Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Amibroker 4.60 CZ


Doporučené příspěvky

Spelachu měl bych pro tebe prosbu.Na internetu jsem našel tento kod pro Amibroker:

Reset = Param("Reset Static Variables",0,0,1,1);
function getTickCount()
{
if( IsEmpty(StaticVarGet("IsInitialized")) OR Reset)
{
StaticVarSet("TickCounter",0);
StaticVarSet("PrevVol",0);
StaticVarSet("IsInitialized",1);
}
LastVol = LastValue(Volume);
PrevVol = StaticVarGet("PrevVol");
NewTick = PrevVol != LastVol;
if( NewTick )
{
TickCount = StaticVarGet("TickCounter");
StaticVarSet("TickCounter",++TickCount);
StaticVarSet("PrevVol",LastVol);
}
TickCount = StaticVarGet("TickCounter");
return TickCount;
}
TickCount = getTickCount();
LastVol = LastValue(Volume);
Title =
"\nTick counter, use Param() to Reset Counter"+
//"\nPrevVolume= "+NumToStr(PrevVol,1.0,False)+
"\nLastVolume= "+NumToStr(LastVol,1.0,False)+
"\nTickCount: "+NumToStr(TickCount ,1,False);

Mohl bys ho vyzkoušet.Mě se zdá, že ukazuje počet ticku od chvile kdy zapnu graf.Ja bych potřeboval, aby mi ukazal,když si nastavim třeba 122 Ticku kolik chybi do konce nebo kdyz docili 122 ticku aby počítal od počátku znovu.
Mohl by mi někdo pomoci.Nepůjde to předělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 340
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jambojan:

Tohle bohužel není počítadlo ticků! Jediná funkčnost je taková, že při každém překreslení grafu (podle nastavení v AB, např. 1 sekunda) zvýší "počítadlo ticků" o jedna a zobrazí novou hodnotu. IMHO je to k ničemu. Fungovalo by to jen v případě, že by se tvoje platforma překreslovala ve stejném rytmu, jako z trhu chodí ticky (a o tom pochybuju).

Nicméně upravený kód s odpočtem do 122 (případně jiné hodnoty nastavené přes parametr "Tick reset value") je tady:

_SECTION_BEGIN("Tick Counter");
tickResetValue = Param("Tick reset value", 122, 1, 5000, 1);

function getRemainingTickCount() {
if (IsEmpty(StaticVarGet("TickCounter"))) {
StaticVarSet("TickCounter",0);
StaticVarSet("PrevVol",0);
}

tickCount = StaticVarGet("TickCounter");

lastVol = LastValue(Volume);
prevVol = StaticVarGet("PrevVol");

if(PrevVol != LastVol) {
StaticVarSet("TickCounter", ++tickCount);
StaticVarSet("PrevVol",LastVol);
}

if (tickCount >= tickResetValue) {
tickCount = 0;
StaticVarSet("TickCounter", 0);
}

return tickResetValue - tickCount;
}

Title = "\nTickCount: " + getRemainingTickCount();
_SECTION_END();

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jambojan:

Ale to je právě ono, psal jsem, že to nemůže fungovat :)
Nepočítá to ticky, ale refreshe obrazovky. Např. na trhu proběhne 10 obchodů -> AB překreslí obrazovku -> skript zjistí, že se změnilo volume a zvýší počet ticků o jedna.

Přitom reálně bylo ticků 10. Tímto způsobem to nejde dělat. Ta moje úprava samozřejmě původní problém nemůže vyřešit. To bylo spíš jen pro inspiraci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jambojan:

Na emini2 jsem byl, vím co myslíš. Bohužel neznám způsob, jak to jednoduše udělat. Teoreticky by se to dalo naprogramovat v AFL na tickovém TF (myslím graf 1-tick, tzn. každý tick = jeden "bar") a výsledek převádět do vyšších TF. To je ale hodně překombinované a nejspíš by to nebylo přesné.

Každopádně můžeš zkusit zadat požadavek přímo na oficiální stránky AmiBrokera do Wish list. Třeba se to objeví v další verzi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 5 months later...

Dobrý den,

dnes jsem AmiTrader zkusil naistalovat (dopředu předesílám že je to demo) a potřeboval bych poradit od zkušenějších uživatelů...

1. Zkoušel jsem využít funkci BAR REPLAY. Klikl na play a odpočítávadlo se rozjelo po ose. Bohužel ale nikde žádný postupně nabíhající graf... co mám udělat aby to fungovalo? Představuji si pod ním něco podobného jako Instant Replay v Genesis.

2. Neví někdo kde nastavit SCALLing ? Rád bych mněl "ukotvenou" cenu i indikátory. Když je někde výrazný pohyb nahoru nebo dolu, tak se všechny indikátory i předešlá cena "smrskne" a je špatně čitelná. Pokud to jde, tak bych radši pevný skalling a manuální posouvání nahoru a dolů.

Předem díky za odpovědˇ

Jonny-Em
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu. Ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...