SL, takze vetsina obchodu skonci na SL. pocitam ze bych zacinal na 10k$ takze SL 200$ nedava moznost systemu dychat. Predpokladam, ze jsem neco prehledl nebo delam neco spatne.
diky za radu, Franta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Franto,

pro většinu funkčních obchodních systémů na ER2 je za běžných okolností (když není trh příliš volatilní "=divoký") SL $200 dostatečný. Dokonce lze dobře obchodovat i s podtatně menším SL ($100). Je to věc nalezení a optimalizace vlastního systému. Tvůj dotaz je hodně obecný, ale snaž se systém postavit tak, aby byl schopen pracovat při SL $200 jako maximálním riziku. Větší SL je jednak při živém obchodování (hlavně zpočátku) hodně psychicky náročný (představ si, jak se bude zmenšovat účet, až přijde několik ztrátových obchodů po sobě - a ty ztrátové serie přijdou!) a jednak hrozí reálně dost rychlý úbytek peněz. Pokud chceš svůj systém optimalizovat, můžeš použít třeba JA tester (zde k dispozici zdarma: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komodity-backtest-jatester.html, www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komodity-backtest-jatester-20.html) a s jeho pomocí nalézt vhodné kombinace. Osobně bych doporučil zapracovat na OS tak, aby při backtestech spolehlivě pracoval a byl profitabilní se SL méně než $200.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pevná hodnota SL je nesmysl. Vemte si, že trhy se neustále mění a proto musíte měnit svůj SL. Pokud je hodnota cenové úsečky/high-low/ 50 $ nevidím důvod zadávatSL 200$.Pokud je hodnota úsečky 200$ pak musí být SL větší nebo z důvodu malého účtu tento obchod vůbec neuskutečnit. Pokud zadávám svůj SL tak tuto hodnotu měním s každým vstupem do obchodu. A zrovna tak PT, který je na SL přímo závislý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...