Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň,

stiahol som si demo od E-Futures International a mal by som dve také otázočky. Prvá je, že či poznáte túto platformu. Čo na nich vravíte ?

No a moja druhá otázka znie, že prečo mám v tejto demo platforme cenu kukurice (ZCZ3) napr. 4,3052 a nie 430'2, tak ako je na burze (CME) ?? V čom je sakra rozdiel ? dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zdravim, mam dotaz, ktery jsem možná úplně nepatří, ale nenašel jsem vhodné vlákno a byl bych rád, kdyby mi na něj někdo ze znalejších odpověděl. jsem začátečník, a ješte vůbec neobchoduju, doufám že jednou budu, v tuhle chvíli se zatím jen učím.

mám ale nabídku od jednoho známého, který obchoduje, že mi bude zhodnocovat peníze, které k němu vložím. není důležité o kolik, zní to ale zajímave. to, co by mne zajímalo, je jakým způsobem si pohlídat, abych o ty peníze nepřišel - tím myslím - co po něm mám chtít? nějakou smlouvu? nebo zastavu? nebo ty peníze mam pojistit? nebo mu to mám dát jen na dobre slovo? nebo jak se tohle dela? - moc nevim. je to clovek kteremu docela verim, ale znate jak to chodi.. jak byste postupovali v takovyhle chvilich vy? jde to vubec nejak "osetrit" aby clovek o ty prachy neprisel. nejednalo by se sice o miliony, ale i kdyz clovek pride o 100.000 tak boli. muzete prosim nekdo poradit nebo dat nazor?

predem diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zásada č. 1 - dohodnout se předem na všem, co k tomu patří. Tj. vyjasnit si, kolik chcete ztratit, jaký je váš podíl na zisku, jaké jsou lhůty, za jakých podmínek se vyplácí zisk, dokdy se půjčuje atd. Nejdůležitější je si vyjasnit co se ztrátama, protože to je ta nejpravděpodobnější varianta :) A vše na papíře. Jinak to bude později jenom tvrzení proti tvrzení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one:
řešení nehledej v tomto fóru, ale u dobrého právníka, znalého nový Občanský zákonník, který začne platit od začátku nového roku. Předpokládám, že ti vysvětlí, že riziko ztráty poneseš vždy. Jinak by se ti musela protistrana něčím zaručit a to neudělá (např.barák ve tvůj prospěch nezastaví, pokud není blázen). Jakýkoli sepsaný papír má bez zástavy protistrany cenu toaleťáku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobrý deň,

pozrite si prosím obrázok, čo prikladám. je to hĺbka trhu, avšak ako začiatočník by som si rád ujasnil nejaké veci - zakrúžkoval som, čo mi nie je jasné.

Takže nerozumiem tomuto:

1. tá zakrúžkovaná "1" čo presne znamená ? Nie je tam stále. Raz blikne "1", raz "2" atď. Čo sú to ? Ak blikne "1", znamená to, že sa zobchodoval jeden kontrakt alebo čo ?

2. Tie čísla v zelenom (bid) stĺpci a v červenom (ask) stĺpci znamenajú počet objednávanok pri tej-ktorej cene ? Ak je pri 1835 v BID stĺpci číslo 7288, znamená to, že na cene 1835 je momentále zadaných 7288 "sell" stop-loss príkazov ?

3. V tomto prípade nerozumiem ani Vol. Ak ide o volume, tak predsa volume sa definuje "koľko bolo zobchodovaných kontraktov za určitý časový úsek". Tak čo potom robí VOLUME pri ukazovateľovi hĺbky trhu ? Logicky mi to príde tak, že Vol značí v tomto prípade počet zobchodovaných kontraktov na danej cene. Ale za akú dobu sakra ? Jednoducho mi tu to Vol nedáva zmysel.

Budem rád, ak mi niekto pomôže s mojími nejasnosťami. Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pesiak

1. Ano , teraz tam svieti jednotka , to znamená ze prave v tomto okamihu niekto predal jeden kontrakt za market , ked tam bude 5 na cene bid tak niekto predal 5 kontraktov za market

2. Nie, V DOM vidíš iba limitne príkazy, k príkazom stop verejný prístup nieje. to znamená že na BIDe na cene 1835 je 7288 kontraktov pripravených na nákup čize je tam na tej cene 7288 limitov na buy. pri ASK zasa naopak, na cene 1837 je 625 kontraktov. 625 limitov na sell, cize niekto by musel nakupit 625 kontraktov aby sa trh pohol o jeden tik hore.

3. ano , je to pocet zobchodovaných kontraktov na danej cenovej urovni, myslím že je to za jeden den , neviem ako funguje ta platforma, niektore su take ze ked zapnes dom tak ti zacne naratavat aj volume


BD

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...