Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, chtěl bych se zkušenějších zeptat na jednu věc- jaké je dostatečné volume pro intradenní obchodování US indexů (konkrétně např. ES) na 3 min. TF? Nikde jsem nenašel konkrétnější cifru. Vím jen, že by ES měl být dostatečně likvidní i v evropské dopoledne. V mém NT je však na tomto timeframe průměrné VOL kolem 300 a němohu si pomoct, ale zdá se mi to málo. Děkuji a přeji všem úspěšné obchodování!

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube, nejde jenom o volume, ale především o hloubku trhu. ES se dá obchodovat bez větších slippage prakticky kdykoliv. (neplatí 100%, ale za "normálních" okolností ano). To, že se v daný bar zobchodovalo třeba jenom 300 kusů ještě neznamená, že pokud byste tam hodil dalších 100, tak to bude se slippage 1 bod :) Doporučuji se před úvahami, kdy co budete obchodovat, podívat na DOM (matrix, book trader atd.) v dané časy a uvidíte sám, jaká hloubka trhu je a jak trh absorbuje reálné obchody. Platí pro všechny US indexy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím vás, som tu nový. Nechcem sa spýtať momentálne nič ohľadom toho, že čo ako funguje a tak, pretože o obchodovaní mám už podla mňa značné vedomosti. Moja otázka je smerovaná hlavne na obchodníkov, ktorí na burze vydržali naozaj už niekoľko rokov. Buďme úprimní a povedzte mi pravdu - je možné to niekam dotiahnuť aj pri obchodovaní jedného kontraktu ?? Ale nechcem počuť odpovede typu, že "teoretický áno" a tak.

Totiž, stotožňujem sa s názorom, že vstup do obchodu nie je až taký dôležitý. To najdôležitejšie je manažment obchodu. Jeho priebeh, riadenie, kontrola, prijímanie opatrení. Podľa mňa je obrovský rozdiel obchodovať s piatimi kontraktmi ako s jedným jediným.

Ak niekto obchoduje len jeden kontrakt, tak všetko je o náhode. TRH NIKDY NIČ NEMUSÍ. My sa prispôsobujeme trhu a keď vstúpim do obchodu s jedným kontraktom, tak ja som stratil akúsi moc nad mojimi peniazmi. Všetko teraz závisí od toho, či trh pôjde mojim smerom. Avšak pri obchodovaní s viacerými kontraktmi sa určite dá ten obchod nejako manažovať. Teda vstupovať postupne, vystupovať postupne, atď..

Budem k vám uprimný - nie som bohatý človek, avšak trading ma tak fascinuje, že sa mi o ňom aj sníva. Naštudované mám o tradingu relatívne dosť. Som schopný prejsť k reálnemu tradingu, ale teraz buďte ku mne úprimní - mám šancu uspieť na trhu, ak začnem obchodovať s jedným kontraktom ? Mám šancu sa vypracovať hore, resp. DOKÁZAL TO TU Už NIEKTO Z VÁS ???? Ja nepotrebujem obrovské zisky, ja chcem konzistentne zarábať, aby som neskôr mohol obchodovať väčšie objemy, resp. aj iný trhy/inštrumenty.

Ak si to niekto dočítal do konca a odpovie mi, tak vopred ďakujem !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím také,

odpověď je jednoduchá. Ano, dá se vydržet v trhu několik let, resp. člověk musí, aby si vydělal na důchod.

A jeden kontrakt? Záleží na tom, za kolik je peněz. Když obdržím za jeden kontrakt měsíčně např. 2000 USD, lze s tím vyjít. Ano, 5 kontraktů už je větší ranec. Osobně prodávám měsíčně kontraktů zatím několik stovek, ale průměrně mají hodnotu jen kolem 100 USD/kontrakt. Nechci vysoké riziko a portfolio velmi diverzifikuji.

Myslím, že jste ale nemyslel opční kontrakty. Takže Vám vlastně nedokáži poradit. Já se věnuji čistě opčním strategiím.

Hodně úspěchů a miliardy vydělaných dolarů všem kdo si to zaslouží.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcem vedieť, že či tu niekto, kto sa naozaj vypracoval kvázi z ničoho na niečo.

Asi si ma nepochopil. Ja si myslím, že obchodovať s jedným kontraktom je ako stávkovanie. Nič viac, nič menej. Ale možno sa mýlim...

Ja len, že či to má zmysel pustiť sa do tradingu, ak viem, že si môžem na začiatok dovoliť obchodovať iba jeden kontrakt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zacaiatocnik - otázka je komplikovanější než si myslíte a není na ní jednoznačná odpověď. Zjednodušeně - jestli chcete obchodovat roky pořád jenom 1 kontrakt, tak moje odpověď zní NE. Protože i když vám to půjde dobře a vidíte, že s jedním kontraktem poměrně konzistentně vyděláváte, jste tupé hovado, pokud nepřejdete na obchodování více kontraktů a nezačnete řídit rizika něčím jiným, než jenom výší SL :-)
Pokud chcete vědět, jestli se dá s 1 kontraktem na trhu přes jednoznačně omezené možnosti proti diverzifikaci konzistentně vydělávat, tak ANO, ale za předpokladu, že máte dobře krytý účet a jste ochoten vydržet nemalý drawdown. Abych byl konkrétnější, pokud chcete obchodovat např. TF, máte účet 5000 USD a riskujete na obchod dejme tomu 300 USD, máte jenom relativně malou šanci se vypracovat s 1 kontraktem. Jde to, co by ne, ale pokud se zadaří, klepejte na všechny dřeva, která potkáte. Pokud máte účet už 20 000 USD, tak to podle mne už stačí, nicméně v takovém případě už se vkrádá otázka, jestli není blbost obchodovat 1 kus a nebude lepší obchodovat 2 a rovnou rozložit riziko.

Ad jestli je obchodování 1 kontraktu jenom sázka do loterie - no není, pokud to tak neberete. I 1 kontrakt obchodovaný systémem, je prostě nějaký systém, který by měl mít "edge", něco, co ho posouvá dopředu po víceméně zubaté kolejnici. Pokud obchodujete to samé s 5 kontrakty, je to to totéž akorát s tím rozdílem, že u 5 kontraktů budete v nevýhodě se slippage (v závislosti na trhu). A obchodování 5 kontraktů s tím, že část vyhazujete postupně? No to opět záleží na systému, jak je vyhazujete, jestli používáte metody scale-in a/nebo scale-out. Pak máte jenom několik na sobě více či méně korelovaných systémů, jejichž výhodou je určitá forma diverzifikace, na druhou stranu tu diverzifikaci zaplatíte nižšími výnosy. Toť vše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...