Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Amibroker 4.60 CZ


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 340
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím
uměl by to někdo přeložit pro Amibroker

HiLo Activator

Inputs: Len (34) , Price ( C ) , up_stop_color (green) , down_stop_color (red);
Var: trend ( 0 ) , up_stop ( 0 ) , down_stop ( 0 ) , txt1 ( 0 ) , txt2 ( 0 );

down_stop= XAverage (H,Len) +0.3;
up_stop= XAverage (L,Len) -0.3;

if Price if Price > down_stop (1) then trend = 1;

if trend = 1 then
Plot1 (up_stop, „SL_long“ ,up_stop_color);

if trend = -1 then
Plot3 (down_stop, „SL_short“ ,down_stop_color);

//-------------------------------------------------------------------------------------------------------
// TEXT //

if BarType if BarNumber = 1 then begin
txt1 = text_new (date,time,close, „ „);text_SetStyle (txt1,2,0);
txt2 = text_new (date,time,close, „ „);text_SetStyle (txt2,2,1);
end;

if up_stop>Price then begin
value2 = Text_SetLocation (txt1, Date, Time, down_stop+1.5);
value3 = Text_SetColor (txt1, down_stop_color);
text_SetString (txt1, „SL: „+NumToStr (down_stop, 1) +““);
end;

if up_stop>Price then begin
value2 = Text_SetLocation (txt2, Date, Time, down_stop-1.5);
value3 = Text_SetColor (txt2, up_stop_color);
text_SetString (txt2, „SL: „+NumToStr (up_stop, 1) +““);
end;

end;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není třeba nic překládat. HiLo Activator je jen pruměr High nebo Low cen za nějaké období (případně posunutý o pár ticků jako v příkladu na emini2). V AB např. takto:

period = Param("Period", 34, 2, 100, 1);
shift = Param("Shift", 0.3, -5, 5, 0.1);

LoBound = EMA(L, period) - shift;
HiBound = EMA(H, period) + shift;

shapeUp = IIf(Min(O, C) > LoBound, shapeSmallCircle, shapeNone);
shapeDown = IIf(Max(O, C)
PlotShapes(shapeUp, colorGreen, 0, LoBound);
PlotShapes(shapeDown, colorRed, 0, HiBound);

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
nevíte někdo jak bych mohl ve volume grafu vytvořit histogram počítadla vteřin ?

_SECTION_BEGIN("Volume");
Plot( Volume, _DEFAULT_NAME(), IIf( C > O, ParamColor("Up Color", colorGreen ), ParamColor("Down Color", colorRed ) ), ParamStyle( "Style", styleHistogram | styleThick, maskHistogram ) );

_SECTION_END();

...neboli převést výše uvedené (volume na vteřiny a naopak) aby mě u intervalu baru třeba volume1000 ukázal histogram za jaký počet vteřin se těch volume1000 vytvořilo?

Díky za pomoc
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer

máme s otcem takový problém. Dneska jsem přeinstaloval AB 4,8 na 5,0 a to sobě a následni i otci. Mě po odinstalování 4,8 a nainstalování verze 5,0 se automaticky zobrazilo původni nastaveni, které jsem měl před přeinstalováním. Nic jsem nemusel základat znova vše zustalo uložené z původní verze a šlapalo to.

Když jsem stejné přeinstalování provedl i otci původní nastavení zmizelo a musel jsem založit novou databázi. Vše se spustilo dobře. Problém je ten, že nyní když otec přepíná mezi grafy tak původní graf ze kterého přepnul na jiný se zastaví a po vrácení na něj je nutno v souboru potvrdit novou databázi a 2 x propojení s IB aby se tento znova aktualizoval ... tak se to děje se všemi grafy ... stejně tak se i zpomaluje cena ... nevíme co s tím, protože při zakládání databáze jsem postupoval podle videa ... nutno podotknout že já mam Visty a otec XP Profesional ...

Moc prosím, nemůžete mi někdo poradit jaké má být správné nastavení databáze aby grafy i cena byla stále aktuální a graf nezanechával v době přepnutí na jiný slepá místa? Případně jak tuto závadu odstranit?

Děkuji všem a přeji pěkný večer

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím Vás,

1) neukřižujte mě...jsem lama:)
2) tohle jsem splodil:

Buy = C == HHV(C,200) AND ( Cross(MACD(12,26),Signal(12,26,9))
OR Cross( Ref(MACD(12,26),-1), Ref(Signal(12,26,9),-1))
OR Cross(Ref(MACD(12,26),-2),Ref(Signal(12,26,9),-2)));


Short = C == LLV(C,200) AND ( Cross(Signal(12,26,9),MACD(12,26))
OR Cross(Ref(Signal(12,26,9),-1),Ref(MACD(12,26),-1))
OR Cross(Ref(Signal(12,26,9),-2), Ref(MACD(12,26),-2)));

ehm..já vím, že nic moc, ale rád bych tomu dal šanci a projel back testem s tím, že bych tam rád dal trailing stop. Můžu si vymyslet, že by bylo celkove riziko 4% hodnoty účtu? (já vím, že je to hloupost to dávat takhle na %...) ale alespoň, abych tam měl nějaký případný výstup...

děkuju moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Plesgo,
I bych Ti potadil s tím co máš napsáno, ale nerozumím tomu tak abych si byl jistej, že neradím blbost.

Jestli ale Ti můžu poradit něco jinýho, zkus si aplikovat již vytvořený systémy na stránkách AB.
www.amibroker.com/library/list.php
Až poté, co si je vyzkoušíš a zjistíš, že žádnej není to pravý ořechový, tak začni dělat svůj vzorec. A můžeš u toho využít právě i části těch systémů, který sis vyzkoušel a který se Ti zamlouvají.
Toto je určitě rychlejší cesta než se všechno učit sám a objevovat 10 let objevený.... pokud teda nejseš znuděnej programátor.

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...