Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 4 nejdůležitější ingredience pro úspěšné obchodování (2)


Doporučené příspěvky

honza,

a jak to vypada ze nedordrzujes plan? to jako ze treba system je pokud indikator zkriczi neco tak long, nastane signal a ty nenastoupis? ja porad nechapu co to je nedodrzet plan, disciplinu. v cem je problem pokud mam jasne dana pravidla, ze je nedodrzim. ja jasny system nemam, takze je mi to jedno, ale pokud mate dany system, tak v cem je problem, rict si, tak ted pojedu mesic podle signalu at se deje cokoli, i kdybych mel zrusit ucet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

911,
to je to, co bych pred 5 lety take nechapal. Nyni kdyz jsem az po krk v krysim zavode, mam zenu s dvema detmi na materske dovolene a jsem v druhotne platebni neschopnosti cca. 200 tisic tak to chapu az moc dobre. Proste psychicky blok. :-(
U mne je to komedie protoze papirove delam na YM 5-7 tisic USD/mesic. Dnes jsem chtel po tri mesicni prestavce zavinene skolou a zmenou OS zase zacit obchodovat a nejak se to nepovedlo... Pritom na YM byl krasny signal - korekce po prvnim prurazu z congestion a potom jsem mel jeste jeden co by dal take 30 ticku. Oba jsem videl a CHTEL obchodovat...
Kdybych obchodoval live tak +60 ticků, misto toho 0,-. Ja alespon vim ze zitra uz do obchodu vlezu a do 14 dni to bude relativne OK protoze jsem uz live obchodoval. Sice jiny system ale tento je jednodussi, vlastne uz jednodussi asi byt nemuze, takze je to jeste vice v pohode. (zadne indikatory, jen cena, TL a pivoty) Kazdopadne musim dat plne za pravdu clanku, ze obchodovani je velmi jednoduche, nikoliv vsak snadne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jean Luck:

Mám podobný průběh a momentálně se rozhoduji, jestli se dál trápit ve Forexu nebo zahodit 9 měsíců učení se ve FX a obchodovat ve futures jednoduchého Woodieho, který je podle mého názoru, pokud ho člověk nepostaví úplně hlavu, profitabilní v každém měsíci.
Co se týče učení se nového systému, ve futures mi to najednou přijde úplně jako sranda... o tolik méně šumu, o tolik více trendu, o tolik úspěšnější signály z jednoduchého CCI :) Úplně si to o to říká, na druhou stranu nevím, jestli to není přebíhání od jednodoho k druhému. Úplně bych vzdal FX a šel dělat úplně něco jiného a zatímco já osobně s tím nemám problém (proč nedělat něco, co mi jde lépe... navíc i na FX jsem se ledaccos naučil), nevím, jestli je takové přebíhání a vzdávání se správné.

A líbí se mi právě věci typu S/R, trendlinky apod. - to, u čeho jsem kdysi začínal. Proto jsem se chtěl zeptat - jedeš tyhle věci na Forexu?

Odpovídat na moje dotazy můžete všichni, nejen JL :)

Díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk:
znam pribehy, kdy se clovek v jednom zamestnani jen trapil. Mnoho veci se mu nedarilo. Nechtel se vzdat a rikal si, ze musi dokazat to co dokazali jini ve stejne firme. Doslo to tak daleko, ze jej zamestnavatel vyhodil. Tento clovek byl zlomeny, myslel si, ze neni schopen dosahnout dobrych vysledku. Nastoupil do jineho zamestnani, kde delal jinou praci nez v puvodnim zamestnani. V novem zamestnani se mu podarilo vse, na co sahl. Vse mu slo od ruky, dosahl nejlepsich vysledku ve firme.

Tyto pribehy skutecne existuji. Proste nekdy je dobre zavrit PC a otevrit zcela novy s tim, ze si sebou vezmete vse dobre, co jste se naucil na starem PC. Samozrejme, posledni rozhodnuti je na Vas. Jen Vam chci rici, ze zmena nemusi vzdy znamenat neco spatneho, prave naopak, muze to byt nejlepsi krok ve Vasem zivote.

A nakonec: vzdycky se muzete k forexu vratit :)

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak by som mohol zostavit osobny rebricek:
1/ Disciplina
2/ Cit pre trhy
3/ Nerobit veci zlozite a Pozitivny pristup

Ak ma clovek na zaciatku cesty zrovna blbe obdobie ked ma pocit ze sa mu nedari tak bod tri treba prehodit na chvilu na prve miesto a bod jeden na posledne :) Dat si pauzu, veci si zjednodusit, co nepomaha odhodit a skusit to znova s niecim novym, zamysiet sa preco sa nedari. Trading je ako jazda na bicykli a necakajte vysledky skor ako za 2 roky poctivej usilovnej prace (minimalne) - investujete tym do seba a to sa pocita.

Nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak aj ja prispejem svojou troskou

live idem asi dva tyzdne, na zaciatku som sa bal ze nebudem zvladat psychyku, ale vsetko slo ako po masle, prvy tyzden som spravil zisk cca 15% a bol som vysmiaty, samozrejme system ktory som backtestoval som dobre poznal lebo som na nom makal cca 2 mesiace, potom som zacal skusat nieco nove, (ved ked mi o tak dobre ide urcite zarobim viac ked system zoptimalizujem) , ano v skutocnosti to tak je, ale system treba optimalizovat cez weekend :) a nie pocas obchodovania, a tak som o svojich 15+5% prisiel zo stvrtka na piatok, minuleho tyzdna,
v sobotu som sa nad to posadil a premyslal som preco som tych 20 % stratil, a doslo mi ze to co som skusal bolo fakt lepsie , ale nebol som disciplinovany

podla noveho systemu zbacktestovaeho a s ujasnenymi pravidlami som sa o5 vratil do plusu , asi tam kde som bol po prvom tyzdni, a dost sa s toho vytesujem, len sa zas nesmiem hrat na majstra sveta :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte

Tak som z toho trochu v soku. Precital som si tieto dva clanky a pripada mi, ze sa navzajom vylucuju, hlavne co sa tyka citu pre trh a discipliny. Predsa ked mam otestovany OS a stanovene pravidla tak ich musim dodrziavat cize ide o disciplinu. Ak nezoberiem nejaky signal, ktory je stanoveny v mojom OS pretoze moj cit pre trh mi hovori nezobrat ho tak nedodrzim disciplinu a to moze byt zaciatok konca, zacnem porusovat aj dalsie pravidla lebo raz mi to vyslo ale z dlhodobeho hladiska to moze byt katastrofa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Majsterko:
všechny čtyři "ingredience" jsou pro úspěšný trading velmi důležité,ale taky je důležité je mít v určité harmonii. S disciplínou souvisí dodržování OS, tzn. vstupovat do obchodu jen na základě svých vlastních natestovaných signálů (né brát vše co vidím aniž bych to měl vyzkoušené). Cit pro trh Vás dokáže držet dál od obchodu u kterého dostanete signál OS, ale trh je například v chopu a tak je menší pravděpodobnost, že Vám obchod vyjde. Cit i disciplína jdou ruku v ruce v tradingu.l

Mnoho úspěšných obchodů!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A je z toho pekna Hlava 22.

Bud mam disciplinu japonskeho robota a beriem vsetky signaly - ziskove aj stratove alebo si vyberam tie "na zaklade skusenosti" a dospejem k tomu, ze sa vyhnem stratovym, ale aj ziskovym obchodom, pretoze ziskove obchody su casto distribuovane nahodne. Vzatie stratoveho obchodu pripisem nedostatku skusenosti alebo nedostatku citu pre trh. Nezobratie signalu, ktory sa ukaze ako ziskovy, nazvem nedostatkom discipliny.

Pouzivanie jednoducheho systemu ma za nasledok, ze zoberiem aj stratove signaly. Prechod k sofistikovanejsiemu systemu vedie k filtracii stratovych, ale mnohokrat aj ziskovych obchodov, co zase laka k prechodu k jednoduchsiemu systemu.

Prechod z jednoho systemu na druhy sa moze ukazat ako chybny krok, pretoze zotrvanie pri povodnom systeme by v nasledujucom obdobi mohlo zacat prinasat zisk. Zmena systemu moze byt aj spravnym krokom, pretoze stary system by nadalej prinasal straty, pretoze sa zmenili podmienky na trhu. Mnohi uspesni traderi tvrdia, ze si v 90-tych rokoch vystacili s prekrizenim klzavych priemerov, MACD, stochastics a museli svoj system zmenit.

Harmonia? Velmi neurcity pojem. Nieco ako holy grail. Dlhodobo ziskovym traderom sa stane jeden z tisica. Dokaz si moze obstarat sami. Zaregistrujte sa v niektorej z mnohych traderskych sutazi s demo uctom. S uctom vsak nerobte ziadne transakcie. Na konci sutaze budete s povodnym stavom uctu v top 5% celkoveho poradia.

Zarucenym businessom v tradingu su vsak skolenia, brokerage, coaching, poskytovanie analyz (predovsetkym spatnych) a predaj signalov (doporucam sledovat ich "ziskovost" na nezavislych serveroch). Takisto doporucam sledovat vykonnost profesionalnych hedge funds pre zrealnenie predstav o tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to atomz:
nikdy se nemůžeš vyhnout ztrátovým obchodům a taky občas neprošvihnout obchod ziskový, tak to prostě v tradingu chodí.
Každý si pod disciplínou může představit něco jiného,ale pro mě to je vstupovat jen když se objeví divergence. Pokud mám pocit že je velká možnost že se divergence vytvoří tak zbystřím a sleduji dění v trhu a kde se nachází cena. Pokud mi systém dává dost prostoru pro zisk tak vstoupím,ale pokud se trh nachází v zahuštěné oblasti,tak si počkám jak se trh bude dál vyvíjet (cit).....obchoduji diskréčně a k tomu patří nejen "slepě" následovat signály.
Každý by měl svůj OS občas přizpůsobit trhu, protože tak jak se vyvíjí člověk, vyvíjí se i trhy a s tím nic neuděláte.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to swen
Tak mě napadá co takhle si skusit říct že jeden měsíc budu dodržovat disciplínu a druhý měsíc budu obchodovat tak jak doposud. Prostě si to druhý měsíc vynahradím. Mám z toho co jsi napsal pocit, že si říkáš že "mušíš" obchodovat dle plánu, protože potřebuješ nutně peníze, ale ono to nejde. V jedné chytré knížce je hezky rozebrán vztah vědomí a podvědomí v okamžiku kdy něco musíme. Jestliže něco musíme, tak naše podvědomí nás nutí jít přesně opačně.
"Čím více musíš, tím méně můžeš."
Nechci zde dělat chytráka, ale sám jsem to dost často zažil. Takže to fakt funguje.
Hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pracujem uz rok na reale. Podla mojho nazoru najdolezitejsia ingrediencia je pozitivne myslenie, ziadne striktne dodrziavanie nicoho jestvovat nebude bez pozitivneho pristupu, bez pozitivneho pristupu cit pre trh bude mierne falosny a dodrzanie pravidiel nebude mozne lebo sami seba donutime robit obchody ktore by sme inak neuskutocnili, bez pozitivneho pristupu a teda kludnych nervov bude na grafoch vsetko falosnejsie ale prideme na to az ked uskutocnime obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec,velmi pěkný článek,je hodně pravdy na tom,že disciplína patří zcela určitě na první místo v tradingu.Bez disciplíny není možné DLOUHODOBĚ vydělávat,vím o čem mluvím,neslyšel jsem o profitujícím traderovi,který byl nedisciplinovaný,a proto budte disciplinovaní a budete zřejmě i profitující!Je to ale určitě nelehké to zvládnout,když to dokážete budete vítězové a ti kteří ne budou poražení.Mějte se fajn

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...