Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 4 nejdůležitější ingredience pro úspěšné obchodování (2)


Doporučené příspěvky

To 911:
nedodrzeni planu je pro nekoho snadne, pro druheho uz ne tolik. Je to zajimave, ale je to tak :) Duvody jsou ruzne. Osobne znam lidi, kteri s tim skutecne maji problem a pritom se jedna o lidi, kteri maji za sebou uz hodne uspechu v jinych oblastech. U jednoho je treba duvodem fakt, ze se necha strhnout k obchodum mimo svuj obchodni plan. Kdyz jsem s nim na toto tema mluvil, zjistili jsme, ze je pro neho problem obchodovat jen prvni hodinu denne a pak zavrit PC a pockat do druheho dne. Kdyz jsme na toto prisli, domluvili jsme se, ze si bude hlidat svoji chybu. Myslim, ze uz je na tom lepe, ale musi se hodne hlidat.

Pisu to, protoze se jedna o zkusenost z praxe.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Malcikk

Já se rozhoduji ohledně Forexu podobně, u mě by to znamenalo zahotit všechno za dva roky, ale když koukám na komodity tak mě to také přijde hrozně jednoduché. Když jsem koukal na grafy tak tam nejsou skoro žádné falešné průrazy, jedna poblázněná svíčka... atd. Po tom co jsem přečetl Eldera tak jsi dám s Forexem ještě jednu šanci, ale napůl pozičně. A pokud to nepůjde tak začnu s komoditama. Jak jsi se rozhodl?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest,
dnes jsem si delal psychoanalyzu a dosel jsem k zaveru ze je to tim, ze podvedome se ve perou dva pristupy.
1.Tim ze mam dluhy a momentalne jsem v druhotne platebni neschopnosti - (fakturove a smluvne mam na tento rok vydelano) mi moje podvedomi veli abych penize co mam na urtu u IB dal na zaplaceni alespon nekterych dluhu.
2. Rozumny pristup kterym beru penize co mam na uctu jako investici.
Do toho jsem totalne prekopal OS, dal uplne jine jadro systemu, takze i kdyz je dobre natestovany tak nektere veci si "sednou" az pri live. Coz dnes cini rozdil na YM 70 ticku. Misto abych je mel na ucte, jsem v minusu 4 ticky.... To "sedani" bude asi tak tyden trvat.
Toz tak, to se ale podda... Vcera jsem nebyl schopen vlezt do obchodu, dnes uz ano,takze pozitivni posun tu je ;-)
Hodne dobrych obchodu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to swen
To je ok. Stejně pokud chce člověk jít dopředu a někam v životě dojít, tak má často pocit že bojuje s neviditelným nepřítelem větším než je on sám a časem si uvědomí že prozřel své iluze a bojuje s nimi. Je těžké zvítězit nad svými iluzemi, ale je to jediná cesta k poznání. Nelze mít víc jak vědomí toho že jsem, být skutečně sám sebou a pak dokážeme uspět kdekoliv.
Ale berme to vše s nadhledem, jinak z toho zcvoknem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby:

No, rozhodnul jsem se tak, ze jsem si dal ještě měsíc na snažení se na FX. Našel jsem si pár vláken o obchodování price action, což je opravdu jediné, čemu jsem schopen na FX důvěřovat, že to je dostatečně robustní. Navíc je to na H4 TF a výše, takže méně šumu a méně časové náročnosti. Uvidím, kam se za ten měsíc poctivým tréninkem posunu.

Současně s tím jsem nyní každý den na Woodieho chatu a koukám, jak se obchoduje W-CCI, abych pro případ, že to na tom FX nakonec zabalím, už měl něco nakoukáno a rychleji mohl přistoupit k obchodování indexů. Pěkně mě ale naštvalo, když jsem se dneska dozvěděl, že se bude rušit Russell, což je jeden ze stěžejních Woodieho trhů. Pořád sice zbývá YM (+ další u kterých ale nevím, jak moc si je mohu dovolit), ale stejně je to věčná škoda...

Tak snad to nějak zvládnem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zaujimalo by ma,ci este aj taky skuseni traderi ako su Tomas,Peter,Sid ci ini co sa zivia vylucne obchodovanim, maju serie 3-4 a viac stratovych obchodov po sebe. Ak ano, dodrzujete aj potom obchodny plan, ci uz ste kritickejsi na seba, date si pauzu a vstupite az vtedy ked mate velmi silny signal?
Rad by som vedel,ak sa to da opisat, co vam vtedy lieta hlavou, ake mate pocity.

Vdaka Jaro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo, je to cesta dlouhá a strastiplná, také mám problém s tím, že když už si vydělám, zatím jen papírově, pár desítek dolarů, tak si vždy řeknu mám dost, jsem v plusu už dnes neobchoduj, ale opravdu je problém to PC vypnout a jít od toho. Přitom stačí dodržovat to, co je zde nesčetněkrát opakováno, dodržuj svůj plán, čím míň obchoduješ tím lépe, ať se nedestaneš do té 80ti procentní skupiny, která ztrácí a další zlatá pravidla. Mimochodem, dnes vyšel na fincentrum.idnes.cz výsledky soutěže v investiční hře, opět se potvrdilo pravidlo že cca 80% procent ztrácí (zde 76%) a kupodivu výtězili ženy, hold chlapy mají horkou hlavu a zřejmě vynikají větší nekázní, takže se polepšeme :-) Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jean luc,

no nejsem v pozici petra, tomase, sida, ale neco uz mam taky za sebeou. 3 ztraty za sebou jsem mel nedavno. nestava semi to ale casto. co se mi honi hlavou? nic, jen ze pristi obchdou bude ziskovy. mozna se vic soustredim, ale rozhodne neskacu unahlene do obchodu nebo naopak v obave neberu dalsi. proste ztraty patri do obchodovani, zamrzi to, ale to je tak vse. neni treba z toho delat vedu a rozebirat to s psychologem. nekdy se ta psychologie az moc demonizuje a odvasi se se pozornost od podstaty tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...