Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 4 nejdůležitější ingredience pro úspěšné obchodování (2)


Doporučené příspěvky

Jean Luck
Komodity (Tomáš, Petr) jsou ve své podstatě o něčem úplně jiném než FX (mnohdy i technicky), takže se to nedá u mne moc srovnávat vzhledem k počtu "ztrátových" obchodů...Páry, které obchoduji, si většinou vybírám podle očekávaných fundamentů dílčí měny a jejich vyhlídek, pak to "párově" proženu nějakou indikací a podle toho vstupuji. 3-4 ztráty na jednom páru v řadě za sebou jsem už dlouho neměl, 2 je někdy bohužel normální jev.. Protože jsou páry na FX mnohdy navzájem propojeny a využívá se i trochu matematiky (křížové kurzy, korelace) a pokud trader obchoduje více propojených párů najednou (častý jev), může se při špatném odhadu jednat i o vyšší, ale většinou jednorázovou ztrátu, co do počtu ztrát, což se dá na druhou stranu díky FX matematice eliminovat - ale to je už na jiné téma..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to je hruby odhad, okolo pravdepodobnosti som si uz svoje odkrutil a ked niekto taketo povie, okamžite mu dam vsetky peniaze nech obchoduje. Pre presne číslo potrebujem počet obchodov a distribuciu strat po sebe, priebeh. Ak existuje v tradingu distribucia dat ako naznačuje SID, 2 straty v najväčšej početnosti, 3 a viac strat zanedbatelne % potom viem, že to je divné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo1
kde si vzal těch 90% (o žádném CELKOVÉM počtu obchodů jsem nikde nepsal) a o jaké distribuci dat a púravděpodobnosti mluvíš ?...JL se ptal na ztrátové série, protože neobchoduji komodity, ale většinou FX, odvíjí se to od toho, co jsem popsal výše a jakým stylem obchoduji (většinou otvírám ve předpokládaném směru více párů, ať s negativní nebo pozitivní korelací)..Nějak jsi si blbě vyložil předchozí řádky..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID:
Možeš upresniť počet, vravim môj hrubý odhad. Netreba sa nad tym nijak zvlasť vytáčať. Veľakrát tu čítam o 2-3 stratách najviac. Ak ma niekto 50% uspešnosť potom zase približne do 20-30 obchodov je to možno pri troche šťastia možné, no pri 200-300 obchodoch to je skoro isté, že ten človek zavádza.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lopo:
umim si predstavit serii: 2ztraty, 1profit, 2ztraty, 2profity, 1ztrata, 1profit, 2ztraty = coz ve vysledku da 7ztrat na 4 profitove obchody, tj. uspesnost cca 35% i s tim, ze ma maximalne 2 ztraty v rade za sebou. Kdyz SID napsal, kolik ma ztrat v rade za sebou, neznamena to, ze pak ma 9 profitu v rade za sebou [k dosazeni 90% je potreba cca 9 profitu v rade za sebou].

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo1
aha...zmatení pojmů..ještě jednou - otázka JL zněla: "Zaujimalo by ma,ci este aj taky skuseni traderi ako su Tomas,Peter,Sid ci ini co sa zivia vylucne obchodovanim, maju serie 3-4 a viac stratovych obchodov po sebe". A na tohle jsem odpovídal. Ne, že mám např. na 200 obchodů 2,3,4 ztrátové obchody, to bych byl opravdu nedostižný King... Zaměnil jsi absolutní počet a sérii...Ale i to je zavádějící.. Např. v týdenní sérii mohu mít obchody: 2 OK, 2 KO, 2 KO, 2 OK a 2 KO. Celkem: 4 OK ziskové obchody a 6 KO ztrátových obchodů - a mám v tom 2 ztrátové (KO) obchody po sobě. Zdánlivě jsem ztrátový, ale zase nikde není řečeno, že mi 4 OK obchody (řekněme po 5 lotech) vydělaly 1000 pips a 6 KO (taky po 5 lotech) ztrátových obchodů jsem uzavíral se SL a´mínus 25 pips/lot (6x5x25=750). Celkově jsem tak za týden, ale v plusu 250 pips a je to zisk. Nic není černé a bílé a ani absolutní počet obchodů/ztráta ani % vyjádření úspěšnost s vazbou na ztráty není adekvátním měřítkem.., jeden týden je to tak, další naopak...záleží na úspěšných vstupech, včasných výstupech, MM atd... neboli slovy G.S. - Nezáleží na tom, zda máte pravdu nebo ne - záleží kolik peněz vyděláte, když pravdu máte a kolik ztratíte, když ji nemáte...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...