Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 4 nejdůležitější ingredience pro úspěšné obchodování (2)


Doporučené příspěvky

V tom mým příspěvku je jedna chybka, do pátýho obchodu by se nešlo s 8 kontrakty, ale s 16.
No a ještě k zamyšlení, kdybyste ten velkej účet měli, tak pokud byste obchodovali i dál, tak by ty ztráty narůstaly geometrickou řadou do hodně vysokých čísel. A z té mé vlastní zkušenosti, už i po třetí ztrátě jde psychika celkem do kytek a každej si rozhodněte, jestli takto v podstatě zanedbatelné zisky z jednoho kontraktu vyrovnají tu psychickou zátěž a nervy, když vidíte jak máte ztrátový obchod s mnohonásobně větším množstvím kontrkatů.

Neříkám že tento systém nejde obchodovat úspěšně, ale já od něho dávám ruce hodně daleko.
A těm bláznům který to chtějí zkoušet přeju pevný nervy a ať si říkají, že jsou důležitější věci než peníze.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

TO:MerQury

Predovšetkým, bez urážky.

Neviem odkial si nabral co si uvedomujem a čo nie. Ja tu nepreklamujem martingale. Isteže pri takom prístupe ako si popísal je to riskantne. Nikto nepovedal. že s 5 tis. účtom je vhodny martingale. Osobne komodity by som nesiel s menším ako 20000 učtom obchodovať. Ten kto nevie využiť určitú výhodu vo svoj prospech ešte neznamená, že sa využiť nedá. Asi si neuvedomuješ veľa skutočnosti a jednou z nich je ta, keď už použiť martingale potom inak ako do nekonečna, naznačil som, že napr. začať od druhej straty a navyšovať do piatej straty napr. (navyšovať tak, že zohladníš aj priemerný PT a zaokruhlíš.) Napr. takto:
po druhej strate 1 obchodna jednotka
po tretej: 2 obchodne jednotky
po štrtej:3 obchodne jednotky

Samozrejme tieto jednotky musia byť primerane k veľkosti účtu. NApr tak aby suma nepresihla 10% z účtu.

lopo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lopo1:

No že proklamuješ martingale sem odtušil z toho že o něm v pár příspěvkách, dle mého názoru nadšeně, hovoříš.
Však já taky nepředpokládám že by to šlo s 5000 účtem, to by člověk moc kontraktů nenakoupil. Já si dle mého názoru uvědomuju poměrně dost o tomto systému, však sem se s ním poměrně dlouho zabýval, akorát jsem to sem (možná častečně záměrně) všechno nepsal, ono by se to sem ani nevešlo, to by bylo na samostatný články.
Mým cílem bylo vytvořit trochu protiváhu proti těm tvým příspěvkům, které dle mého názoru lehce zaváněly až trochu přemrštěnou nadšeností nad systémy, které se podobají martingale, jelikož člověk tohoto neznalý by se mohl nechat až příliš snadno tímto systémem nadchnout, což by nemuselo dopadnout dobře.
Mým cílem bylo pouze varovat také nad riziky.

Urážky jsou pod moji úroveň a na mě samotnýho moc nezabírají, takže v pohodě :)

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lopo:
myslim, ze tato diskuse je skutecne o nicem. Kazdemu podsouvate neco, co nikdy nerekl, nebo zacnete prekrucovat co jste rekl Vy ve snaze ukazat, ze jste to nikdy nerekl. To je potom tezka diskuse.

A druha vec: serie ztrat za sebou ma sama o sobe nulovou vypovidajici hodnotu. Tedy diskuse na toto tema ma take nulovou vypovidajici hodnotu.

Vice na tuto diskusi reagovat nebudu:)

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Někdy mám pocit, že se tady baví 10 lidí o voze a jen jeden o koze a tu kozu pořád tlačí pře sebou. Pak někteří seskočí z těch vozů nechají se zavléct do debaty o koze (protože jeden "kozák" hovory o voze evidentně nechápe) - a je vymalováno. Držme se raději vozů a neskákejme na kozy..:-) - je to jen ztráta času.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

No mně osobně přjde diskuse o tomto teda docela zajímavá.
Co se týče systému, který téměř nikdy nemá čtyři ztráty za sebou na jeden kontrakt, potom se martingale s takhle nízkým DD systému přímo nabízí, to ať se na mě nikdo nezlobí, ale to je prostě čistě logický fakt. Jde o to pouze změřit frekvenci DD. Četnost dvou, tří a čtyř ztrát na nějakém solidním vzorku dat. Jestliže systém nemá DD pěti ztrát téměř nikdy, tak je snad na snadě po čtyřech ztrátách zvíšit riziko v podobě více kontraktů pro takto velkou pravděpodobnost zisku. I když samozřejmě zvyšuju riziko tímto přístupu, zvyšuju i zisky, a to v tomto případě by šlo velmi jednoduše. Získám pouze volatilnější zisky a prohry v equity, na kterou ale potom mohu uplatnit zase MA s vhodou periodou. Myslím, že právě takováto jednoduchá matematika je z pohledu ziskovosti to nejdůležitější a rozhodně bych jí na tomto fóru věnoval více místa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zrovna jsem dočetl článek, ke kterému se tato diskuze vztahuje (nebo možná spíš kdysi vztahovala :-)) a mám trochu nejasno. Připadá mi, že si protiřečí tyto 2 teze: 1. řídit se disciplínou 2. řídit se citem pro trh. Disciplína je podle mě toto: vidím vstupní signál- vstupuji, vidím výstupní signál- vystupuji, emoce, pocity neřeším. Cit pro trhy: vidím vstupní s. možná vstupuji možná ne a obdobně potom s výstupním signálem. Takže jakoby OS filtruji přes pocit, který mám z trhu. Ale v ten moment se podle mého názoru tento pocit může snadno zmást s mojí náladou, s mým strachem nebo naopak přehnanou euforíí. Jak potom můžu poznat, jestli "dobrý" nebo "špatný" pocit, ohledně třeba vstupu do pozice, mám z trhu nebo s mého aktuálního naladění?

Pěkný den
Kuvaj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,

jen bych se chtěl vyjádřit k jedné věci. Rádi zde píšete, že obchodování je ve skutečnosti jednoduché a samozřejmě nepochobuji že ve skutečnosti víte, že to není ani zdaleka pravda, ale odpověď na tuto otázku („kdyby to bylo tak jednoduché, tak to nedělá každý?“) stylem, že lidé to nakonec nedělají kvůli předsudku a podobně je opravdu hodně scestná, i když v ní je určitě něco pravdy.

Nakreslit logo pro společnost/firmu/cokoliv je vlastně taky úplně jednoduché - udělat křivku a nechat si vyplatit statisíce. Jenže ouha, taková blbůstka jako nakreslit logo se ukáže být jako neskutečně hluboké řemeslo ke kterému ne jen že člověk musí přistupovat ze všech stran a s myslí otevřenou, ale musí také znát tisíce věcí kolem a v neposlední řadě to prostě musíte mít v sobě. I trading je obrovská směska disciplíny, kreativnosti, sebezapření, psychologie a spousty další stejne důležitých faktorů že na to prostě a jednoduše většina lidí nemá. Stejně jako není lehké být např. dobrým manažerem ačkoliv dva chlápci u piva si říkají jak to mohli klidně taky dělat a za nic vydělávat statisíce.

Trading není žádná stereotypní manuální práce kterou by mohl dělat každý. Klidně bych řekl že to je jedno z vůbec nejnáročnějších "řemesel" vůbec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

No já mám spíše jiný dotaz, již nějkou dobu se poohlížím po nějaké knize, která by mi sebedisciplínu a podobné psychologické aspekty obchodování přiblížila. Bohužel kromě knih, které zde v našem jazyce jsou k dostání se zabývají psychologickou částí obchodování celkem okrajově (bohužel jsem neměl možnost číst všechny, ale do 4 jsem aspoň nahlédl) a přijde mi, že krom psychologických článků publikovaných zde není moc možností jak zjistit jak na emoce, disciplínu a další psychologické aspekty tradingu.
Chtěl jsem se tedy zeptat zda-li neplánujete do budoucna překlad některé z knih, které doporučujete např. "The Psychology of Trading: Tools and Techniques for Minding the Markets" Díky za odpověď.
ArCFox

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...