Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

Dobrý den Mecini,
tak to potěší - totiž dočíst se o sobě že dělám pokroky. Víte Mecini, to si o sobě totiž ve skrytu duše
myslí každý. Ale pokud se na webu dočtu, že ty pokroky asi opravdu dělám, tak to opravdu zahřeje. Musím se přiznat, že mi Vaše zmínka dodala mnoho další energie a odhodlání věnovat se komoditám, jak jen to půjde. Snažím se porozumět jim, ne s nimi bojovat. To je má filozofie přístupu. Přeji Vám mnoho trpělivosti a vůle vydržet.

Libici - dočetl jsem se, že do ČR přiletíte 25.9. Zasloužil byste si u letadla červený koberec tak, jak se vítají skutečně
vážené návštěvy. Ať se Vám doma líbí. A za všechny Vaše příznivce přeji příjemný pobyt v ČR.

Xtradere - Vám také musím poděkovat za to, že jste se po odmlce vrátil k diskutování do fóra. Vaše příspěvky
určitě patří mezi ty "hutnější" a je vidět, že rozbouřeným komoditním mořem již proplouváte minimálně
na letadlové lodi. Vaše zásahy do LHV5 v týdnu 5.-9.9.05 jasně vypovídají o kvalitě Vašich zbraní.

1124fm - musím se přiznat, že mě osobně tady scházíte. Nedalo mi to a vrátil jsem se ke svému příspěvku
v diskuzích nad obchody ze 14.února 2005 na téma CZ05-kukuřice-prosinec-2005. V té době jsem pročítal
komodity 6. týden. Všechny reakce na můj dotaz jsem "luštil" celé víkendy a snažil jsem se jim porozumět.
Na tomhle vláknu se podílel ještě hlavně xtrader a tommes. Ještě dnes vhodné pro backtesting.
Dufám jen, že jste se svým příspěvkem na téma obchodního plánu ze dne 16.7.05 definitivně
nerozloučil. Vaše pojetí obchodního plánu rozhodně stojí za polemiku, která může všechny obohatit.


Hodně zdaru ve studiu, papíru i reálných obchodech přeje všem greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Greenhorne,

já byl mile překvapený už jenom tím, jak jste na posledním kurzu povídal o své přemýšlení o vlastní psychologii. Už to je úžasná věc. Věřte mi, mnoho lidí se ani takto nedostane. Mnoho lidí přijde ke komoditám s tím, že "ukažte mi kde a kdy mám zmáčknout jaké tlačítko a jak mám pak zisky danit" a tím je to hotovo. Vy jdete mnohem dál. Už jenom tím, že přemýšlíte nad sebou samotným.
Vaší filosofii bych ještě s dovolením trochu korigoval. Trhům asi nikdy moc neporozumíte, protože trhy si vážně dělají, co chtějí. Zkuste si dát jako filosofii raději "splynout s trhy". Pokud se naužíte, jak s trhy spylnout plus přidáte filosofii "porozumět sobě samotnému", pak vám garantuji úspěch. Jinak pojem "spylnout s trhy" bylo něco, co jsem hodně, hodně často četl od úspěšných obchodníků a velmi dlouho tomu nerozumně. Pak to jednoho dne přišlo samo. Zkrátka a dobře to nebylo nic více, než počkat si na trend a pak se s trendem svést. Zní to hrozně jednoduše, ale vyžaduje to mnoho citu pro trhy, který se získá jejich pozorovnáním a třeba i přemýšlením psychologie davu za nimi. Osobně však tvrdím - jenom pozorovnáním, bez zbytečného přemýšlení, se dá naučit možná nejvíce. Máte to třeba jako se cvičením tai-chi. Tam vám nikdo přesně neřekne, co máte dělat. Skutečný mist učitel vás nechá pouze pozorovat jeho samotného a snažit se splynout s jeho vlastními cviky a zároveň se svým já tak, aby z toho byl harmonický výsledek. Jste vnímavý člověk, rozhodně dokážete pohnout se vpřed.
Hodně zdaru,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Greenhorne,
dekuji Vam za odpoved. Muzu Vam potvrdit, ze delate jen velmi dobre, kdyz se znazite komodity jako takove pochopit. Pokud pujdete s nimi, pak ony pujdou s Vami. Pokud s nimi budete bojovat, pak ten boj nikdy nevyhrajete a Vy uz dnes vite, ze s nimi bojovat nemusite.
Psal jsem o svem setkani, ktere jsem mel vcera s velmi uspesnym traderem. Na setkani me ohromily predevsim dve veci:
1] lehkost, s jakou traduje. Zadne stresy, zadne tlaky, zadne boje. Proste absolutni a nepopsatelna lehkost a uvolnenost. Doslova a do pismene jako kdyz si dite hraje na piskovisti. Akorat nemel lopatku, ale nekolik milionu USD v pozici.
2] jednoduchost, s jakou traduje. Ty nejzakladnejsi patterny, ktere popisuje Financnik ve svem bezplatnem manualu. Zadne hrozne kombinace, zadne zoufale pruzkumy, proste ty nejzakladnejsi formace.

Zakladni principy ucinnosti jeho obchodovani jsou take velmi jednoduche:

1] alfou a omegou tradovani je vedet, kdy vystoupim z trhu?!!! Nastoupit do trhu lze desitkami zpusobu. Pokud dopredu neznam bod, kdy z trhu vystoupim, pak do trhu vubec nevstupuji. Pro vystup z pozice pouziva take ty nejzakladnejsi principy, formace a indikatory, ktere existuji.

2] Nikdy NEDOUFA!! Vzdy vi!!!

Zaverem dve veci:
1] na vlastni oci jsem videl cloveka, ktery dokazal udelat za dva roky 7 Mil USD na patternech typu Double Top / Bottom, nebo na Trendlines a principech, ktere pochopi kazdy. Mimochodem, jeho predchozi zamestnani bylo ridic trucku.
2] na meetingu se nic neprodavalo. Ten clovek nemel potrebu, neco nam prodat. On nam chtel ukazat sve umeni a nic vic. Trosku rozdil od mnoha jinych "traderu", kteri se primarne zajimaji o to, jak nam neco prodat za par korun a pritom tvrdit, jak na burze vydelavaji ohromne penize.

Tomasi a Petre, pokracujte ve sve skvele praci i nadale!!

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,

musim se priznat, ze jsem od pana Libice, Tomase nebo Greenhorna ani jinou odpoved necekal a musim rict, ze veskere odpovedi na dotazy, ci pripominky me velmi tesi. Tato synergie je uzasna. Musim pouze jen a jen dekovat Tomasovi a Petrovi(samozrejme i dalsim traderum) za neunavnou praci kterou DOBROVOLNE, jeste jednou DOBROVOLNE vykonavaji. V dnesni dobe, kdy se za vse plati to opravdu nechapu. Prispevek z USA o traderovi(truckerovi) potvrzuje tento bajecny pocit. Prestoze jsem zatim ani zdaleka nedosahl prozreni komodit, verim, ze to prijde. Preji vsem kolegum uspesnou budoucnost.

Pekny vecer
Mecini



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,

musim rici, ze po vsech tech analyzach a informacich, ktere jste do fora poskytl me vubec neprekvapuje vysledek Vaseho setkani s "truckerem" traderem. Za 10 let podnikani jsem narazil na spoustu podobnych lidi a ve finale vzdy clovek zjisti, ze v jednoduchosti je sila a neni duvod hledat slozitosti.

Musim rici, ze tyto kontakty s Vami a ostatnimi kolegy me nesmirne motivuji do dalsi sebevzdelavaci cinnosti.

Trendum zdar, dobrou noc
Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Tomasi,
myslim si, ze pokud obchodnik prijde na fakt, ze trhy jsou absolutne nevyzpytatelne, pak je skutecne pochopil a poznal a tomu take prizpusobi sve chovani v trzich. Tim obchodnik zacne jednat podle chovani trhu a nebude se snazit, aby se trh choval podle nej. Timto pujde obchodnik s trhem a timto take pujde obchodnik s nim.

Ale to je jen muj pohled na pochopeni a poznani trhu.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,

skvele prispevky :-) Navic Vas posledni prispevek je presne to, jak ja to citim uz dlouhou dobu. Cim drive clovek pochopi a prijme, ze se trhy chovaji naprosto nekoordinovane, jak samy chteji, tim drive zacneme paradoxne profitovat. Velmi to souvisi s psychologii. Pokud si uvedomime, ze si trhy delaji co chteji, pak se zbavime potreby mit pravdu v budoucim vyvoji trhu a jak pisete - radeji se zacneme prizpusobovat aktualnimu chovani trhu, nez hadat budouci chovani trhu.
Co se tyce "truckera" - my s Petrem tvrdime od zacatku, ze i s nejjednodussimi vecmi, ktere zde popisujeme na financnikovi, se daji vydelavat miliony. Bohuzel lidska povaha je tak nejak zvlastni v tom ohledu, ze vetsina lidi ma neustale pocit, ze na obchodovani musi byt "neco vice", ze urcite musi existovat neco lepsiho. Takze pro vsechny - mozna existuje, ale i s tim nejjednodussim se da vydelavat vice, nez si dovedete predstavit. To, jestli tolik vydelavat budete je uz jen a jen ve vasi mysli.

Hodne zdaru,
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

přidám pár poznámek o tom, jak moc mi pomáhá deník pocitů a proč ho tolik doporučuji. Já jsem díky svému deníku došel k několika závěrům. Nejlepší na tom je, že jsem se později při četbě Douglase a teď i Tomášových příspěvků přesvědčil, že jsou správné.

Jeden čas jsem pořád proti trhu bojoval a snažil se ho dostat na kolena. Měl jsem z toho vždy velmi špatný pocit, protože jsem nikdy nevyhrál. Nikdy jsem nezískal pocit, že jsem ho porazil. Jednou jsem si pročítal své pocity nazpátek a uvědomil si, že sice bojuji, ale že není soupeř. Tam, kde není soupeř není ani boj. Trh je neutrální a nikdy mi nic neoplácí a ani se mě nesnaží porazit. Od tohoto uvědomění se snažím s trhem zůstat v určité harmonii. Nesnažím se zběsile hledat nějaký pattern na který bych ho dostal. Teď jednoduše čekám až mi to trh sám řekne, až si mě pozve. Přestal jsem bojovat a velmi se uklidnil, taky mě to začalo mnohem více bavit. Douglas mě naučil, že z pohledu trhu (z jeho perspektivy) není žádný předpoklad, aby mi udělal radost nebo mě zklamal. Trh je zkrátka neutrální.

Je to jenom jeden z mnoha poznatků, které jsem udělal na základě svého deníku pocitů. Zatím jsem jenom v tréninku, ale snažím se svůj trénink co nejvíce přiblížit reálu. Kladu si různé překážky, které mě dostávají pod psychický tlak. Dlouho jsem sportoval a vím, že pořekadlo těžko na cvičišti, lehko na bojišti za jistých okolností funguje.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás,

měl jsem potřebu se s vámi podělit o první poznatky s MA(18, 9 a 100). Jako nováček jsem vybral zatím jeden jediný indikátor, který chci prozkoumat co nejvíce. Ono to opravdu funguje z dlouhodobého hlediska(zatím mám vyzkoušeno na Corn), nakonec se dá opravdu vydělat. Nedokážu si ovšem představit,jak bych reagoval ve skutečném obchodě po třeba 5 ztrátách. Tyto poznatky člověka ještě více přinutí zabřednout do studia. Je mi najednou jasné jak moc a moooc musím ještě testovat, začal jsem si rovněž zapisovat svoje psychické stavy a reakce. Při zpětném čtení mě zaráží, jaké blbosti mě vůbec dokážou rozhodit a jaký to má vliv na výsledky v obchodech. Vlastně to ani nesouvisí jen s komoditami, ale s celým životem - vždyť se to pořád opakuje jak sinusovka. Opravdu je to nesmírně fascinující záležitost. Konečně začínám aspoň částečně chápat Williamsovy "úplňky". Vím, že zde již vše bylo řečeno, ale to poznání je bezvadné. Ne že bych patřil mezi nějaké knihomoly a biflaře, ale vůbec nechápu proč už komodity pár let nestuduji, najednou ty vize, co vše ještě člověk musí poznat a nastudovat... Vyloženě to úplně pohltí. Vytištěnou kopii Finančníka jsem četl snad 20x.
Když si vzpomenu, že ještě před 2 měsíci jsem byl poměrně arogantní vůči neúnavným telefonátům(třeba i 5x za týden) z různých brokerských organizací, abych jako podnikatel investoval - vždy jsem reagoval velmi nervózně. Vůbec jsem vlastně nechápal, co to obnáší. Nyní již však aspoň rozumím o čem ti pánové mluví...To jen potvrzuje mé pevné rozhodnutí se do toho pustit jednou sám. Možnosti jsou opravdu neomezené.

Děkuji všem traderům, kteří nám začátečníkům pomáhají. Vaše sdělení a doporučení neuvěřitelně posouvají dopředu.
Pěkný den, trendům zdar!
Mecini


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Mecini,
ja osobne jsem se take "zamiloval" do MA a dnes toho ani trosku nelituji. Par doporuceni [muzete a nemusite akceptovat]:

1] pouzivejte EMA
2] zkuste svoji strategii doplnit o oscilator, S/R urovne nebo Trendlines, ktere Vam vyladi, kdy nastoupit, kdy vystoupit a kdy nevstupovat do pozice.
3] studujte vystupy z pozice.

Vyuzivani samotnych EMA ma tu vyhodu, ze zachyti trend, avsak ztraceji ve swingu. Jde predevsim o vystup z pozice. Trend dostanete cca 1-3x do roka, swing mate v prubehu celeho roku. Obchodovani dle EMA miva mnoho malych ztrat za sebou [swingy], ktere nasledne musite vydelat v uvedenem trendu, tedy musite byt u PC cely rok, aby Vam zminovany trend neutekl. Oscilatorem, S/R urovnemi nebo Trendline zachytite swingy i trendy [vystupy z pozice] a budete financne i psychicky v pohode cely rok.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

ja mohu jen potvrdit Libicova slova. Povazuji se za ciste trendoveho obchodnika a pro identifikaci trendu pouzivam vyhradne a jen EMA. Ze vsech MA se mi osvedcil tez nejlepe. Jak pise Libic, pokud si najdete k EMA jeste nejaky indikator/oscilator k identifikaci nejvhodnejsiho momentu ke vstupu do trhu, nebo i vystupu (i kdyz pro vystupy z trhu pouzivam jinou metodu), muzete mit velmi solidni a profitabilni obchodni system.

Hodne zdaru,
Tomas
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...