Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny traedry. Začátečnických nejasností je mnoho. Začal bych věcí, která zdánlivě přímo s obchodováním nesouvisí, ale vzhledem velkému důrazu kladenému na psychologii obchodování, myslím, že je také potřeba ji mít zodpovězenou. Mohlo by být funkční, aby na jeden účet obchodovali dva lidé s dvěmi různými obchodníni systémy a třeba se střídali po několika uskutečněných obchodech?

Děkuji princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to princ:
Zřejmě nedokáži zcela do hloubky domyslet Vaši úvahu, ale jestli máte na papíře vyzkoušeno, že to je profitabilní, tak to zkuste.
Ale osobně bych do toho nešel ani s manželkou. Co si na tomto druhu businenssu nejvíce cením, že jste svým pánem, jedete podle sebe, čistě One Man Show. A to buhužel u Vaši plánované strategie nespatřuji. Viděl bych tam velký potenciál různých rozmíšek, roztržek až hádek, kdo více vydělal a prodělal atd.
Možná zareaguje někdo s reálnými zkušenostmi.
db

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když ten účet bude dostatečně velkej, aby jeden neproobchodoval svoje peníze a druhej už nemohl otevřít pozici, proč ne. Ale musely by být peníze rozděleny. Každý svůj díl. Jen nechápu důvod k takové šílenosti ;) Za vedení účtu se nic neplatí ;)
Osobně musím říci, že bych do toho asi nešel. Fakt nevíte, co za problémy může vzniknout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
momentálně obchodujeme s manželkou forex (zdůrazňuji že zatím pouze na demu) následujícím způsobem: já vyvíjím systém :), a protože jsem přes den v práci a ona doma na mateřské, tak ho za zcela striktně nastavených pravidel testuje. Výhodu to má tu, že se nezabývá psychologií, prostě se snaží přesně aplikovat instrukce. Přesto si příliš nedovedu představit tento způsob v reálu :). A už vůbec ne s různými strategiemi. Když, tak skutečně každý na svůj účet.
Hezký den
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem se rozhodl napsat také své zkušenosti začátečníka.
Náhodou jsem na konci srpna 2005 objevil Finančníka a byla to jako rána z čistého nebe. Něco o čem sem vždy snil a pokud byl nějaký film s obchodníkama, vždy jsem ho hltal, ale nikdy mne nenapadlo, že by to mohlo být přístupný i pro mě.

Díky Finančníkovi jsem přišel na zajímavou věc, není to složité a je to přístupné pro každého. A tak jsem začal studovat, celý manuál jsem pročetl asi za týden a postupně se k němu ještě vracel. Pročítal diskuse a dále se snažil načerpat informace o vstupech, výstupech, Stopp loss, money managementu atp. Vše mi přišlo tak logické a jasné i celý princip je vlastně jednoduchý, nakoupit za levno a prodat za draho nebo naopak prodat za draho a nakoupit za levno:)

Tak jsem si začátkem října stáhl TNT na 30 dní a pustil se do testování své první strategie založené na MA. Během 2 dnů (asi 6 let od roku 1969-76 Corn) jsem byl stále -1000 dolarů na mém fiktivním účtu a tak jsem se pokusil trochu systém upravit a přišel jsem o vše během 2 let.

Musím říci, že mě to docela nakoplo abych se pořádně zadíval do grafů. Tak nyní procházím grafy a snažím se rozpoznávat vstupy, které předznamenávají trend. Když se nyní po dalším týdnu dívám na své paper obchodování, vidím,že jsem se snažil vstoupit do trhu za každou cenu => zbytečně moc vstupů a veliká neúspěšnost. A ačkoliv to bylo jen jako, emoce se mnou cloumaly jak uragán a používání Money managementu taky nebylo úplně košér.

Nyní si procházím věci znovu a objevuji věci, které jsem před tím neviděl. A vím, že mne čeká ještě mnoho práce než opravdu zažiji reálný obchod. Ale otevírá se přede mnou nový a úžasný svět komodit a já do něj chci stoupit a doufám, že i díky Finančníku se mi to jednou povede (až vyřeším maličkosti jako našetřit vstupní kapitál, odladit systém, zapracovat na Money managementu atp:)

Takže díky moc za finančníka a věřím, že jednou vstoupím mezi opravdové Tradery.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za hezký příspěvek. Progres který děláte je přirozený. Důležité je, že si uvědomujete ony zásadní psychologické chyby typu "chtěl jsem být v obchodu za každou cenu". Obchodování je převážně o psychologii. Až když člověk začne krotit sám sebe, pak se mu teprve otevře cesta k prakticky neomezeným profitům. Držím palce a vydržte.
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

mel bych jen jednu otazku... Vcera na kurzu intradenniho obchodovani byl ve strucnosti zminen i program Gecko TnT. Pokud vim, jde o nastroj pro backtesting POZICNICH strategii. Jak je tedy vyuzivan pro intradenni? Prubeh intradenniho obchodu je preci jiny nez v pripade pozicniho (rychlejsi trend, vice obchodnich prilezitosti v kratsim case...).

Pripadne - existuje neco jako Gecko TnT pro intradenni obchody? (krome predrazeneho TradeStation :-))

Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,
Gecko TnT bylo zmiňováno pouze jako odpověď na dotaz, co to Gecko TnT je.
Jde skutečně o nástroj pro poziční strategie a s intradenním obchodováním tento program nemá nic společného.
Pokud si chcete pouze procházet historické grafy a "ručně" si testovat strategie, tak zmiňovaná SierraChart může být určitě dobrá pomůcka.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Ahoj, podarila se mi zvlastni situace ktere nerozumim, do obchodu jsem vztoupil se dvema kontrakty na sell. Vidite to na obrazku a potom nastavil SL kde me to vyhodilo a pokracovalo to dale, tzn. ze sem jeden kontrakt uzavrel se ziskem a s druhym jsem pokracoval dale? A jak to mam zapsat do obchodniho deniku? Jsou to posledni obchody. meli byste je videt na obrazku. a celkovy zisk z obchodu byl kolem 35 jednotek..ale tedka vubec nevim co se stalo. zadaval jsem to v ninja trader pres mys. tzn. buy 2stoplimit nebo tak neco.

7668

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtel bych se zeptat na nasledujici: existuje nejaky pouzitelny software se zasobou dat, ktery je vhodny pro pozicni papertrading, daji se v nem testovat i strategie a hlavne je zdarma (mimo trial verze)?

Uz dlouho hledam nejaky vhodny, ale s tech znamych mi SierraChart nevyhovuje a NinjaTrader je podle me spis na intradenni (prip. kde k nemu stahnout data delsi nez par dni?).

Diky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
protože ještě nemám na kontě 30 příspěvků, abych mohl založit nové téma, zdálo se mi nejvhodnější položit tento dotaz zde.
Stáhnul jsem si NT, napojil ho na ZF data a seznamuji se již pár týdnů s trhem e-mini ES. Zároveň se i průběžně vzdělávám, tzn. čtu vše nové zde na finančníkovi + kupuji a čtu knihy o tradingu. Před pár dny mě zaujal článek o pivotech. Nastavil jsem si tedy v NT pivoty, ale dnes náhodou zjistil, že jiné hodnoty jsou zobrazeny na minutových tf a zcela odlišné na volume tf. Jednoduchým výpočtem hlavního PP...(H+L+C)/3...předchozího dne mi vyšlo, že správná hodnota je zobrazena na minutových tf. Já bych se však do budoucnosti rád orientoval podle volume grafů, tudíž z tohoto vyplývá, že bych musel mít zbytečně navíc otevřený graf s nějakým minutovým intervalem pro sledování správných hodnot pivotů.
Mohl by mi někdo, prosím, poradit, co je špatně? Přece H, L a C předchozího dne jsou jasně dané a tudíž by nastavený tf neměl mít jakýkoliv vliv na hodnoty PP, R1, R2, S1, S2. Tyto hodnoty by měly být pro daný trh a den identické na jakémkoliv tf.

Děkuji za odpovědi
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markxs: Jde o to, ze mas nejspis u volume grafu jinou zaviraci cenu nez u minutoveho. Nebo je mozna chyba nekde jinde. Ja jsem podobnou vec taky resil, ale pak jsem proste zacal zadavat svoje hodnoty HLC z minuleho dne, ktere jsou zde: www.mypivots.com/dn/
Musis si nejprve v indikatorech u tech pivotu v kolonce PriorDayHLC nastavit UserDefinedValues a pak je normalne napises do radku pod tim..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...