Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

V roce 1992 jsem byl na stáži na Univerzity of Wisconsin v Madisonu a Green Bay,což je asi 80 mil od Chicaga. Několikrát jsem se dostal na burzu CBOT a CME jako pozorovatel.Odpovědně prohlašuji,že jsem větší chaos nikdy neviděl.V jedné hale asi 6 000 lidí běhalo,křičelo a gestikulovalo rukama.To byl ale povrchní pohled.Ve skutečnosti mělo všechno svůj řád a pravidla.Obchodníci mají svoji jednoznačnou škálu posunků a gest,které vyjadřují cenu,množství kontraktů a termín dodání.Je to něco jako znaková řeč neslyšících.Každý obchodník má nějaké identifikační číslo na klopě saka.Prodávající a kupující od sebe stojí i několik metrů a slyšet se nemusí.Musí ale vidět posunky svého protějšku a když mu nabídka vyhovuje,udělá souhlasné gesto a obchod je uzavřen.Na ticket se napíše čas,dohodnutá cena,počet kontraktů a čísla účastníků a předá to poslíčkovi,který odnese lístek zaevidovat.Celá akce trvá pouze několik vteřin.Podle slov průvodce se nestalo,aby některá strana podmínky obchodu nesplnila.
U nás na Slovácku to tak již funguje po staletí.Večer se chlapi v hospodě na něčem dohodnou,podají si ruce a má to větší platnost než notářský zápis. josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, mám pár začátečnických dotazů. Komoditám se věnuji jen malou chvilku, tak omluvte mou neznalost.
Je třeba umět anglicky, nebo stačí znát obchodní příkazy?
Když si vyberu svého brokera, a budu chtít obchodovat, tzn. komunikovat s ním a on bude dejme tomu mít třeba dovolenou, co potom(např. budu chtít vystoupit z pozice)? nebo si vybírám jen brokerskou společnost, která mi vždy dohodí brokera?
jak s brokerem převážně komunikujete? icg, email.. telefon vyřazuji, neumím anglicky.
těch nejasností mám v hlavě víc, ale nechci Vás úplně zahltit :-)
asi jsou to hloupé otázky, ale zatím tápu, tak by mně to pomohlo. díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukáši,
pro obchodování anglicky umět nemusíte, i když je to rozhodně výhodou. Brokera si můžete najít i takového, který hovoří česky (a to i v USA). Jinak samozřejmě všechny rozumné brokerské domy fungují vždy když má otevřeno burza, pokud by váš konkrétní broker měl dovolenou nebo byl nemocný, pak s vámi bude pracovat určitě další zaměstnanec firmy. Případně většinou máte k dispozici i on-line platformu, kde si můžete obchod uzavřít sám.
Co se komunikace týče – dostupné jsou dneska všechny možnosti. Osobně komunikuji do Chicaga s brokerem přes email nebo msn messanger, občas si zavoláme – v době internetové telefonie stojí takový hovor pár korun.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer přátelé ,


Tak jsem si opět sednul k počítači a protože je neděle pročítám si i starší diskuse na které jsem neměl v poslední době moc času . I když jsem začátečník stále ještě s velkým (Z ) nemohu nezareagovat na toto vlákno .
Předně smekám před greenhornem , protože skutečně jak už napsal Tomáš tak ani já bych to lépe nenapsal . Finančníka jsem objevil v prosinci 2004 a taky jsem měl tisíc otázek , jak , proč , kdy , kde , atd. Ale jak tady již předemnou napsali ostatní chce to jen trpělivost a poctivé sebevzdělávání , nedělejte si starosti s tím že momentálně nevíte co je , divergence , RRR, stochastik , RSI , atd. není to podstatné časem to přijde samo postupem času až budete číst příspěvky ve foru zjistíte že vám ty puzzle začínají vytvářet celek tak nějak sami . Věřte že i já jsem nejasnosti nejdříve trošku přehlížel a postupem času jsem zjistil že jsem udělal dobře , protože mezery se začali zaplňovat jako mávnutím kouzelného proutku . Není ani nutné pochopit všechno hned rychle a najednou , stejně nic neuspěcháte . Tím že něco uspěcháte a že se všechno naučíte rychle se z vás nestanou dříve milionáři , ale zcela určitě dříve přijdete o své peníze . Jen vědomosti Vám v tomhle oboru nestačí , v tomto oboru potřebujete zkušenosti a ty nezískáte ničím jiným než tréninkem . Trénujte na papíře vzdělávejte se prostě pracujte na sobě a teprve až si budete jisti že vše ovládáte aspoň na trojku tak potom uvažujte o investování ne dříve . Času pro trénování máte spoustu neboť tento byznys není jako jiné obory tady Vám nic neuteče tady totiž neexistuje konkurence která by vám házela klacky pod nohy a tím kazila vaše podnikání .
Zatím Vám přeji hodně trpělivosti a příjemný večer . REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

jsem zde naprostý nováček (nadšený) a jako první bych chtěl poděkovat autorům za tyto stránky.
Uplně na začátek bych měl jeden dotaz (možná jsem něco přehlédl) ale:

- nakoupím komoditu např. za 100 při zaplacení zálohy např. 20
- stejnou komoditu prodám za 150 - kupec ji koupí se zálohou 30

1) můj zisk je 50?
2) kdo mi zaplatí těch 150, když kupec dá zálohu 30 (já dal jenom 20 předcházejícímu majiteli)?
3) nebo jsem to pochopil úplně špatně.... :S


Děkuji a přeji všem mnoho úspěchů

Viktor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Viktore,

děkujeme za přízeň, jsem rád, že vás naše stránky nadchly.
K vašemu dotazu.

Pokud nakoupíte komoditu XY za cenu 100 a složíte zálohu (margin) 50 USD, pak vám tuto zálohu zablokuje váš broker. Žádnému kupci, prodávajícímu ani majiteli žádnou zálohu nedáváte. Tu si blokuje pouze a jen váš broker a to pro případ, že pokud by jste příliš prodělal, potřebuje mít broker jistotu, že bude mít tyto ztráty z čeho pokrýt.

Pokud vaší drženou pozici prodáte jinému kupci, např. za 150, pak vám automaticky broker vrací vaší zálohu na účet, vy na obchodě vyděláváte 50 bodů a nic jiného vás nemusí zajímat ani trápit. Kupec, který si od vás komoditu za cenu 150 koupil tak musel opět učinit skrze svého brokera, který pro kupce od vás komoditní kontrakt za 150 nakoupil a který svému klientovi opět zablokoval adekvátní margin, ze kterého bude možné krýt případné ztráty.

Pro vás je však podstatné vědět pouze a jen následující:
1) margin vám blokuje broker a ten vám po ukončení obchody vždy margin okamžitě vrátí zpět na váš účet v plné výši
2) pokud komoditu prodáte dráž, než jste nakoupil, vydělal jste. Pokud prodáte nakoupenou komoditu za méně, prodělal jste. Zálohy (marginy) v tomto nehrají naprosto žádnou roli, s žádnými zálohami v případě zisku i ztráty není třeba jakkoliv kalkulovat.

S pozdravem,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Počkat, počkat. Jak, vyděláváte 50 bodů? Co to je za body? Myslel jsem, že v tomto případě mi broker odblokuje (vrátí) můj margin a odněkud z New Yorku mi na účtě přistane dalších 50 babek. Ale takhle jednoduché to asi nebude, co. Jsem tu absolutně nový, tak se omlouvám za přiblblé otázky. Jinak je to tady celý docela úžasný. Těším se na každý další článek. Hltám a hltám.
Díky ahoj
L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

přečetl jste si důkladně náš on-line manuál? :-) Pokud ne, tak tak prosím ještě učiňte, klidně i několikrát. Je v něm vše jasně a srozumitelně popsáno. Jde o to, že v obchodování se nerovná 1 dolar o který se pohne trh 1 dolaru zisku nebo ztráty. Proto se občas i říká, že místo "vydělal jsem 10 dolarů na kontrakt" tak "vydělal jsem 10 bodů (points) na kontrakt". Pokud se například pohne kukuřice ze 100 dolarů na 110 dolarů, vyděláváte ve skutečnosti 500 dolarů. V takovém případě se říká, že se trh pohnul nikoliv o 10 dolarů ale o 10 bodů a 1 bod v kukuřici (nebo-li 1 dolar) = 50 vydělaných nebo prodělaných USD. Vše je popsáno v manuálu.

Zdravím a hodně zdaru do začátků,
TOmáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď.
Tedy na to, že musíte číst všechny příspěvky jsou Vaše reakce opravdu briskní. Manuál jsem samozřejmě četl, už jsem tyto stránky prošel skoro celé. Ten princip bodu chápu, ale nevěděl jsem, že se tomu tak říká a v manuálu jsem to asi přehlédl. Ve vyhledávači v článcích mi to taky nic nenašlo. Po přečtení téměř kompletní sekce DISKUSE se mi zdá, že tomu bodu ti kdo jsou IN říkají také TICK.
Každopádně si manuál přečtu i po třetí a po čtvrté a po.... než mi vše zaklapne. Ale chtěl bych vidět v akci ty "klouzavé průměry". Vrátím se tedy ke svému dotazu v sekci "výstupy z trhů". Omlouvám se, že jsem se vklínil do diskuse zkušených, ale myslel jsem, že to přijde tomu Jakubovi na mail (a ne do veřejného fóra) a nebudu s tím obtěžovat ostatní.
Odpovědi ke svému dotazu jsem se ale stejně nedočkal. Jestli sami neví, nebo nechtějí říci, to ať posoudí Nejvyšší.

Dotaz:
Jak zobrazit klouzavé průměry na grafech na Finančníkovi? Díky Ed


P.S.
1.Ikonka na Vaši stránku RSS vyhazuje chybu.
2.Chci se přihlásit do prvnního kurzu pro začátečníky
3.Fandím Vám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Edo,

s těmi klouzavými průměry - pořád akorát nevím, jaké konkrétně stránky používáte :-) Používáte Alarno, nebo Barchart? Předpokládám, že asi barchart - www2.barchart.com/mktcom.asp?code=bfncz?
Pokud ano, tak zde se klouzavé průměry zobrazit nedají. Skuste tedy druhou možnost - alaron. Na této stránce www.alaron.com/quotes.php vám vyjede celý seznam komodit. Pokud u dané komodity kliknete na malou ikonku grafu na levé straně, zobrazí se vám graf. Ve zcela spodní části máte STUDIES/INDICATORS. V levém okénku si najděte Moving Averages a ty šipkou přeneste do pravého okénka. Zcela dole v PARAMETRES si pak nastavte, jaké MA chcete zobrazit. Pokud například pouze jednoduchý 20ti denní, nastavte 20 do prvního políčka a ostatní nechte prázdné. Pokud například dvojité MA 5 a 20, do prvního napište 5, do druhého 20, apod. Po té stiskněte GET CHART.
Jinak skutečně doporučuji vyzkoušet trial Track and Trade. Trial je zcela zdarma a ten program je doslova dokonalý - pro začátečníky se domnívám, že nic lepšího není. Zde můžete veškeré indikátory a podobné záležitosti zkoušet na obrovksé historii dat.

Zdravím,
Tomáš

P.S.
1. díky za upozornění na RSS - upozorním na to našeho WebAdmina
2. kurz pro začátečníky zatím nabízíme pouze pro intradenní obchodování e-mini; komoditní kurz pro začátečníky zatím na základě velkého množství žádostí připravujeme, poběží od září. Rozhodně budeme včas informovat.
3. díky a hodně zdaru - rozhodně to nevzdávajte :-) začátky jsou krušné, ale věřte, je zde již celá řada lidí, kteří přišli na tento server začátkem letošního roku a dnes již začínají dělat své první skutečné obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Edo,

to je divné, že vám to nefunguje, mě to tady jde v pohodě...
Zkuste ještě tento link:

www.britefutures.com/home.asp

Jsou to grafy, se kterými jsem začínal ve svých začátcích. V levé straně klikněte na trh, který chcete zobrazi. Trhy jsou ve zkratkách, ale pokud na zkratku najedete, objeví se vám celé jméno trhu. Klikněte na trh, který chcete zobrazit - např. AD pro Australian Dollar. Vyjede Vám seznam kontraktních měsíců. Ve dvou sloupcích. Vás zajímá sloupec DAY SESSION. V tom klikněte na příslušný kontraktní měsíc - nyní se obchoduje SEP 2005. Na to klikněte. Objeví se graf.
Zcela dole máte MOVING AVERAGE 1 a MOVING AVERAGE 2. Zadejte hodnotu MA (např. 10) a měl by se vám po stisknutí tlačítka REDRAW objevit graf i s MA... Pokud ani toto nebude fungovat, tak pak už vážně netuším...:-( Dejte vědět.

Zdravím,
TOmáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejen, že se to musí ještě jednou rozkliknout vpravo, ale chce to mít zadané alespoň 2 rozdílné hodnoty, (zřejmě nepředpokládají, že by se dnes ještě někdo řídil jen jedním průměrem). Pokud chci jen 10 denní průměr, musím zadat 10 do třech políček za sebou. Pak to konečně polkne. :) Možná to jde i jinak, ale to je zkušenost začátečníka prvních 5 minut.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...