Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Asi budu trošku mimo, ale našel jsem takovou zajímavost, o americkym fedu ( nevim jak moc je to pravda posudte sami :-)) )
Zajímají mě docela ty komenty...:D

video.google.com/videoplay?docid=-686108267122535204

Je to 2 hodinový video rozdělený na 3 části a až ta třetí je o tom FEDu, a ta část začíná na 1:11 minutě.
První je o náboženství, druhá o teroristickym útoku na dvojčata, a ta třetí o fedu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Euro si to šine k 1,5212(1-2-3 na 4H),jestli usd/jpy spadne pod 104,94,tak v rámci týdnů může jít až k 99,01, a i kdyby zůstalo gbp/usd okolo 2,0,tak se dostaneme s gbp/jpy pod 204,58 a tam je předpoklad,že podle 1-2-3 může jít až k 188,74 zase v rámci týdnů.To je pesimistická varianta pro usd,podpořená vývojem ceny zlata a ropy,začnou dovolené(léto je za dveřmi),bude větší nedostatek ropy.Optimističtější varianta je,že je konec korekce,dlouho to přešlapuje na místě,na denních a týdenních grafech jdeme nahoru nebo stagnujeme,měsíční jdou zatím dolů,tak babo raď.V každém případě se ale kloním k pesimistické variantě,předpokládám usd/jpy dolů(na týdenním cci krásnej oblouček dolů).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Euro prorazilo 1,5146 a na 1-2-3 na 4h by mohlo skončit na 1,5367,jestli půjde takto nahoru,je předpoklad že gbp/usd prorazí 1,9975 a může dojít (4h) až na 2,0171.Usd/jpy padá,podle TD comba je na tučné 9 na 1h a chybí nám do konce sekvence 10-13,takže má prostor jít dolů,a jak jsem psal výše,po proražení 104,94...

gbp/jpy momentální hodnota 209,86
usd/jpy může jít k 108,65 po proražení 104,94,momentální hodnota 105,40
gbp/usd může jít k 2,0171 po proražení 1,99975,momentální hodnota 1,9900
eur/usd může jít k 1,5367 ,byla proražena hranice 1,5146 ,momentální hodnota 1,5193

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rekapitulace z 8.1.2008
Musím si zase zapsat nějaké postřehy,než se to mně to vypaří z hlavy.Na usd/jpy na týdenním grafu je vidět,že když to sjede pod 107,19,tak může skončit u těch avizovaných 104,tento pár bude ovlivněn DJ indexem,který když spadne pod 12652(to je jen o 150 bodu),tak může sjet na 12174.Na týdenním gafu gbp/jpy jedeme dolů(minulý týden jsme prorazili 221,25),konečná je zatím na 208,89.eur/usd bude asi pokračovat nahoru,na denní gr. je vidět,že již jedeme k 1,4997,na týdenním je patrné,že můžeme skončit na 1,5222.Vše je jen hypoteticky,může se to odehrát v řádu několika měsíců.


Toto se odehrálo a máme pokračování.DJ index vyjel zase nahoru a nyní si to mašíruje dolů a bude zase ovlivnovat páry svázané s usd,na TD combu je vidět,že už 4-tý měsíc jde dolů poté,co se objevila tučná 13-ka a dokončila se tato stoupající sekvence a nyní je na měsíčním grafu klesající sekvence,jsme u čísla 2 a patrně za únor se objeví 3-ka,zbývá tedy dolů 4-9,kde by se měla ukončit a je možnost up korekce to je tedy nejdříve za 1/2 roku,tím nechci říct,že by nemohl jít nahoru,ale nejspíše půjde k 10000 anebo možná s menší pravděpodobností ještě níž k 7000,co by byla bomba pro nákup akcií.Podle měsíčního grafu gbp/jpy je možno dovodit,že v březnu se mohou ceny pohybovat v rámci 208-200,pravděpodobně klesne cena některý den až na 188,77 podle 1-2-3 na týdením grafu,gbp/usd se snaží prorazit nahoru(přes strop 1,9957),pravděpodobně se to nepovede a sjede,když sjede pod 1,9336 podle týdeního grafu(1-2-3),je pravděpodobné,že v řádu několika týdnů nebo měsíců spadne až na 1,8215.Pro tuto variantu hovoří i tučná sekvence TD comba,která končí tučnou 5-kou na týdením grafu a pravděpodobně půjde dolů 6-13,i na měsíčním grafu je nedokončená sekvence dolů(chybí 3-9).U usd/jpy jsem to již psal,na týdením grafu prorazila cena 104,95 a šine si to k 98,95,pro sestup svědčí i nedokončená tučná sekvence kde chybí 12 a 13 na týd. grafu,na měsíčním chybí ještě sekvence 7-9,takže asi také dolů.

DJ index 12266
gbp/jpy momentální hodnota 206,30
usd/jpy momentální hodnota 103,71
gbp/usd momentální hodnota 1,9891
eur/usd momentální hodnota 1,5178

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě doplním pravděpodobný vývoj zlata,podle 1-2-3 na týdení grafu by mělo jít k 1001,79,podle TD comba na týdením grafu proběhla tučná sekvence i normální sekvence(jsou ukončené),ale měsíční není ukončená,takže je to hodně nejasné,možná bude následovat nějaká korekce dolů,ale nemusí,když něco stoupá v silném trendu,tak to stoupá bez ohledu na nějaké sekvence.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Casovy filtr

Lisakus napsal--sem měl systém kerej mi přišel dobrej, za rok slušný výsledky, za 3 roky v tom samým nastavení skoro stejný, tak sem to upravil v nastavení a za tři poslední roky to mělo opět super výsledky ale když se to prubnul v tom samým na 7 letech tak to opět bylo skoro stejně, takže po 14 kdy mi v kanclu běželi 3 počítače nonstop a hledali optimální nastavení sem se na to vykašlal. Nepotřebuji mít jistotu v backtestech že něco funguje když vím že to funguje. Myslím že časový filtr je pro forex na prvním místě, např. neotevírat pozice před devátou, počkat si na Londýn, před polednem přitáhnout SL a zavřít, mezi 12-14 neotvírat, a odpolední pozici zavírat mezi 17-18 zase přitáhnout SL.Samozřejmě musím hlídat fundamenty. Pro začátek to úplně stačí. Jinak jsem to vztáhl ke kablíku a librojeníku, ostatní páry obchoduji už jen velmi zřídka.

Nemam rad,kdyz neco zapadne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...