Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mira_k Napsal:
-------------------------------------------------------
> přepočet na dolary asi nedává smysl
> ale ATR je průměrná délka úsečky (H-L) na n, kde
> n=21
>
> "keep it simple"
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 17.04.
> 21:15 uživatelem mira_k.


Ako to, že nedáva zmysel ? však chcem vedieť aké je denné rozpätie v peňažnom vyjadrení. Ale aj keby, tak ako mi interpretuješ ATR 0,104 pri Corn ? Však mi to nedáva vôbec zmysel

u Corn sa 1 bod = 4 ticky, ja nechápem koľko je potom ATR 0,104

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ATR je ukazatel volatility, tj jak krátké nebo dlouhé jsou úsečky .. ATR(21)=0,104 znamená jen, že průměrná délka úsečky za 21 dní byla 0,104, jen ted nevím, kolik je 1 bod Cornu v USD, takže když si vynásobíš hodnotu bodu 0,104 máš to v dolarech

když jsem ATR kdysi používal, tak me víc než absolutní velikost zajímaly změny - nárůsty/poklesy u S/R

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale ja viem, čo je ATR, len to neviem prepočítať na USD v prípade CORN. 1 plný bod corn má 50 USD, tak by bol nezmysel keby som 50 USD vynásobil 0,104 pretože by mi vyšlo 5,20 USD. Hádam mi nechceš povedať, že denné rozpätie H a L u corn je 5,20 USD :D

Prosím, poraďte niekto. Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ako si dostal to, že 0,0025 = 12,50 USD ? :D Lebo ono to bude dobre tých 520 USD, len mi to nedáva zmysel.

Mne tiež vyšlo 520 USD. Len tak ma napadlo vynásobiť 0,104 veľkosťou kontraktu, teda 0,104 * 5000 = 520. Ale tým pádom by 0,104 muselo znamenať, že denné rozpätie je 10 centov/bushel, ale to je hlúposť, lebo ATR sa neuvádza v USD.

Tak jakto potom, že 0,0025 = 12,50 USD ? :D (ale je to správne)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte. Narazil som na menšiu nezrovnalosť, čo sa týka otváracích hodín na trhu Kukurice. Takže na stránky burzy sa uvádza, že Corn sa obchoduje (elektronicky):

Sunday – Friday, 7:00 p.m. – 7:45 a.m. CT and
Monday – Friday, 8:30 a.m. – 1:15 p.m. CT

To znamená, že v našich končinách to je obchodovanie od 2:00 do 14:15 a od 15:30 do 20:15

Teraz som si však pozeral replay data na trhu Corn a trh raz otvoril o 2:00, inokedy zas o 3:00, alebo ešte lepšie - o 7:00

Prečo, prosím ? Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesné datumy a časy jsi neuvedl, takže jen obecně. Možná vysvětlení:
a) RTH a ETH
b) USA a Evropa nedělají přesun z letního/zimního času ve stejný termín, takže po dobu cca dvou (nebo tří?) týdnů v na jaře a na podzim je vše o hoďku posunuto.

Já nic z výše uvedeného neřeším, neboť i na mobilu mi svítí čas ET (New York)... a mám klid ;-)
T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vyššie uvedené časy sú časy pre Globex. Pre pit platí 8:30 a.m. – 1:15 p.m.

Ten letný či zimný čas ma jasne že napadol, ale prečo sa mi niekedy začali prehrávať dáta až od 7:00 ? a to nie raz, takže nemôže to pripísať nejakej chybičke

a to začatia obchodovania halabala 02:00 či 03:00 nebolo len v marci, ale aj v apríli, aj bár kedy v septembri.

Mne to akože veľmi žily netrhá, ale sakra jak je to potom do ... ? Však aj obchody otvárajú a zatvárajú podla otváracích hodín a nie všelijako...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...