Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 4 nejdůležitější ingredience pro úspěšné obchodování (2)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Co se tyka discipliny, postavil bych ji na prvni misto, pred pozitivni mysleni, cit pro trh a jednoduchost. Jakykoliv system, jednoduchy ci slozity, mechanicky ci diskrecni spadne se spatnou disciplinou. Disciplina neni jen brat kazdy signal. Disciplina je pristup ke studiu, backtestingu, papertradingu, analyze vysledku, analyze trhu, dodrzeni systemu vstupu, rizeni pozic, vystupu. Disciplina znamena byt soustreden na trading v dobe tradingu. Disciplina znamena udelat si vse, co k tradingu potrebuji, pred otevrenim trhu. Disciplina znamena vest radne denik. Disciplina znamena neobchodovat, pokud nemam k tradingu podminky.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl jsem nadřízeného ředitele který v týmu 4lidí dělal až 100mil. obraty ročně.Když jsem se od něho učil první co mi říkal že Důslednost a Disciplína je to co mu dělá výsledny dotažené do konce.Nikdy jsem o jeho slovech nepochyboval ale od té chvíle se opravdu vědomě snažím žít a pracovat poctivě a důsledně sám k sobě.
Co se týká překompikovanosti na to jsem nikdy nebyl. Jsem prostý a jednoduchý člověk a nemám nejmenší důvod dělat něco složitě.Mě vyhohuje všechno jasný,zřetelný a nic víc nechci.Každopádně mnoho lidí řekne že hledají jednoduchost a nachází složitost.Stále ze své mysly vykořeňuji plevel podobných destruktivních myšlenek.
Děkuji autorovi článku za myšlenky vedoucí k úspěchu.
Luk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Tomáši za hezkou druhou část.
Sám jsem si začal poslední dobou uvědomovat, že obchoduji přesně tak jak žiji. Hezky o tom mluvil MPlay na prvním dnu kurzu který tady měl. Např. lidé kteří kouří, přejí si stím přestat a nedokáží to si myslí že v trandingu se budou chovat jinak. Platí to v celém našem životě. Náš život j z nemalé míry řada návyků. Častokrát si nedokážeme přiznat že dost je jich takových, které nás vedou špatným směrem. Bohužel není snadné se sobě podívat zpříma do očí a přiznat si, že dělám dost věcí špatně a nejsem mistr světa. Návyky z běžného života se přenáší i do trandingu. To je prostě zákon života a ten lze změnit jenom změnou svých návyků. Ty lze změnit jenom vytvořením nových návyků. A ještě před tím je moudré se podívat co vedlo ke vzniku starých návyků, zdali tam není nějaký blok, který by nás v budoucnu zastavil při vytváření nových návyků. Ono je to prosté jen se do toho pustit.
Zmiňujete Dr.Brett N.Steenbargera. Díval jsem se na amoazon a mají tam od něj dvě kniky a to The psychology of Tranding, a Enhancing Trader Performance. Kterou by jste doporučoval? Díky za tip.
Hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest,

s těmi návyky je to naprostá pravda a to je něco, co si málokdo uvědomuje, přitom v tradingu je to klíčové. Trading je skutečně naprosté zrcadlo nás samých.
Od Bretta doporučuji rozhodně začít s The psychology of Trading. Je to kniha dost hutná, čte se relativně dlouho a musí se číst opravdu pozorně, ale řada myšlenek je skutečně "groundbreaking", od Douglase nejlepší kniha o psychologii obchodování co kdy byla vydaná (a že jsem jich četl bezpočet).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

čau Pete,

když jsem kouřil 7let a uvědomil si psychický návyk,přestával jsem těžce.Říká se že kurák už by si neměl nikdy potom zapálit aby nezačal znovu.Ale jakpak by se potom mohla rozvíjet síla vůle bez "zkoušek". Začal jsem kouřit po roce na základě svého rozhodnutí že vyzkouším zdali jsem stále dost silný.Po pár měsících co už jsem myslel že jsem si znova dostatečně navykl na staré koleje okamžitě jsem přestal.Hned.A nedělalo mi to žádný problém a ještě dosud si jednou za pár měsíců zapálím tu skvělou cigaretu pohody abych vyzkoušel sílu vůle jako bývalý silný kuřák.Zkusme si to jak radí Dr.Elder naradit slovo kouřit slovem ztrácet.Vůle si myslím že je klíč ke všemu.Koneckonců si myslím že ztráty posilují charakter.
Lk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Znovu super článek.
Bylo to tu už mnohokrát zmíněno ale s disciplinovaností to dost souvisí.Pokud někdo sportuje na úrovni typu pořádný trénink 3 a vícekrát týdně měl by mít výhodu jelikož by měl mít nějakou tu disciplinovanost v těle.A je jedno jestli dělá fotbal, karate nebo akrobatický rokenrol.Je to o stavu mysli.Proč jít do hospody,když je lepší jít na trénink a dělat něco co má smysl.A do takového stavu bych chtěl jednou dostat i mysl kolem tradeingu.
Dělat to tak jak se to má (podle plánu) a nenechat se ovlivňovat emocema.Je to složitý:))

mějte se pěkně a krásný den

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Disciplinovanost je důležitá a mám s ní určité problémy + ještě s tím že trpím určitou nesoustředěností a občas mám problém věci dokončovat popř. je dělám ''na půl plynu'' ale všechno to asi souvisí s disciplinovaností. Momentálně těsně po maturitě jsem ve fázy aktivního hledání zaměstnání a hned jak se někde zajedu v zaměstnání, tak hodně zapracuju na své disciplíně, protože jsem se zařekl, že do 1-1,5 roka budu mít poctivě našetřený kapitál na trading. Takže si budu muset sestavit skromný rozpočet na každý měsíc, se kterým budu disponovat, zbytek budu šetřit. Disciplinovanost by měla spočívat v tom vystačit si nízkým rozpočtem a zároveň nesáhnout na ušetřené prostředky. Kašlu na prázdniny, čím dřív začnu pracovat tím lépe..... Jo takže teď ještě sehnat tu práci :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aj ked neobchodujem realne, len demo, pridam vlastnu skusenost.
K forexu a komoditam som sa dostal prvykrat minuly rok v auguste. Pred tym som nemal absolutne sajnu o tom co to forex, burza a komodity je. Kedze pracujem ako elektrikar na automatizovane linky ani som to nemal odkial vediet. Pocas tych niekolkych mesiacov som presiel cez mnoho stadii: od 8-10 hodinoveho denno-denneho civenia do monitora a knih, ucenia, znechutenia, rojcenia, cez prvy system ktoremu som venoval 3 mesiace a nakoniec skoncil v sufliku, cez skakanie z jedneho systemu na druhy a kombinovanie kvanta indikatorov az po navrat k zaciatkom a prave vtedy, ked som sa vratil a znova si precital to co som cital v mojich zaciatkoch, mi zacalo vsetko zrazu zapadat a zacal som sa divat na trhy inak - jednoduchsie.
Dnes obchodujem sice len na deme, no vcelku uspesne. A moje obchodovanie? Sklada sa len z trendovych ciar a sledovania suportov a rezistancii. Nic viac nic menej.

No osobne si myslim, ze KAZDY si musi tymito stadiami prejst, inak to podla mna ani nejde, aby pochopil, naucil sa, sklamal a ked sa opat vrati na zaciatok, znovu pochopil, ale uz uplne v inom rozmere.
Trading je naozaj o jednoduchosti a discipline, no v zaciatkoch je vo velkej miere aj o trpezlivosti a sile vole. Treba si odzit hlavne neuspechy a ucit sa z nich, brat ich ako vyzvy, nie ako porazku.

Dlhodobo uspesni obchodnici musia byt naozaj silne osobnosti a ja dufam, ze raz sa zaradim tiez medzi nich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jo pánové, kdyby být disciplinovaný bylo tak
> jednoduchý jako přestat kouřit, tak bych psal
> tento příspěvek pod palmou a ne pod smrčkem.
> Alespoň pro mě je toto nejtěžší věc v tradingu.
>
> PETr


Mno je fajn ze prestat kourit bylo pro tebe tak lehke ja jsem teprve na zacatku a vim ze chci ...
Jinak jsem si zase uvedomil co vse budu muset na sobe zmenit abych mohl zacit s tredingem.S jednoduchosti jsem natom dobre problem je vule ....Zkousel jsem obchodovat demo a vazne mam problem dodrzovat plan.
Hodne stesti

Honz@ (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jo pánové, kdyby být disciplinovaný bylo tak
> jednoduchý jako přestat kouřit, tak bych psal
> tento příspěvek pod palmou a ne pod smrčkem.
> Alespoň pro mě je toto nejtěžší věc v tradingu.
>
> PETr


Mno je fajn ze prestat kourit bylo pro tebe tak lehke ja jsem teprve na zacatku a vim ze chci ...
Jinak jsem si zase uvedomil co vse budu muset na sobe zmenit abych mohl zacit s tredingem.S jednoduchosti jsem natom dobre problem je vule ....Zkousel jsem obchodovat demo a vazne mam problem dodrzovat plan.
Hodne stesti

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...