Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hedge&balance


tomnes

Doporučené příspěvky

ano Tomáši, přesně tak jsem si to myslel a velmi se mi ta filozofie líbí. Takto má člověk větší šanci, než když obchoduje jen jeden titul. V podstatě se jedná o koncentrovaný komplex deseti obchodů, kdy jsem měl poměr zisků a ztrát 6:4 a jeden ze ziskových obchodů byl právě ten velký zisk, který vydělává. Tímto způsobem se vyloučí to, co se mi často stávalo při ID obchodech, že jsem právě ten velmi ziskový obchod vynechal, ale ztráty jsem vysbíral všechny.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 262
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pietro, Nikator:
neni zac, rado se stalo. K tradingmarkets screeneru: pro vyhledavani stocks si zadavam parametry:

closing price > 20 [libovolne, screener ma minimum 10]
50 day avg volume > 10000 [screener ma nastaven cislo + 00, tedy po zadani 10000 screener vyhleda 1000000]
EPR > 70 [earnings estimate = nad 70 znamena hodne dobry, max. je 99]
RS [3 MO] > 90 [max. je 99, tj. hledame nejlepsich 10% stocks na trhu, muzeme dat i cislo 80] [hledam samostatne RS3, RS6, RS12]

Samozrejme, je treba si trosku pohrat. Ja jsem zjistil, ze je dobre si vyber ladit rucne, tj. screener udelat trosku hrubsi, vybrat si treba 100 stocks a ty si pote projet, coz je zalezitost na hodinu. RS = relativni sila rika, ze dane stocks maji nejsilnejsi rust za dane obdobi. EPR = earnings estimate rika, ze dana stocks ma vyborne fundamentals [muzete vynechat, tj. nevyplnovat, chcete-li hledat jen dle RS].

Pro down trend:
closing price > 20 [libovolne, screener ma minimum 10]
50 day avg volume > 10000 [screener ma nastaven cislo + 00, tedy po zadani 10000 screener vyhleda 1000000]
EPR RS [3 MO] Pro downtrend vyplnujeme pravy sloupecek!!

Pokud si zadate RS 3MO na hodnotu >90, znamena to, ze posledni 3MO stocks silne roste. Pokud si zadate RS 12MO >90, znamena to, ze za poslednich 12MO stocks silne roste, ale posledni dva az tri mesice muze byt v korekci. Kdo chce kombinaci, muze zadat RS3MO >90 a soucasne RS 12MO >90, coz znamena, poslednich 12MO a soucasne posledni 3MO silny uptrend.

Je mozne zadat RS 12MO > 90 a soucasne DMI UP, coz vyhleda stocks s aktualnim trendem UP.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Palo, Libic - ty stránky "stockfetcher" to byl vynikající tip !!!!! Přesně to jsem hledal. Ted jsem si s tím trochu "hrál" a podařilo se mi tam naprogramovat to, co jsem potřeboval a vyfiltrovalo mi to skutečně akcie s těmi paterny, které v grafu vyhledávám. Fakt super !!! Ještě jednou díky.
Palo, to "SF 2.0" je fakt dobrá vychytávka (tu) , s tímhle to nemá chybu, žádné omezení, ťukneš na vyfiltrovanou akcii a hned ji máš vedle v grafu.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chtěl bych se dotázat na praktickou věc týkající se volume a open interest. Mám vybranou akcii u níž bych chtěl nakoupit opci a údaje z pátku mi říkají, že volume i OI u opcí bylo = 0 (popř. pouze v řádu jednotek). Chápu to správně, že při papírovém obchodu bude můj příkaz sice vyplněn, ale v reálu je prakticky nemožné obchod uskutečnit? Je-li tedy OI=0, pak nejsou ani koupeny ani prodány naprosto žádné opce na danou akcii s danou strike cenou? Jsou-li tyto úvahy správné, jaká je tedy nejnižší rozumná hranice OI a volume, od které je vhodné uvažovat o nákupu (prodeji) opce? Díky.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pietro:
zkušenost moje: i při vol a OI = 0 akc.opci jde koupit kdykoliv pokud je kotována = má kurz a to přesně za marketkurz. Pokud si dáte jiný a lepší, asi těžko budete ale hledat protistranu. Navíc vol+OI něco vypovídá o zájmu o opci.
A při papírovém obchodu si přece vyplňujete příkazy sám, bez ohledu zda reálný obchod proběhl či ne.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to miciko:
mě šlo hlavně o to, brokerjet vůbec nebral dané akcie, prostě jakoby neexistovaly, tudíž by ani nebylo je možné zobchodovat. Na grafy akcií se dívám na stockcharts.com.
Už jsem psal i do brokerjetu a řekli mi, že z části je chyba i na jejich straně, vypsal jsem jim tam zhruba 10 akcií, které se mi u nich nezobrazují a řekli mi, že dané akcie okamžitě ,,zprovozní,, aby bylo možné je obchodovat. A některé akcie u nich jsou, ale jsou přístupné pouze po zadání ISIN, v jiném případě se nezobrazí.

Chci vás tady požádat, zda-li nevíte někdo, kde mohu najít ISIN akcií? Hledal jsem, ale zatím neúspěšně.

Díky Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkušenost moje (TOS): Na demo (papermoney) lze zobchodovat opravdu všechno. Na LIVE je třeba vždy najít protistranu (zde tedy nesouhlasím s kolegou "miciko") - kotovaná být může, ale není o ni zájem, takže ani market cena nepomůže. Na LIVE mám poměr vyplnění tak 1:4 (1 zobchodovaná na 4 nezobchodované) a už se ani nesnažím "lovit" lepší ceny, spíše naopak, aby vůbec obchod proběhl, je třeba kousek "povolit". Zobrazovaná cena "mark" je totiž průměr mezi bid a ask a tím pádem nereálně vyplnitelná (bez pohybu podkladu atd.). Několikrát se stalo, že jsem měl objednávku na nějaký např. spread - nákup 0,70 limit, mark bylo už i např. 0,65 a stejně nebyla vyplněna.

Možná dělám někde chybu, možná jsem příliš netrpělivý, ale toto jsou mé zkušenosti z měsíčního LIVE obchodování. Na DEMU to bylo zásadně odlišné.

PS: Nedoporučuji dávat nákup za market - udělal jsem jednou, protože jsem byl přesvědčen o "skvělém" obchodě a při vyplnění jsem se nestačil divit, jak moc mě "zkrouhli"... Spíše mírně "povolit" udičku, "virtuálně" přijít o 5-10 USD oproti zobrazované ceně ale uskutečnit obchod, při jehož plánování a studiu jste strávili nějaký čas než se snažit ušetřit (podle mne na nepravém místě). Většina z těch obchodů, kde obj.nebyly na LIVE vyplněny díky snaze ušetřit by totiž později vygenerovala pěkný profit (sleduji stejné portfolio i na DEMU i LIVE).

Pouze můj názor začátečníka podložený velmi krátkým LIVE působením.

Kubrt

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje zkušennost je ta, že pokud obchoduji opce na akcie a titul se moc nehýbe, tak dám limit za tu "nejvýhodnější" cenu. Při vypisování za Ask, při nákupu za bid. A pokud si počkám hodinku, tak většinou se transakce provede. A rozdíl může být i 10-20$. A při spreadu to může být i více. Ještě jedna pomínka tu je. "slušné" OI a Volume. Ale to samozřejmě platí, že se trh moc nehýbe. Tedy jde spíše do strany.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kubrt - to je přesně to, co jsem měl na mysli, nechci si paper zkoušet něco, co mi pak v reálu nepůjde zobchodovat. Podle tvých zkušeností, jaké tak přibližně volume a OI musí být, abych vstoupil solidně do trhu, aniž bych musel akceptovat velký spread a tudíž o hodně horší plnění?
Díky P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to beginner:
-nic ve zlém, brojet sám užívám ke spokojenosti na jiné věci než akcie, ale pokud vám odpoví na chybějící akcie USA že "je tam dají" tak je to zle, to si asi najděte něco jiného = web na zobrazení = z té ohromné nabídky, viz klidně i ten stockcharts---tam mj.bývají zajímavé inspirace a "rozpiplaná" tech. analýza kdečeho v sekci "public charts"-¨název lovím z hlavy, aniž to vidím...může to být tam jinak
-ISIN usa akcií (omezený výběr, ne vše!) najdete i u brojetu na listině usa akcií (nejen usa) na něž dávají půjčku = margin (marginable stocks), pokud byste je dělal přes ně
-web z hlavy na ISIN nevím, kouknu - zkuste sám
OK den vám
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...